Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Oficiálna nie, neoficálna ... no doska je veľká, zhruba ako Mikro ATX (dokonca neviem, či nie kompatibilná). Povedzme to tak, že škaredo bude vyzerať skoro za každých okolností, ale ako vstavané zariadenie fajn.
Teoreticky by mala ísť, ale nerozbehával som to.
- Dual core ARM cortex-A7 processor, NEON, VFPv4, 256KB L2 cache - Mali400mp2, OpenGL ES GPU - RAM 1GB DDR3 @960MHz - HDMI 1080p Output - 100M Ethernet - 4Gb Nand Flash - 2 USB Host, 1 micro SD slot, 1 SATA, 1 ir - 96 extend pin including I2C, SPI, RGB/LVDS, CSI/TS, FM-IN, ADC, CVBS, VGA, SPDIF-OUT, R-TP..)
Záleží od účelu. Ja mám túto dosku kvôli bezproblémovej podpore LCD AT070TN92 (to funguje automaticky bez námahy aj s dotykovým panelom). U Raspberry Pi je zase možné pripojiť LCD s rozhraním DSI ... ale sú tam isté problémy s ovládačmi. O Cubieboard 2 a lacných LCD google moc nepovie, LVDS nemá každý LCD, možno to pôjde dobre a jednoducho, ale nemám s tým skúsenosti.
Jop, na SSH sa pripájam cez WiFi.
Tiskni
Sdílej: