Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Do kernelu to nepatrí, oprava by mala ísť do BIOSu.
Ešte aby odpoveď nebola taká strohá.
Dostupný rozah frekvencie PWM je od jednotiek Hz až po desiatky kHz. Pri nízkych frekvenciách sa prejavuje blikanie. Od 1kHz u niektorých modelov počuť pískanie (to mimochodom u mojej T420 počuť aj keď je hibernovaná a vydáva ju zdroj ktorý napája blbú blikajúcu LED). PWM podsvietenie tu na 2kHz nepočujem. Frekvencia sa dá nastaviť vysoko nad 20kHz.
Možnosti nastavenia PWM sú u všetkých modelov s rovnakou integrovanou grafikou rovnaké. Kernel nemá ako zistiť typ zdroja, ktorý napája LED. Frekvenčný rozsah zdroja môže byť výrazne obmedzený, pri niektorých frekvenciách môže vydávať zvuk, pri vysokých frekvenciách nemusí fungovať vôbec, alebo sa môže jeho životnosť výrazne znížiť. Neexistuje žiadna univerzálna frekvencia, pri ktorej je blikanie minimálne, ale neprejavia sa žiadne vedľajšie efekty. Kernel môže maximálne tak poskytnúť rozhranie cez ktoré by sa dala nastaviť frekvencia PWM, ale zápis zlej hodnoty do registra môže fyzicky zničiť hardvér.
Súčasný stav kedy frekvenciu určuje výrobca pretože výrobca by mal vedieť ako sa zdroj správa je správny. Kernel nemení hodnotu, ktorú nastavil BIOS.
Gentooisti si samozrejme môžu umiestniť patch do príslušného adresára aby sa im pri inštalácii automaticky opatchoval kernel.Funguje tohle prosimte na gentoo i s jinymi balicky?
S tou kompiláciou to až tak horúce nie je. Ja som nedávno robil čistú inštaláciu na môj "nový" thinkpad t420 (5-ročný bazárový) a bola hotová za pár hodín (asi 4-6 ak si dobre spomínam) vrátane desktopu. Priebežná údržba je tak 5 minút týždenne. Momentálne tu mám starý dvojjadrový Core i5, dá sa upgradovať na novšiu generáciu i7 (štvorjadrový).
total offtipic ale strasne mi to nici nervy:)
http://jazykovaporadna.sme.sk/q/2212/
D.
Poznám, stačí mať biely text na čiernom pozadí. Ešte pri frekvencii 1000Hz vidím pri čítaní obraz rozsekaný na PWM intervaly. Blikanie samozrejme od tých 60Hz (80 v periférnom videní) nevnímam, ale pri pohybe očí to vadí tak isto ako mi vadia DLP projektory.
pokud okem poznas rozdil mezi 200 a 2000 Hz, jsi asi superman...Oko vidí podstatně větší frekvence v periferní části, než se běžně uvažuje pro část, na kterou ostříš. Já takhle běžně vidím blikat zářivky na 60Hz, kdysi jsme to zkoušeli i s displejem kalkulačky. 200Hz už se mi teda zdá taky hodně, ale nevylučoval bych to. Nemůže to být aliasing?
Tiskni
Sdílej: