Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Po zmene súboru reaguje čakaním 0.1s (neviem ako iné editory, ale vim ukladá najskôr do dočasného súboru a následne premenuje súbor, takže je to taký hack aby nedošlo k race condition)To je pořád race condition, jen s o 0.1 s menší citlivostí
Myslím, že väčšina editorov ukladá s dočasnou príponou a ja kontrolujem .py súbory, takže toto problém robiť nebude aj keď dám čas 0. Ošetrenie je skôr pre prípady keď sa uloží viacej súborov naraz, alebo sa vygeneruje adresár s novou app (django-admin.py startapp vytvára asi 4 súbory "naraz").
Vďaka za pripomienky. Upravil som skript aby fungoval rovnako + pridal som parameter reload_wait_time (dá sa vložiť do konfiguračného súboru, alebo pri každom spustení príkazu), ktorým sa nastavuje príslušný interval.
O reloade vo werkzeugu viem, len akosi s djangom to nefunguje moc dobre. Používal som django_extensions, doinštaloval som watchdog, pri štarte to vypísalo pekne, že využíva inotify reloader, ale aj tak to žralo cca 5% CPU permanentne, čo pri práci vonku na baterke neakceptujem
Poznám, len neviem, či je to bug alebo funkcia, ale s runserver_plus síce vypíše, že používa inotify reloader, ale pritom stále kontroluje súbory každú sekundu. Tiež sa mi nezdá práve najšťastnejšie registrovať inotify pre všetky použité knižnice. Momentálne používam na virtualenv squashfs pripájaný cez squashfuse a registrácia inotify tam trvá okolo 10s.
Tiskni
Sdílej: