Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
je trochu hloupé, že se musíš takto se systémem i aplikací bojovat, abys dostal svoje data
Trochu je slabé slovo. Povedzme narovinu nepáči sa mi vôbec tento prístup, že kúpim si zariadenie, zaznamenám do neho dáta, ale nie je normálna možnosť dostať sa k dátam inak než poslať výrobcovi žiadosť na odomknutie zariadenia aby som mohol rootnuť zariadenie a potom niekoľko dní / týždňov čakať či výrobca skutočne odomkne bootloader na mojom telefóne.
Inak mi fit je originálna aplikácia pre hodinky amazfit bip. Existuje k nej aj alternatíva, ale mám taký pocit, že s ňou hodinky nevydržia tal dlho na jedno nabitie.
No v prípade mi fit sa mi zdá, že v cloude je len pár údajov. API verejné nie je, ale majú webovú službu pre export, ale dáta myslím nie sú kompletné (z behov chýbajú trasy, sú tam len štatistické údaje).
Pravdu povediac nič konkrétne ma nenapadá. Možno fitbit, ale ja osobne tú značku nemám rád. Najskôr som mal Pebble, ale potom ich kúpil fitbit a neponúkol žiadnu náhradu. Potom sa mi páčili vector so skvelou výdržou, ktoré zase kúpil fitbit a zahodil bez náhrady. Aktuálne amazfit bip, čo ani nie sú moc smart hodinky (namajú SDK, majú uzatvorený OS bez možnosti pridať vlastné aplikácie aj keď hardvér je veľmi podobný Pebble). Vyrába to huami, ktorá má myslím veľmi dobré vzťahy s Xiaomi (neviem, či do nich Xiaomi neinvestovala).
Gadgetbridge som skúšal asi 2 mesiace dozadu. V podstate z hodiniek to niečo stiahlo, ale nešlo to v telefóne otvoriť ani exportovať (vždy aplikácia havarovala).
Tiskni
Sdílej: