Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
je trochu hloupé, že se musíš takto se systémem i aplikací bojovat, abys dostal svoje data
Trochu je slabé slovo. Povedzme narovinu nepáči sa mi vôbec tento prístup, že kúpim si zariadenie, zaznamenám do neho dáta, ale nie je normálna možnosť dostať sa k dátam inak než poslať výrobcovi žiadosť na odomknutie zariadenia aby som mohol rootnuť zariadenie a potom niekoľko dní / týždňov čakať či výrobca skutočne odomkne bootloader na mojom telefóne.
Inak mi fit je originálna aplikácia pre hodinky amazfit bip. Existuje k nej aj alternatíva, ale mám taký pocit, že s ňou hodinky nevydržia tal dlho na jedno nabitie.
No v prípade mi fit sa mi zdá, že v cloude je len pár údajov. API verejné nie je, ale majú webovú službu pre export, ale dáta myslím nie sú kompletné (z behov chýbajú trasy, sú tam len štatistické údaje).
Pravdu povediac nič konkrétne ma nenapadá. Možno fitbit, ale ja osobne tú značku nemám rád. Najskôr som mal Pebble, ale potom ich kúpil fitbit a neponúkol žiadnu náhradu. Potom sa mi páčili vector so skvelou výdržou, ktoré zase kúpil fitbit a zahodil bez náhrady. Aktuálne amazfit bip, čo ani nie sú moc smart hodinky (namajú SDK, majú uzatvorený OS bez možnosti pridať vlastné aplikácie aj keď hardvér je veľmi podobný Pebble). Vyrába to huami, ktorá má myslím veľmi dobré vzťahy s Xiaomi (neviem, či do nich Xiaomi neinvestovala).
Gadgetbridge som skúšal asi 2 mesiace dozadu. V podstate z hodiniek to niečo stiahlo, ale nešlo to v telefóne otvoriť ani exportovať (vždy aplikácia havarovala).
Tiskni
Sdílej: