Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
je trochu hloupé, že se musíš takto se systémem i aplikací bojovat, abys dostal svoje data
Trochu je slabé slovo. Povedzme narovinu nepáči sa mi vôbec tento prístup, že kúpim si zariadenie, zaznamenám do neho dáta, ale nie je normálna možnosť dostať sa k dátam inak než poslať výrobcovi žiadosť na odomknutie zariadenia aby som mohol rootnuť zariadenie a potom niekoľko dní / týždňov čakať či výrobca skutočne odomkne bootloader na mojom telefóne.
Inak mi fit je originálna aplikácia pre hodinky amazfit bip. Existuje k nej aj alternatíva, ale mám taký pocit, že s ňou hodinky nevydržia tal dlho na jedno nabitie.
No v prípade mi fit sa mi zdá, že v cloude je len pár údajov. API verejné nie je, ale majú webovú službu pre export, ale dáta myslím nie sú kompletné (z behov chýbajú trasy, sú tam len štatistické údaje).
Pravdu povediac nič konkrétne ma nenapadá. Možno fitbit, ale ja osobne tú značku nemám rád. Najskôr som mal Pebble, ale potom ich kúpil fitbit a neponúkol žiadnu náhradu. Potom sa mi páčili vector so skvelou výdržou, ktoré zase kúpil fitbit a zahodil bez náhrady. Aktuálne amazfit bip, čo ani nie sú moc smart hodinky (namajú SDK, majú uzatvorený OS bez možnosti pridať vlastné aplikácie aj keď hardvér je veľmi podobný Pebble). Vyrába to huami, ktorá má myslím veľmi dobré vzťahy s Xiaomi (neviem, či do nich Xiaomi neinvestovala).
Gadgetbridge som skúšal asi 2 mesiace dozadu. V podstate z hodiniek to niečo stiahlo, ale nešlo to v telefóne otvoriť ani exportovať (vždy aplikácia havarovala).
Tiskni
Sdílej: