V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Ten problem s otocenim obrazovky je bohuzel hodne neprijemna a zaludna vec, dost to komplikuje vsechny asynchronni operace. Pokud spustis AsyncTask, ktery ma odkaz na aktivitu, a ta aktivita se restartuje, tak mas 2 problemy: 1) asynctask ma odkaz na starou aktivitu, takze nemuze dorucit vysledek nove aktivite 2) vznikl memory leak - garbage colllector nemuze starou aktivitu odstranit dokud AsyncTask neskonci.Tak tak, je to hnus. A ještě horší je to ve chvíli, kdy na zařízení začne docházet paměť. Pak se totiž některé fragmenty můžou zahodit a znovuvytvořit, takže není možné je nějak přímo referencovat.
Problem s listSelectorem jde na 100% nejak resit bez nutnosti 2 apk. Zkousels napriklad: http://stackoverflow.com/a/4856003/243225 ?2 APK nemám kvůli tomu listu, ale protože verze pro API 7+ používá support library, která je dost velká, zatímco 11+ jede nativně. Rozdíl ve velikosti je zhruba 500 kB vs 70 kB.
Pokud vim, tak kdyz dochazi pamet, tak se killne rovnou cela aplikace.Přišlo mi, že je GC může fragment odstranit a pak se znovu vytvoří. Stejně to není tak podstatné. Podstatné je, že člověk musí tak jako tak používat FragmentManager, protože fragment nemusí být vždy nutně přístupný pod stejnou referencí. Nebo, pokud člověk přistupuje k fragmentu z jiného fragmentu získávat reference v onCreate(). Vlastně je to ten samý problém jako s aktivitami, akorát přesunutý trochu jinam.
Kvuli 500 kB mi prijde dost zbytecny to delit na dve APK... Proguard umi osekat nepouzivany kod z knihoven, ale nevim jak velky vliv to bude mit na vyslednou velikost.To je po použití ProGuard. Každopádně nevidím smysl v tom používat Support Library pro něco, co už v systému je.
Tiskni
Sdílej: