Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Občas nakouknu na www.seznam.cz a kouknu na nějakou zprávu na serveru novinky.cz. Párkrát jsem tam na konci zprávy viděl vložený rámec se stránkou testující IPv6 připojení. Zarazilo mě, že to tam je jentak, bez nějakého upozornění, jakoby to patřilo k článku nebo zprávě.
Obsah rámce vypadá takto:
IPv6 testy Vaseho pripojeni: (testovani muze trvat az deset sekund) IPv4: testuji IPv4 odezva: testuji IPv6: testuji IPv6 odezva: testuji Dual-stack: testuji Dual-stack odezva: testuji Dual-stack s IPv6 DNS serverem: testuji Dual-stack s IPv6 DNS serverem, odezva: testuji Spojeni ciselnou IP adresou: testuji Spojeni ciselnou IP adresou, odezva: testuji IPv4 addresa: testuji IPv6 addresa: testuji Dekujeme, ze jste se betatestu zucastnili
Zjistil jsem, že adresa testu je: http://ipv6test.semnicneposilejte.cz/
To je skutečně od Seznamu a něco mi uniklo?
P.S.: Normálně novinky.cz nečtu ale prostě jsem se chtěl podívat, jestli pořád píšou bláboly.
Tiskni
Sdílej:
Co používáte za prohlížeč? :)Chrome verze 14.0.835.202
Tohle je ve zdrojáku článku na Novinkách: <iframe style="visibility: hidden; position: absolute; top: -10000px; left: -10000px;" src="http://ipv6test.semnicneposilejte.cz/"></iframe>Nezkoumal jsem
A příslušnost k Seznamu se dá otestovat snadno, ping6 -n ipv6test.semnicneposilejte.cz && whois 2a02:598:1::9999 :)Nezkoumal jsem
Je to zajímavé, zobrazovat by se to vůbec nemělo...Ale párkrát se mi to zobrazilo.
Jinak jde opravdu o interní službu Seznamu, která zjišťuje "vybavenost" návštěvníků IPv6 konektivitou, typem IPv6 konektivity a počítá "brokenness" ("rozbitost") uživatelských sítí, její výsledky jsou částečně vidět např. v článku na Lupě.Na kolejní síti jim tu statistiku hezky vylepšuju a doma kazím