Memtest86+ (Wikipedie), svobodný nástroj pro kontrolu operační paměti, byl vydán ve verzi 6.10. Hlavní novinkou je podpora Secure Bootu.
Fathy Boundjadj představil webový prohlížeč běžící v terminálu s názvem Carbonyl. Postaven je na Chromiu. Podobný prohlížeč je Browsh. Ten je postaven na Firefoxu.
Byla vydána nová verze 33.1, tj. první stabilní verze nové řady 33, svobodného multimediálního centra MythTV (Wikipedie). Přehled novinek a vylepšení v poznámkách k vydání.
OpenTTD (Wikipedie), tj. open source klon počítačové hry Transport Tycoon Deluxe, byl vydán v nové stabilní verzi 13.0. Přehled novinek v seznamu změn. OpenTTD lze instalovat také ze Steamu.
Jako každý měsíc je zde Virtuální Bastlírna s novinkami ze světa bastlení, elektroniky, vědy a techniky. Tento měsíc se navíc opravdu urodilo. Co si tedy bastlíři z projektu MacGyver.sh připravili? Ze světa software například zajímavá betaverze LTSpice 17.1, která umí počítat charakteristiku spínaných zdrojů z tranzientní simulace. Zároveň je tu první release candidate KiCADu 7 a brzy by měla být plnohodnotná verze 7. Nebo třeba
… více »Na YouTube byl představen projekt Open Assistant. Dle vývojářů se jedná o open source alternativu k ChatGPT aneb konverzační umělou inteligenci pro každého. Vývoj probíhá na GitHubu.
Fedora Magazine informuje o Shell & Display Next hackfestu zaměřeném na vylepšení podpory HDR, VRR a dalších grafických technologií na Linuxu. Hackfest proběhne 24. až 26. dubna v Brně.
Společnost Razer představila svou novou bezdrátovou myš Razer Viper Mini Signature Edition. Je z hořčíkové slitiny a váží pouze 49 gramů. Její cena je 279,99 dolarů (6 tisíc korun).
O víkendu probíhá v Bruselu konference FOSDEM 2023 (Free and Open source Software Developers’ European Meeting). Program konference je velice nabitý: 34 místností, 63 tracků, 787 přednášejících, 775 přednášek, prezentací a workshopů. Sledovat je lze i online. K dispozici budou jejich videozáznamy. Aktuální dění lze sledovat na sociálních sítích.
Ronin byl vydán ve verzi 2.0.0. Jedná se o sadu nástrojů napsaných v Ruby určených pro výzkumníky a vývojáře v oblasti počítačové bezpečnosti. Ronin lze přirovnat k Metasploitu.
Občas nakouknu na www.seznam.cz a kouknu na nějakou zprávu na serveru novinky.cz. Párkrát jsem tam na konci zprávy viděl vložený rámec se stránkou testující IPv6 připojení. Zarazilo mě, že to tam je jentak, bez nějakého upozornění, jakoby to patřilo k článku nebo zprávě.
Obsah rámce vypadá takto:
IPv6 testy Vaseho pripojeni: (testovani muze trvat az deset sekund) IPv4: testuji IPv4 odezva: testuji IPv6: testuji IPv6 odezva: testuji Dual-stack: testuji Dual-stack odezva: testuji Dual-stack s IPv6 DNS serverem: testuji Dual-stack s IPv6 DNS serverem, odezva: testuji Spojeni ciselnou IP adresou: testuji Spojeni ciselnou IP adresou, odezva: testuji IPv4 addresa: testuji IPv6 addresa: testuji Dekujeme, ze jste se betatestu zucastnili
Zjistil jsem, že adresa testu je: http://ipv6test.semnicneposilejte.cz/
To je skutečně od Seznamu a něco mi uniklo?
P.S.: Normálně novinky.cz nečtu ale prostě jsem se chtěl podívat, jestli pořád píšou bláboly.
Tiskni
Sdílej:
Co používáte za prohlížeč? :)Chrome verze 14.0.835.202
Tohle je ve zdrojáku článku na Novinkách: <iframe style="visibility: hidden; position: absolute; top: -10000px; left: -10000px;" src="http://ipv6test.semnicneposilejte.cz/"></iframe>Nezkoumal jsem
A příslušnost k Seznamu se dá otestovat snadno, ping6 -n ipv6test.semnicneposilejte.cz && whois 2a02:598:1::9999 :)Nezkoumal jsem
Je to zajímavé, zobrazovat by se to vůbec nemělo...Ale párkrát se mi to zobrazilo.
Jinak jde opravdu o interní službu Seznamu, která zjišťuje "vybavenost" návštěvníků IPv6 konektivitou, typem IPv6 konektivity a počítá "brokenness" ("rozbitost") uživatelských sítí, její výsledky jsou částečně vidět např. v článku na Lupě.Na kolejní síti jim tu statistiku hezky vylepšuju a doma kazím