Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Ok, upřesním něco o IMAPu4.
Je specifikován RFC-2060, původní IMAP byl popsán RFC-1730.
Imap standardně "běží" na portu 143.
Klient příkazy čísluje, jelikož odpovědi mohou přicházet v libovolném pořadí.
Příkazy:
CAPABILITY - vypíše "featury" LOGIN uživatel heslo - zalogování, přejde se do autentizovaného stavu CREATE, DELETE, RENAME, LIST - pracuje se s poštovní schránkou, jméno schránky se píše v uvozovkách SUBSCRIBE, LSUB, UNSUBSCRIBE - klient tím sdělí serveru, aby označil soubor jako poštovní schránku STATUS - umožní vypsat info o schránce bez otevření této schránky SELECT a EXAMINE - otvírá poštovní schránku v r/w nebo r/o režimu COPY - kopíruje zprávy z otevřené do zvolené schránky SEARCH - umožňuje vyhledávání ve schránce FETCH - umožnňuje stahovat ze serveru zprávu STORE - umožňuje změnit atibuty položek ve schránce EXPUNGE - umožní smazat označené zprávy CLOSE - uzavře poštovní schránku a přejde do režimu "autentizovaný stav"(Ne, že si to pamatuju z hlavy, ale mám odkud opisovat
login_cram_md5
místo login
… všechno je v dokumentaci.
Dyť v imapu je právě příkaz CAPABILITY, co umožňuje vidět, co server nabízí - to to v pythonu nic takového neexistuje?
capabilities
. Jinak libovolnou autentizační metodu lze udělat pomocí authenticate()
, je ovšem potřeba napsat funkci, která na výzvu serveru vrátí správný auntetizační text.
Tiskni
Sdílej: