Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Už opět nastala situace, že mi napsání vlastního skriptu připadalo jednodušší než hledání hotového nástroje . Pokud se tedy někdo potřebuje podívat na stav složek na IMAPu, může použít následující skriptík.
#!/usr/bin/python import sys import imaplib m = imaplib.IMAP4('SERVER') res = m.login('USERNAME', 'PASSWORD') if res[0] != 'OK': sys.stderr.write("login: %s\n" % str(res)) sys.exit(1) typ, list = m.list() if typ != 'OK': sys.stderr.write("list:") sys.exit(2) for item in list: vals = item.split() name = vals[2][1:][:-1] typ, val = m.status(name, '(UNSEEN RECENT)') if typ != 'OK': sys.stderr.write("status:") sys.exit(2) print val[0]
Tiskni
Sdílej:
Ok, upřesním něco o IMAPu4.
Je specifikován RFC-2060, původní IMAP byl popsán RFC-1730.
Imap standardně "běží" na portu 143.
Klient příkazy čísluje, jelikož odpovědi mohou přicházet v libovolném pořadí.
Příkazy:
CAPABILITY - vypíše "featury" LOGIN uživatel heslo - zalogování, přejde se do autentizovaného stavu CREATE, DELETE, RENAME, LIST - pracuje se s poštovní schránkou, jméno schránky se píše v uvozovkách SUBSCRIBE, LSUB, UNSUBSCRIBE - klient tím sdělí serveru, aby označil soubor jako poštovní schránku STATUS - umožní vypsat info o schránce bez otevření této schránky SELECT a EXAMINE - otvírá poštovní schránku v r/w nebo r/o režimu COPY - kopíruje zprávy z otevřené do zvolené schránky SEARCH - umožňuje vyhledávání ve schránce FETCH - umožnňuje stahovat ze serveru zprávu STORE - umožňuje změnit atibuty položek ve schránce EXPUNGE - umožní smazat označené zprávy CLOSE - uzavře poštovní schránku a přejde do režimu "autentizovaný stav"(Ne, že si to pamatuju z hlavy, ale mám odkud opisovat
login_cram_md5
místo login
… všechno je v dokumentaci.
Dyť v imapu je právě příkaz CAPABILITY, co umožňuje vidět, co server nabízí - to to v pythonu nic takového neexistuje?
capabilities
. Jinak libovolnou autentizační metodu lze udělat pomocí authenticate()
, je ovšem potřeba napsat funkci, která na výzvu serveru vrátí správný auntetizační text.