Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Už opět nastala situace, že mi napsání vlastního skriptu připadalo jednodušší než hledání hotového nástroje . Pokud se tedy někdo potřebuje podívat na stav složek na IMAPu, může použít následující skriptík.
#!/usr/bin/python import sys import imaplib m = imaplib.IMAP4('SERVER') res = m.login('USERNAME', 'PASSWORD') if res[0] != 'OK': sys.stderr.write("login: %s\n" % str(res)) sys.exit(1) typ, list = m.list() if typ != 'OK': sys.stderr.write("list:") sys.exit(2) for item in list: vals = item.split() name = vals[2][1:][:-1] typ, val = m.status(name, '(UNSEEN RECENT)') if typ != 'OK': sys.stderr.write("status:") sys.exit(2) print val[0]
Tiskni
Sdílej:
Ok, upřesním něco o IMAPu4.
Je specifikován RFC-2060, původní IMAP byl popsán RFC-1730.
Imap standardně "běží" na portu 143.
Klient příkazy čísluje, jelikož odpovědi mohou přicházet v libovolném pořadí.
Příkazy:
CAPABILITY - vypíše "featury" LOGIN uživatel heslo - zalogování, přejde se do autentizovaného stavu CREATE, DELETE, RENAME, LIST - pracuje se s poštovní schránkou, jméno schránky se píše v uvozovkách SUBSCRIBE, LSUB, UNSUBSCRIBE - klient tím sdělí serveru, aby označil soubor jako poštovní schránku STATUS - umožní vypsat info o schránce bez otevření této schránky SELECT a EXAMINE - otvírá poštovní schránku v r/w nebo r/o režimu COPY - kopíruje zprávy z otevřené do zvolené schránky SEARCH - umožňuje vyhledávání ve schránce FETCH - umožnňuje stahovat ze serveru zprávu STORE - umožňuje změnit atibuty položek ve schránce EXPUNGE - umožní smazat označené zprávy CLOSE - uzavře poštovní schránku a přejde do režimu "autentizovaný stav"(Ne, že si to pamatuju z hlavy, ale mám odkud opisovat
login_cram_md5
místo login
… všechno je v dokumentaci.
Dyť v imapu je právě příkaz CAPABILITY, co umožňuje vidět, co server nabízí - to to v pythonu nic takového neexistuje?
capabilities
. Jinak libovolnou autentizační metodu lze udělat pomocí authenticate()
, je ovšem potřeba napsat funkci, která na výzvu serveru vrátí správný auntetizační text.