Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Rok se s rokem sešel a loňská situace se opakuje. Přestože phpMyAdmin nebyl vybrán mezi projekty účastnící se Google Summer of Code přímo, díky kolegům z MySQL se projekty na vylepšení phpMyAdmina mohou této akce zúčastnit. Pokud tedy studujete a chcete si přes léto přivydělat peníze pomocí phpMyAdminovi, můžete inspiraci čerpat z našich nápadů na vylepšení, nebo přijít z vlastním nápadem. Poslední šance na odeslání vašich přihlášek do Googlu je 3. dubna!
Další informace o účasti můžete najít na stránkách MySQL věnované tomuto tématu, případně se neváhejte ozvat tady v diskuzi .
Tiskni
Sdílej:
zrovna ta podpora MySQL replikacie mi chyba, dokonca by som ju rad aj vramci SoC 2009 spravil
nepodpora triggeru a ulozenych procedur je hanba phpMyAdmina :/
Vzhledem k tomu, jak elementarni to jsou vlastnosti se da asi cekat, ze to nebude moc snadne ...
V tom pripade jsem ten zaklad nenasel. Co hur, ony ty triggery nejdou pouzivat ani manualne (klasicky "create trigger") a clovek si na to musi otevrit konzoli ... :/
Tak to je super, diky za nasmerovani.
Problem bude mozna i v tom, ze se o techto vlastnostech nevi ... kdyz jsem je poprve potreboval, zkusil jsem to vygooglit, ale tech par odkazu co jsem prosel, tvrdilo, ze to phpMyAdmin neumi. Ted jsem to zkousel taky s podobnym vysledkem.