abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    26.4.2006 21:15 s0 | skóre: 32 | blog: nejchytřejší kecy | prágl
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Můj free software 8. - Wammu
    zatrollujeme? přepiš to do pyqt a koupím ti pivo nebo bílou čokoládu. ;)
    Kuolema Kaikille (Paitsi Meille).
    26.4.2006 21:25 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Můj free software 8. - Wammu
    Qt se mi nelíbí, takže budeš muset zvýšit odměnu :-).
    27.4.2006 11:26 XXX | skóre: 4 | blog: CAD | X
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Můj free software 8. - Wammu
    1000kč?
    27.4.2006 11:35 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Můj free software 8. - Wammu
    A jde vám o Qt nebo KDE verzi? :-)
    27.4.2006 12:11 XXX | skóre: 4 | blog: CAD | X
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Můj free software 8. - Wammu
    o KDE verzi. Teda mě osobně.
    27.4.2006 12:38 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Můj free software 8. - Wammu
    Tak to můžeš přispět na KMobileTools :-)
    27.4.2006 20:52 XXX | skóre: 4 | blog: CAD | X
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Můj free software 8. - Wammu
    LOL. :-)
    27.4.2006 21:06 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Můj free software 8. - Wammu
    Nehodlám jim konkurovat, stejně používají gammu :-).
    27.4.2006 22:02 XXX | skóre: 4 | blog: CAD | X
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Můj free software 8. - Wammu
    Se stejně divím že tykovýhle potřebný prográmky pro desktop nejsou podporovný nějak pořádně nějakou firmičkou ala SUSE. To radši si šmrdlaj svoje distříčka, svoje skriptíčky a zaměstnává mrtě figurek aby nakonec ten desktop byl nepoužitelnej. :-) LOL.
    27.4.2006 22:19 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Můj free software 8. - Wammu
    SUSE není zas tak bohatá firma aby mohla podporovat všechno :-).
    27.4.2006 12:44 s0 | skóre: 32 | blog: nejchytřejší kecy | prágl
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Můj free software 8. - Wammu
    mně jde hlavně o dobrou palmennou hádku.

    Ale je pravda, že být to v pyqt, tak posílám i patche. ale gtk se kvůlivá tomu učit nebudu.
    Kuolema Kaikille (Paitsi Meille).
    27.4.2006 12:49 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Můj free software 8. - Wammu
    27.4.2006 09:07 trocha pravdy | skóre: 3 | blog: nic
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Můj free software 8. - Wammu
    Qt bohuzel neni prilis vhodne pro windows. Ta freeverze z http://pythonqt.vanrietpaap.nl/ neumi akcenty v entry widgetu a nema podporu threadu (viz demo se semaforkama). Jinak s Wxpythonem se naprosto stotoznuju s autorem blogpostu. Na winech je to dobra volba, na linuchu je to peklo. Nehlede na to, ze nektere wx widgety se chovaji na obou platformach 'mirne' odlisne (grrr...)

    Skoda, ze pyfltk neumi utf-8. IMO by to byl nejlepsi gui toolkit pro Python.
    27.4.2006 08:50 Petr Špatka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Můj free software 8. - Wammu
    Ve Fedoře (FC5), už jde wammu používat celkem bez problémů. Akorát se nesmí nainstalovt compat-wxGTK* - háda se to nějak wxPython (nefunguje import wx).
    27.4.2006 10:23 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Můj free software 8. - Wammu
    Fedora (a Redhat) měla vždycky wxGTK nějaké rozesrané. Nevím co s tím dělají, ale rozhodně je distribuční verze nejčastějším zdrojem problémů.
    27.4.2006 12:16 Bones | skóre: 15 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Můj free software 8. - Wammu
    Co si vubec myslite o PyFLTK? Ma cenu zacit v nem psat i velke projekty, nebo jeste neni dotatecne vyspely? Vcera jsem se na nej dival, napsal par jednoduchych skriptu a sedi mi vice nez ostatni GUI v Pythonu. Pokud vsak neumi UTF-8 tak to je velke minus :-( .
    27.4.2006 16:52 Ivanhoej | skóre: 26 | blog: ss2_Debian | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Můj free software 8. - Wammu
    FLTK UTF-8 vie, tak snad i PyFLTK.
    27.4.2006 17:12 trocha pravdy | skóre: 3 | blog: nic
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Můj free software 8. - Wammu
    Predpokladam, ze se bavite o FLTK 1.x. Pokud vim, tak utf-8 je dostupne v klonu fltk. PyFltk s utf-8 neumi.
    27.4.2006 16:56 trocha pravdy | skóre: 3 | blog: nic
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Můj free software 8. - Wammu
    Ano, je skoda, ze nepodporuje utf-8, jinak bych ho taky puzival, je to moc sympaticky GUI-Toolkit. Snad na tom bude lepe pyFLTK2, ale to je zatim ve velmi ranne fazi vyvoje a zrejme tam i dlouho zustane.
    27.4.2006 16:44 Ivanhoej | skóre: 26 | blog: ss2_Debian | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Můj free software 8. - Wammu
    A tcl/tk? Prenostitelnost by mala by asi najlepsia, no uznavam, ze na vacsie projekty asi nebude vhodny.
    27.4.2006 17:16 trocha pravdy | skóre: 3 | blog: nic
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Můj free software 8. - Wammu
    Tcl je fajn, hlavne je super tcl-kit. Kdyby mel python neco jako python-kit, treba s tim pyFLTK ktere by melo utf-8 podporu, byl by neprekonatelny ;-)
    27.4.2006 17:46 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Můj free software 8. - Wammu
    Není už v té větě trochu moc kdyby? :-)
    27.4.2006 17:55 trocha pravdy | skóre: 3 | blog: nic
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Můj free software 8. - Wammu
    Je, ale byla by to byvala byla krasa, kdy to byla pravda :-)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.