Portál AbcLinuxu, 1. května 2025 01:34
Po Evropě jsou desítky US základen, povětšinou k obrovské spokojenosti místního obyvatelstva.
Rammstein.
Co je vlast snad vysvětlovat nemusím. A co je vlastizrada asi také víme všichni.Tak mě by zrovna tohle zajímalo, zkus vysvětlit pojmy vlast a vlastizrada. Není to rejpání opravdu to zkus, nejdřív pro sebe a pokud se povede tak i pro ostatní, možná zažiješ překvapení.
Minimálně tu vlastizradu bychom trestat kulkou měli.Vlastizradu? Tak snadno zneuzitelny (ve tom smyslu, ze lze z nej obvinit kdekoho) trestny cin?
Okupace Československé republiky nebyla sice vyvoláním války, ale kdyby češi měli nějaké koule a bránili se tak by to válečný konflikt byl. To že si Rusko vybírá slabé soupeře, kteří se nebrání přece neznamená, že jsou mírumilovní, nebo snad ano?Z okupace 1968 pro mě vyplývá především to, 1) že tehdy politická vrchnost navzdory téměř celonárodnímu odporu rozhodla, co bude "pro lidi" nejlepší - a přitom všichni věděli a dodnes se má za to, že nebylo 2) že pro "svobodný svět" bylo důležitější nerozházet si to s velmocí SSSR než okupace malé zemičky uprostřed Evropy Jinými slovy, 1968 byl především ukázkou toho, jak jsou politici nekompetentní rozhodovat za lid "v bezpečnostních otázkách" a jak strategické zájmy velmocí platí víc než všechny řeči o svobodě malých zemí. Sovětská okupace se s umístěním radaru závažností jistě srovnávat nedá, chování vládní garnitury vůči občanské iniciativě a ochotné ohýbání zad kvůli globálním geopolitickým zájmům ovšem ano: Velký bratr něco chce, tak mu to raději ochotně dáme (nebo nejlíp ještě dřív nabídneme, než to vůbec chce), jinak by se určitě stalo něco strašného... a hlavně nikdo nemůže nic dělat, protože už je to všechno tak nějak domluvené v souvislostech, nikdo neví, kdo s tím začal, nikdo neví, proč s tím pokračuje, a nikdo za nic nemůže, protože "taková už je doba". Jistě lze taky počítat s tím, že ti "ochotní", kteří se včas přimknou k silnějšímu, budou moci ze situace do budoucna těžit. A lidi nemají hlavně do ničeho kecat, protože to je věc strany a vlády a obyčejný člověk nemůže rozumět zájmům politika.
Z okupace 1968 pro mě vyplývá především to, 1) že tehdy politická vrchnost navzdory téměř celonárodnímu odporu rozhodla, co bude "pro lidi" nejlepší - a přitom všichni věděli a dodnes se má za to, že nebyloTo je IMO dost výrazná misinterpretace - či lépe řečeno vyzdvižení toho nepodstatného. V roce 68 šlo vrchnosti o to, aby se udržela u koryta, a proti si Sovětskou "pomoc" pozvala. Dnes to naopak vypadá, že pokud vrchnost kývne na radar, tak o ta koryta nejspíš přijde (a Američané a jejich postavený radar tomu těžko zabrání). Ta paralela tam tedy podle není, nebo aspoň ne taková, jakou ji kreslíš.
V roce 1968 si ani československá komunistická vrchnost nikoho nepozvala. Leda nepřímo svým jednáním proti sovětské linii... To poznáte i z toho, že ti u koryta v roce 68 z nich po roce 69 a dalších vyletěli. To, co se totiž nazývá normalizací, rozhodně nezačalo srpnovou okupací - to byl plíživý proces po roce 1969. Ale docela by mě zajímal tvůj (zjednodušený samozřejmě) pohled na to, co se se tehdy událo, a z jakých pramenů ho čerpáš. Ale nešlo mi v tomto případě o pozvání, mně šlo o smíření se s okupací, kdy politici, kteří zprvu podporovali odpor proti okupaci, nakonec vysvětlili lidem, že je to pro jejich dobro. Stejně jako to udělali navzdory poměrně silné bojovné náladě v obyvatelstvu v roce 1938-39. V obou případech evidentně jednali proti když už ne vůli, tak rozhodně proti náladě těch, které tak či onak zastupovali. To dnes podobné. Stejně jako tehdy, i dnes se politici ohrazují tím, že lidi nechápou ty pravé souvislosti. Jsem zvědavej, jak se bude nápad zasadit sem americký radar hodnotit po 20-40 letech. Nebo i dřív, pakliže začnou v pražském metru vybuchovat bomby podobně jako v Madridu či v Londýně.Z okupace 1968 pro mě vyplývá především to, 1) že tehdy politická vrchnost navzdory téměř celonárodnímu odporu rozhodla, co bude "pro lidi" nejlepší - a přitom všichni věděli a dodnes se má za to, že nebyloTo je IMO dost výrazná misinterpretace - či lépe řečeno vyzdvižení toho nepodstatného. V roce 68 šlo vrchnosti o to, aby se udržela u koryta, a proti si Sovětskou "pomoc" pozvala.
Dnes to naopak vypadá, že pokud vrchnost kývne na radar, tak o ta koryta nejspíš přijde (a Američané a jejich postavený radar tomu těžko zabrání). Ta paralela tam tedy podle není, nebo aspoň ne taková, jakou ji kreslíš.Ne, dnes to naopak vypadá, že o koryta může vrchnost přijít, pokud na radar nekývne. Nic jiného mi to křečovité kroucení při vysvětlování důvodů, proč ano, svalování "viny" jeden na druhého, ad hoc vymýšlení argumentů, které se mění týden co týden, a vůbec celková neschopnost říct jediné jasné slovo nepřipomíná. Peníze investované do propagandistické "vysvětlovací" kampaně taktéž. Zkrátka musí existovat nějaký silný tlak za scénou, pod kterým měknou kolena všem politikům u koryta... co to asi tak může být? Že by prozření v otázce hrozby neexistujícími balistickými raketami z Korey či Íránu? Podle zmateného blábolení vládních politiků to vypadá spíš na zoufalou snahu vysvětlovat něco, co vysvětlit neumí (anebo nesmí). Takhle se zamotává někdo, kdo lže. Mají-li značný vliv na rozhodnutí politiků lobbyisté, o čemž jak se zdá nikdo nepochybuje, pak není důvod se domnívat, že v tomto případě lobby velmi aktivně nepracuje, zvlášť když jde o tolik peněz, i když bychom vynechali strategické zájmy vojenských velmocí.
Ale docela by mě zajímal tvůj (zjednodušený samozřejmě) pohled na to, co se se tehdy událo, a z jakých pramenů ho čerpáš.V předchozím komentáři jsem narážel především na slavný zvací dopis Biľaka, Indry a spol. Je zjevné, že tato epizodka neměla zásadní vliv na rozhodování tehdejšího sovětského vedení (a vedení ostatních států VS), ale je z toho myslím zřejmé, že přinejmenším konzervativní část Strany očekávala, že bude ze vstupu vojsk profitovat (což se také splnilo). Zdroje, ze kterých lze čerpat, jsou mnohé, ale pokud člověk nepátrá jen po čistě historických faktech, tak zajímavé souvislosti doplňuje např. kniha Mráz přichází z Kremlu. Zajímavé a chytlavé čtení.
dnes to naopak vypadá, že o koryta může vrchnost přijít, pokud na radar nekývne.Myslím, že bez ohledu na radar zatím stále o politické reprezentaci rozhodují volby. A pokud většina lidí radar nechce a vláda stejně kývne, tak je tu přinejmenším určitá pravděpodobnost, že si na to lidé u příštích voleb vzpomenou. Nerozumím tomu, co jiného by mohlo ovlivnit setrvání u korýtek než tohle (s americkou invazí, která by dosadila svoji vládu věrných, nepočítám).
V předchozím komentáři jsem narážel především na slavný zvací dopis Biľaka, Indry a spol. Je zjevné, že tato epizodka neměla zásadní vliv na rozhodování tehdejšího sovětského vedení (a vedení ostatních států VS), ale je z toho myslím zřejmé, že přinejmenším konzervativní část Strany očekávala, že bude ze vstupu vojsk profitovat (což se také splnilo).V tomhle naopak vidím jisté paralely s dneškem.
Zdroje, ze kterých lze čerpat, jsou mnohé, ale pokud člověk nepátrá jen po čistě historických faktech, tak zajímavé souvislosti doplňuje např. kniha Mráz přichází z Kremlu. Zajímavé a chytlavé čtení.Ano, zdrojů je mnoho. Ale prakticky ze všech (kromě těch "normalizovaných") vyplývá, že tehdejší vedení státu (i KSČ) bylo invazí zaskočeno a že ji rozhodně nepodporovalo. Je jistě možné, že i mnozí dnešní politici jsou (byli) situací kolem americké radarové základy zaskočeni, ale že se s ní stejně jako v případě ruské okupace 1968 pod tíhou "reálné politiky" smířili a teď vysvětlují lidu, že je nutná (protože proti ní nemůžou nic dělat).
Myslím, že bez ohledu na radar zatím stále o politické reprezentaci rozhodují volby.O důvěře Topolánkově vládě například volby nerozhodly. Takže o naší momentální politické reprezentaci rozhodli dva poslanci z úplně jiného tábora, než zastupovali ve volbách, zcela samovolně (těžko věřit že opravdu samovolně). Podobné triky a zejména PR-kampaň (či klausoidně řečeno "nepodpora" kampaně) mohou v politice rozhodovat, zvlášť v našich rozměrech politické kultury, která se pohybuje někde kolem úrovně teleshoppingu. A pak je velmi znát, jestli vás jako politika prakticky bez prostředků, což je v Česku spíš pravidlem než výjimkou, někdo vlivný a mocný podporuje nebo stojí proti vám. Až po tomhle všem mají slovo, a jak vidno nikoliv poslední, voliči při volbách.
A pokud většina lidí radar nechce a vláda stejně kývne, tak je tu přinejmenším určitá pravděpodobnost, že si na to lidé u příštích voleb vzpomenou.Voliči jak známo prakticky i teoreticky mají velmi krátkou paměť. Pokud si na něco vzpomenou, tak nejspíš na tunelované pojišťovny, penzijní fondy a podobně, než na radar, se kterým už nepůjde vůbec nic dělat. Naproti tomu podpora sponzorů a lobbyistů radaru dá přežít současným vládním politikům pohodlně i další čtyři roky opozice. Hlavně rychle rozdělit zbytek státního majetku mezi kamarádíčky - vždyť život opozičního politika nebo dokonce předčasný politický důchod (Gross) není vůbec nic špatného.
Nerozumím tomu, co jiného by mohlo ovlivnit setrvání u korýtek než tohle (s americkou invazí, která by dosadila svoji vládu věrných, nepočítám).Vůbec nemusí jít o invazi, stačí zjevná podpora těm či oněm politikům. Proti USA se neodváží otevřeně vystupovat žádný politik. Kromě toho, jednou zde usazený radar s sebou velmi pravděpodobně přinese další požadavky "na ochranu radaru", ať už zbrojní zakázky (pro USA zbrojovky) nebo mimořádná bezpečnostní opatření proti hrozícímu terorismu (špehovací zákony, omezení svobody shromažďování apod. pro naše občany) - a s tím i zesílení vlivu lobbyistů. Dosazením radaru si vytváří vojenská mocnost USA de facto další loutkový stát, nástroj k ovládání zdejší domácí politiky i reálného života občanů (a vráží klín do EU a NATO). To je pro mě ten pravý důvod a ne nějaké neexistující rakety z Íránu (viz Irák). Celou iniciativu vidím jako započatou ve spojení určitých kruhů českých (vlezdoprdelníků) a amerických, které se postupně chytila americká vláda (s nevalným zájmem, ale přece, vždyť každé další odůvodnění zbrojních výdajů je dobré) a pak to dostali postupně na stůl další a další čeští politici, kteří se prostě bojí říct ne (z výše popsaných důvodů). Společné tomu všemu je, že je úplně jedno, co si o tom myslí obyvatelstvo tohoto státu. Kdybych moc chtěl, tak můžu rozvinout konspirační teorii o tom, jak tahle vláda vznikla vlastně kvůli prosazení radaru (a tunelu zdravotnictví) - indicií pro to by se našlo poměrně hodně. Až to prosadí, může jít (opravdu nerad bych se dočkal toho, že se SZ po prosazení radaru vrátí na svá 3% voličů, že Schwarzenbergovi detektivové objeví, že přece jen s Čunkem není něco v pořádku, a tak se pan kníže v díky z vlády odporoučí, zatímco zbytek ODS se odsune do lukrativních postů dozorčích rad budoucích akciovek hospodařících s penězi z veřejného zdravotního pojištění a důchodových fondů - to je nakonec daleko lepší živobytí než být jako ministr pořád na ráně). Bohužel, akce této vlády nedávají moc na výběr...
Svoje názory prezentuješ jako fakta, což značně ztěžuje debatu.Myslím, že svoje názory prezentuju jako svoje názory... když si například udělám malou rétorickou analýzu (i sám pro sebe):
... V tomhle naopak vidím ... Je jistě možné, že ... těžko věřit že opravdu ... Podobné triky a zejména PR-kampaň (či klausoidně řečeno "nepodpora" kampaně) mohou v politice rozhodovat ... Pokud si na něco vzpomenou, tak nejspíš ... To je pro mě ten pravý důvod ... Celou iniciativu vidím ... Kdybych moc chtěl, tak můžu rozvinout konspirační teorii ...
Rozdíl v našich pohledech na věc je patrně v tom, že ty ve všem hledáš/vidíš sviňárnu, kdežto já ne.Jsa od přírody optimistou, podvědomě tíhnu k tomu, raději sviňárnu v čemkoliv nehledat. Už jsem ale dávno vyrostl z naivního věku, kdy jsem svůj optimismus nehodlal korigovat ani na základě závažných indicií. Je sice hezké předpokládat, že vám někdo nelže, ale když odpovídá velmi vyhýbavě a kouká přitom do země, zcela pragmaticky lze na základě životních zkušeností usuzovat, že v tom bude nějaká "kulišárna". A co se politiky týče, tak sice jistě existují nějací obětaví a nezištní politici, ale i ti zastupují nějaké zájmy. Jako voliče mě zajímá, čí to zájmy jsou (zvlášť když se evidentně neshodují se zájmy mými), a když na to nedokáže politik uspokojivě odpovědět, nezbyde mi než hledat v tom nějakou tu "sviňárnu". Tvůj naivní optimismus ti fakt závidím (bez ironie).
V roce 68 šlo vrchnosti o to, aby se udržela u koryta, a proti si Sovětskou "pomoc" pozvala. Dnes to naopak vypadá, že pokud vrchnost kývne na radar, tak o ta koryta nejspíš přijde (a Američané a jejich postavený radar tomu těžko zabrání). Ta paralela tam tedy podle není, nebo aspoň ne taková, jakou ji kreslíš.Viz též poslední část článku Na Bělehrad! (Britské listy), publikovaného 17.06.2008: :
[...] "Po (…) návrhu uspořádat za zády oficiálních československých stranických a státních orgánů alternativní kolektivní setkání s pátou kolonou za účelem přípravy stranického a státního puče Brežněv vysoce podtrhl právo shromážděných vedení stran vměšovat se do událostí v ČSSR: Když šlo o interní stranické otázky jako např. odvolání Novotného, pravil, nikdo se do toho nevměšoval. Protože však nyní jsou dotčeny životní zájmy celého socialistického systému a bratrské strany se tomuto procesu brání, nelze to považovat za vměšování se do vnitřních záležitostí ČSSR. Daleko spíš je to ,internacionální povinnost'. Tváří v tvář hrozícímu nebezpečí se nikdo nesmí ,zavřít do svého domova'. To by se rovnalo ,zradě zájmů komunismu'. Nikdo nemůže být zproštěn společných spojeneckých povinností. Jednotlivé země jsou s Československem spojeny dohodami a smlouvami, které mají chránit socialismus. Přitom kladl Brežněv velký důraz na to, že povinnost pomoci v tomto případě nevyplývá z Varšavské smlouvy, k níž patří i Rumunsko, ale z dvoustranných smluv o přátelství a vzájemné pomoci. Sovětské vedení sice ctí národní zvláštnosti, je ale také přesvědčeno o ,společenství našich historických údělů'." (tamtéž, str. 111). Pro naši úvahu je zde důležité vidět, jak shodný typ argumentace užívá současný propagandistický aparát, má-li objasnit "zvláštnost našich historických údělů" v případě bilaterální smlouvy mezi Spojenými státy a Českou republikou. Myšlenky a snahy zaměřené na hladký průběh celého podniku neumožňují nahlédnout, že její protagonisté operují na historicky vyčerpaném terénu, na kterém nachází pokračování už jen arogance velmocí, parafrázujících ad libitum literu vlastních, nepsaných norem. Má-li se odůvodnit rázný přechod od multilaterální diplomacie v rámci svazku NATO k bilaterálnímu vyjednávání mezi Spojenými státy a ČR, leží na stole - co osvědčený vzor – Brežněvem dříve prosazená "dvoustranná smlouva o přátelství a vzájemné pomoci"... Také dnes se její podmínky sjednávají za zavřenými dveřmi a s vyloučením veřejnosti. Protože ani v současnosti se tváří v tvář nebezpečí hrozícímu ze strany "darebáckých států" (rogue state)nikdo nesmí "zavřít do svého domova". To by se rovnalo "zradě zájmů svobodného světa". Nikdo nemůže být zproštěn společných spojeneckých povinností. Atd. [...]
Okupace Československé republiky nebyla sice vyvoláním války, ale kdyby češi měli nějaké koule a bránili se tak by to válečný konflikt byl.Češi koule měli, to Beneš měl v kalhotách něco jiného. Pikantní bylo, že později měl totéž za zlé vládě druhé republiky.
systém nepostavíme za týdenMy?
Jak jsem předestřel. O určitých otázkách se referendum pořádat nesmí. Napříklado o daních. Všichni víme, jak by toto referendum dopadlo.Podle zkušeností z těch míst, kde se taková referenda konají, tak by dopadlo pravděpodobně velice dobře. Máte vy nějaký příklad referenda o daních, které dopadlo špatně? Na čem se zakládá váš názor? Na tom, že tenhle blábol opakují politici, kdykoliv přijde řeč na referendum?
Stejné je to s národní bezpečností. Jsou otázky o kterých lidé smysluplně rozhodovat nemohou a jsou otázky o kterých lidé ani rozhodovat nesmějí (ve vlastním zájmu).Spíše jsou otázky, o kterých by odpovědní politici o své vlastní vůli (aniž se dotážou obyvatelstva na jeho názor) rozhodovat neměli. Ano, lidé by se neměli nechat rozhodovat o ničem podstatném - toť názor, který by vám bolševici zfleku podepsali.
Ani já se necítím být kompetetní zhodnotit problematiku radaru a zaujmout racionální stanovisko, přestože se o to snažím a mám přístup k informacím.Prozraďte přece aspoň něco ze svých zdrojů, z nichž čerpáte informace. Soudě podle úrovně argumentů, bude to asi TV-zpravodajství a MF Dnes? Cítíte se kompetentní jako občan tohoto státu? Cítíte se kompetentní volit? Proč si myslíte, že vámi volení poslanci jsou na tom s kompetencí nějak podstatně lépe? (Soudě dle jejich vyjadřování nejsou.) Důležité totiž je, že nejde o problematiku "radaru". Jde o to, jestli v téhle zemi bude umístěno vojenské zařízení jiného státu (co víc, momentálního vojenského hegemona, který se od 2. světové války angažuje snad v nejvíce vojenských konfliktech napříč celým globem).
stavět protiraketovou obranu v době, kdy Ajatoláh vystřelil balistický nosič už je sakra pozdě. Těmto nebezpečím lze účině předcházet jedině prevencí dříve, než tyto hrozby vůbec vzniknou. A že je na světě obrovská hromada lidí, kteří by USA nebo Evropany poslali do horoucích pekel je jisté.S USA máte jistě pravdu, protože touha poslat do horoucích pekel vojenskou mocnost, které si prosazuje silou své vlastní zájmy na cizích územích, je jaksi zakódovaná v lidské povaze. O Evropě (jako celku) byste musel dodat nějaké příklady (a nepište o akcích NATO pod taktovkou USA). I když pomineme podstatný fakt, že radar instalovaný zde nebude určen pro obranu zdejšího území, a že tedy ochrana proti útokům na Česko či Evropu musela vypadat asi o dost jinak, čekám na nějaký konkrétní příklad raketového či teroristického nebezpečí, které Česku, resp. Evropě, a odkud. Jediné, na které jsem schopen přijít, bezprostředně souvisejí s případnou ochotou Evropy angažovat se v amerických vojenských dobrodružstvích. Pomozte mi dohledat, kdy tomu bylo v novodobých dějinách (po 2. sv. válce) jinak.
Nemyslím si, že většina národa je apriorně proti čemukoliv, a už vůbec že si hraje na odborníka.Tak zrovna tyto rysy české povahy vidím kolem sebe každou chvíli. Bez ohledu na radar mám pocit, že na tohle jsme v ČR experti.
nechapu proc bysme nemohli vychazet zadobre s ruskem i usa, soucasne.
Ehm, jak? Jak bychom mohli vycházet se dvěma imperialisty, totalitním komunistou a pseudodemokratickým kapitalistou?
Snad v E15 nebo kde jsem čet, že dnes daji Rusáci přednost v dodávce plynu, ropy, vnitřnímu trhu před exportem. Tedy už jejich města nebudou v zimě ponořeny do mrazu, tak nějak to vyznělo.
3) radar nemá sloužit k obraně CZ ani EU.Tak jaktože jsem četl, že ČR by měla přednost při sestřelení případných raket mířících na ni?
Fakt by ty vzpory nebyly? Ve Francii se demonstruje takřka denně.Ano, ale hodně jinak.
Demonstrují státní zaměstnanci, studenti, globalisti, antiglobalisti (další skupiny už mě nenapadli ).Tak mi pak někde ty státní zaměstnance demolující ulice v městech po půlce země ukaž.
Dvojice mladíků se na údajném útěku před policií schovala do transformátoru, kde však našla smrt.
Tobě je to, pravda, možná při tvé sexuální orientaci jedno, jenže jak se staví mochametáni k teploušům?To sis docela mohl odpustit, nebo v čem je to pro diskusi nezbytné a přínosné? Aby sis uklidnil své homofobní ego? Já tu taky jen tak nepíšu o těch, co se chovají jako venkovští burani krmící králíky. Navíc nevím, proč předpokládáš, že by všichni měli být heterosexuální, že by mi to mělo být jedno. Máš nějaké vadné představy.
nepíšu o těch, co se chovají jako venkovští burani krmící králíky
Ale napsat jsi to musel, že jo?
Aáááá. Tomeš nám přituhuje. Ale já přece netvrdím, že Petr Tomeš svým nevolením/volením něco automaticky změní.Tak proč tu rozebíráš něco jiného?
Systém je stabilní, tudíž absence Petra Tomeše ho nijak nerozhází. Ale to vůbec neznamená, že Petr Tomeš nemá na nic vliv. Petr Tomeš má naprosto stejný vliv jako všichni ostatní.O tom se tu ale vůbec nebavím. Nejsi nějakej vadnej? Vymyslel sis nějakou představu a pak s ní diskutuješ a polemizuješ. Tvrdil jsem, že bych/jsem neovlivnil žádné volby, kdybych k volbám nešel nebo volil jinak. Zjišťoval jsem si to. Tak nebuď magor a nepiš hovadiny.
... protože to není žádná diskuse, ale zbytečné hospodské žvásty
Vy jste se taky moc nepředvedl
Američané nejsou ideální, ale dá se spolehnout, že své spojence neopouští, to se o Evropských zemích říci nedá.Sve spojence neopousti, naopak se k nim radi vraceji (Panama, Afghanistan, Irak).
nezdá se mi, že by tak velká "mikrovlnka" neměla vliv na zdraví obyvatel v okolí. Jsem laik, ale připadá mi, že se v této otázce moc mlžíSouhlasím s tím, že se mlží, a taky se mi to nelíbí. Na druhou stranu bydlím kousek od dříve aktivního* vojenského miniprostoru Třebotovice, kde byla hromada různých malých radarů, a nikoho s rakovinou neznám. *) Teď to vypadá, že už skoro všechno rozebrali.
...pár podplacených politiků...
Dokaž!
Třeba se také můžeš zeptat naopak - co měly USA z toho, že osvobodili Evropu od Hitlera?
Odbytiště. Oblast vlivu. Kdyby se USA nezapojily do války, konkurovaly by jim dvě další velmoci --- Reich a SSSR. Pakt Molotov-Ribbentrop mohl být cílen jinak. Ale USA se podařilo první zničit včas a druhou předehnat.
Co jsem viděl nedávno alternativní konec 2. sv. války v Evropě, tak si říkam, že nemusíme mít pořád takovou kliku, přijde mi, že jsme se z toho ještě vylízali slušně.
Jo, jsem pro radar.
Tobě například zrušení vízové povinnosti přijde jako naprosto bezvýznamná věc?Zrušení vízové povinnosti za takových podmínek jako budou (stále nutnost žádat o vstup, pohovor s imigračním úředníkem, vyplňování dotazníků) ANO. Kromě malé (ve srovnání s cenou pobytu+dopravy) finanční úspory nám to nic nepřinese.
Oni nam ho sem uz soudruzi s KDS po bolsevicku narvou.
Ehm, copak nebyly volby? Ale je pravda, že asi jediná protiradarová strana je KSČM, ta by sem rovnou cpala Rusy. Kdyby v roce 2006 vyhrála ČSSD, byla by situace identická.
...ta by sem rovnou cpala Rusy...Je vidět, že seš neinformovanej omezenec. Ale ono je lepší být neinformovanej, že? Ono je to dneska moderní kopat do komunistů. Přece můžou i za to, že tě nechala holka, že ses neudělal u toho skvělýho hentai, a že musíš žrát řízky...
Něco jako rozdíl mezi kapitalismem a fašismem? Hm, to ne, tam není žádnej...No ovšem to je slovo do pranice. Na základě tohoto výroku si dovoluji tvrdit, že by vám měli zabavit klávesnici a navrátit vás do klecového lůžka
No ovšem to je slovo do pranice.To já rád, mnohdy to vypovídá o lidech. Hlavně to, jakým způsobem reagují
Radar naní zamýšlen proti rusku. Rusko má stovky balistických nosičů. 10 antiraket proti tomu není nic.Americani cca pred rokem sami vydali studii, ze v pripade prvniho uderu na Rusko dokazi znicit 9x% jejich obrany. Tech 10 (pokud jich bude jen 10) uz bude jenom k tomu, aby pochytali ty zbytky. To jen tak na okraj, ze vse neni jen cerne a bile, pane vseznalku.
Já tvrdím, že samotný fakt, že nabídneme Američanům spolupráci není nic špatného.Kdyz se zeptam opacne. A co je na tom, ze jim nabidneme spolupraci dobreho. Pominu-li fakt, ze jim nic nedluzime, jak se kdesi tady v diskuzi snazis podsouvat? Co takhle navrhnout spolupraci treba Severni Korei, Cine, Kube...? Proc by si u nas taky nemohli postavit radar? Taky budes tak nadsene pro?
Jestli myslíte tu s čínou a severní koreou, pak ne, nebudu pro.Pak jsi obycejny pokrytec, protoze radar od jedne totalitni spolecnosti ti nevadi, ale od jine ano.
Bez Americké intervence v Evropě, by podlě mě Rusové nikdy Němce neporazilipominu-li fakt, ze skoro nikdo, z dnesni generace politiku/sefu ropnych korporaci/sefu zbrojnich spolecnosti, kterym tady tak servilne chcete nainstalovat radar, tehdy nebyl jeste ani na svete. Tak USA nic jineho nez se zapojit do WW2 nezbyvalo, krom toho jim to vyrazne pomohlo nastartovat jejich ekonomiku. Tim nechci nijak shazovat obeti, o kterych mluvis, ale ti, kteri tady umirali byli obycejni americane. A ti i dnes jsou prevazne proti tomu, aby z jejich dani byl financovan nejaky radar v CR, na kterem se tak akorat napakuje nejaka zbrojni spolecnost.
Jak tvrdí znalejší, USA nebudou mít takové zdroje strategických surovin (barevné kovy, ropa apod.), takže aspoň musí mít technickou či technologickou převahu. Pořád se mi zdá, že spíš jedeme v jednom vlaku s USA, než s někým jiným. Ať už je ta pravda o financování čehokoliv jakákoliv. Dávám přednost pochybné stabilitě před pochybnými ideály. (Moravce z Brd jsem neviděl)
Nebýt Amerických obětí, pak zde dnes máme buď Velkoněmecko nebo Velkorusko. Bez Americké intervence v Evropě, by podlě mě Rusové nikdy Němce neporazili, a i kdyby porazili, byla by to změna okupace za okupaci.Všiml sis, že jsme po válce byli součástí sovětského bloku? A že USA, kterým máme být za cosi vděční, nás předhodily Stalinovi? Ne, za to jim opravdu nic nedlužíme.
Asi by vypadalo blbě, že s osvoboditelem světa Stalinem vede někdo další válku Tedy nemůžu mít Západu až tak za zlé jejich chování, přijmutí Železné opony.
Ale na tom, že má největší podíl na příslušnosti poválečné ČSR k sovětské zóně, to nic nemění.To je pouze tvůj názor, nebuď PT.
Na tohle také sázel Hitler - doufal, že přiměje Západ ke "svatému" tažení proti komunismu.Nejenom Hitler. Koncem války Němci plánovali (mám pocit, že hned po Hitlerově smrti), že by se stáhli do Čech a využili pohraniční opevnění, které jsme vybudovali proti nim. Tam by se bránili proti spojencům a přitom by se pokusili vyjednat příměří se západem a společný útok proti SSSR. Bohužel v ČR došlo k povstání a tenhle plán padl už od začátku.
Došlo tedy k dočasnému a účelovému spojení Západu a SSSR v boji proti Hitlerovi. Jakmile se podařilo Hitlera porazit, vypukla studená válka naplno. A byl to nesmiřitelný boj zemí s arzenálem děsivých zbraní.Ne od začátku. Kdyby Stalinovi nenaslibovali tak velkou zónu vlivu, tak ho mohli těsně po válce vyhodit z okupovaných (pardon, osvobozených) zemí a kdyby nechtěl odejít, klidně ve válce pokračovat. V té době totiž SSSR ještě neměl atomovku, takže arzenál se konal jenom na jedné straně. Silně pochybuju o tom, že by se podařilo něco lepšího, než zatlačit Rudou armádu zpátky do SSSR, ale i to by osvobodilo dostatečně velké území...
Tohle se mi nezda. Ceskoslovenske opevneni nebylo do okupace dokonceno a pak jej Nemci pouzivali na testovani svych zbrani. Navic z nej zbijeckami vydolovali ocelove strilny a ty byly spolu s jezky (cesky to vynalez) odvezeny na posileni atlantickeho valu.Na tohle také sázel Hitler - doufal, že přiměje Západ ke "svatému" tažení proti komunismu.Nejenom Hitler. Koncem války Němci plánovali (mám pocit, že hned po Hitlerově smrti), že by se stáhli do Čech a využili pohraniční opevnění, které jsme vybudovali proti nim. Tam by se bránili proti spojencům a přitom by se pokusili vyjednat příměří se západem a společný útok proti SSSR. Bohužel v ČR došlo k povstání a tenhle plán padl už od začátku.
Tohle je diskutabilni. Ano, atom nemeli, otazka je, jestli by uder na nejake mesto vedl ke kapitulaci SSSR. Stalin a jeho banda pusobili v SSSR vetsi neplechu nez by se americanum kdy zdalo.Došlo tedy k dočasnému a účelovému spojení Západu a SSSR v boji proti Hitlerovi. Jakmile se podařilo Hitlera porazit, vypukla studená válka naplno. A byl to nesmiřitelný boj zemí s arzenálem děsivých zbraní.Ne od začátku. Kdyby Stalinovi nenaslibovali tak velkou zónu vlivu, tak ho mohli těsně po válce vyhodit z okupovaných (pardon, osvobozených) zemí a kdyby nechtěl odejít, klidně ve válce pokračovat. V té době totiž SSSR ještě neměl atomovku, takže arzenál se konal jenom na jedné straně.
Silně pochybuju o tom, že by se podařilo něco lepšího, než zatlačit Rudou armádu zpátky do SSSR, ale i to by osvobodilo dostatečně velké území...Tezko rici. Americti generalove odhadovali, ze v pripade konfliktu by byly prvni obrannou linii maximalne Pyreneje.
Tohle se mi nezda.Jako téměř vždy si nevzpomenu, kde jsem to četl, takže odkaz dát nemůžu... Ale to, že opevnění nebylo dokončeno, se prozměnu nezdá mě. Mám ten dojem, že větší část byla hotová. A každopádně lepší aspoň nějaké opevnění, než žádné, že?
Ano, atom nemeli, otazka je, jestli by uder na nejake mesto vedl ke kapitulaci SSSR.Možná na Moskvu. Každopádně mi šlo spíš o to, že Sověti tenkrát neměli ani bombu, ani použitelný nosič, takže v té době byl jediný možný čas na ně zaútočit - kdy to ještě šlo.
Tezko rici. Americti generalove odhadovali, ze v pripade konfliktu by byly prvni obrannou linii maximalne Pyreneje.To už ale bylo v jiné době a platilo to pro případ útoku Sovětského svazu a ne na Sovětský svaz.
Jako téměř vždy si nevzpomenu, kde jsem to četl, takže odkaz dát nemůžu... Ale to, že opevnění nebylo dokončeno, se prozměnu nezdá mě. Mám ten dojem, že větší část byla hotová. A každopádně lepší aspoň nějaké opevnění, než žádné, že?Dokončeno toho opravdu moc nebylo. Viz narychlo vygooglovanou mapku.
Jako téměř vždy si nevzpomenu, kde jsem to četl, takže odkaz dát nemůžu... Ale to, že opevnění nebylo dokončeno, se prozměnu nezdá mě. Mám ten dojem, že větší část byla hotová. A každopádně lepší aspoň nějaké opevnění, než žádné, že?Ani bych nerekl. Minimalne Skodovacka tezka dela jeste z vetsi casti osazena nebyla.
Možná na Moskvu. Každopádně mi šlo spíš o to, že Sověti tenkrát neměli ani bombu, ani použitelný nosič, takže v té době byl jediný možný čas na ně zaútočit - kdy to ještě šlo.To mozna ano, ale otazka je, jestli by to k necemu bylo. Tak by preorali Moskvu, no a? Stalin by to ustal (pokud by tedy nedostal davku) a jeste by to rusy motivovalo.
Myslim, ze hned po valce byla vojenska prevaha sovetu jednoznacna. V pozemnim vojsku nemeli americani nic, co by mohli proti ruskym tankum nasadit (Pershingu bylo par), v letectvu aericani vyhodu meli, ale ani soveti neletali na spatnych strojich. V Koreji se strely z bazooky od panciru T-34 docela dobre odrazely, myslim, ze ani tehdy by to nebylo jine.Tezko rici. Americti generalove odhadovali, ze v pripade konfliktu by byly prvni obrannou linii maximalne Pyreneje.To už ale bylo v jiné době a platilo to pro případ útoku Sovětského svazu a ne na Sovětský svaz.
Tak by preorali Moskvu, no a?Moskva byla (a je) pro Rusy důležitá, takže to mohlo ochromit jejich morálku. Zvlášť když by se dozvěděli, kolik toho (ne)zbylo a že to Američani můžou udělat zas.
Zpravu o nezavadnosti radaru kantori od nas z VUT (konkretne Ustav Radioelektroniky) zkresali, ze by takovou praci neobhajil ani student bakalarskeho programu.Inu, přesně tohle je důvod, proč jsem zásadně proti radaru. Nechci soudit, zda je takové zařízení pro naše dobro či nikoliv, na to toho o vojenství vím pramálo. Ovšem pokud někdo (třeba naše vláda) radar prosazuje, měl by tak činit korektně a předložit solidní argumenty, nikoliv evidentní bláboly. V opačném případě mne přesvědčí přinejlepším o své naprosté nekompetenci o čemkoliv rozhodovat. Mimo to také jsme také moc malá a zalidněná země na to, abychom mohli tím málem člověkem nepříliš poznamenané přírody, která nám ještě zbývá, takhle neuváženě plýtvat. To je podobné jako s Kaplického knihovnou: je to moc pěkně vymyšlená stavba, ale obětovat na ni drahocenný volný prostor na Letenské pláni nedává smysl. Myslím, že bychom si volného prostoru, a stejně tak brdské krajiny, měli vážit a neobětovat je kdejaké stavbě.
...ty seriozní informace nikdo nemá...
Vážně? Škoda, že tu ještě není JiK. ^_^
Myslím si, že poté by mohlo následovat evropské a americké importní embargo na Čínu a ta by tak najednou neměla dostatečnou ekonomickou sílu k odkupu potřebného množství ropy.Tak ten byl dobrej. Uvědomuješ si, že Číňanům nemalý kus Evropy a Ameriky patří?
Kdybych měl záruky, že u nás žádná cizí vojska nikdy nebudouTak ty záruky nebudete mít ani když tady bude armáda USA. A navíc si to poněkud protiřečí - chtít armádu USA X záruka, že u nás žádná cizí vojska nikdy nebudou
Vykřikováním US Army nechci, protože nechci jediného cizího vojáka na území ČR vlastně jedním hlasem vykřikuješ chci tady Russian Army.Nebyhovuju tvý představě o zaběhlých typech lidí a potřebuješ škatulkovat? To, co cituju je ukázková manipulace a lež, kde není jediný logicky opodstatnitelný argument a vychází z přesvědčení, že na světě jsou jenom dvě cesty, kterýma se vydat. A to odmítám.
Podotýkám, že smlouvu jsem neviděl a rozhodovat nechci! Pouze dělám oponenta odpůrcům.A proč to tedy děláte? Fanatismus?
Vykřikováním US Army nechci, protože nechci jediného cizího vojáka na území ČR vlastně jedním hlasem vykřikuješ chci tady Russian Army.Oblíbené černobílé tvrzení, že kdo odmítá Američany, automaticky zve Rusy, se objevuje znovu a znovu... A je neustále stejně stupidní.
nechci na nasem uzemi zadnyho ciziho vojaka ani cizi vojenske zarizeniTohle nechapu? Vadi ti treba turiste, coz jsou obcas i cizi vojaci v civilu? Jak se smirujes s tim, ze jiz nyni po nasem uzemi pobihaji stovky ozbrojenych vojaku cizich armad v ramci ruznych armadnich cviceni? Ve srovnani s tim mi nekolik desitek inzenyru za monitory uprostred lesa prijde nicotnym.
přemýšlím co jasme my češi vlastně zač. umíme totiž jen brát, ale běda nám, když máme něco dát. Je vlastně uplně jedno, jestli v Brdech bude stát Radar, rekreační chata nebo rozhledna pro turisty. Důležité je, že jsme apriori proti. V této chvíli je každý odborníkem na mezinárodní vztahyJá taky přemýšlím, co jsme my Češi vlastně zač. Umíme totiž jen ohýbat po lokajsku hřbet a snažit se zalíbit mocnějším. Hlavně naše politická reprezentace. Je vlastně úplně jedno, jestli jde o mnichovskou dohodu, německou, ruskou okupaci nebo brdský radar. Důležité je, že jsme a priori podlézaví. V tu chvíli se vyrojí pseudoargumenty vděčnosti, geopolitické situace, terorismu, údajné ochrany západních (či socialistických) hodnot a podobné propagandistické žvásty staré jako civilizace sama, které se objeví vždycky, když je třeba oblbovat poddané o Boží vyvolenosti cesty zvolené vládci. [...] Vážený pane presidente, dovolte, abych Vás požádal o projednání této problematiky v Bezpečnostní radě státu s tím, aby byly zváženy možnosti spolupráce České republiky na budování protiraketové obrany (podobně jako jiní alianční spojenci) spolu s USA a zejména, aby byla zvážena možnost nabídnout umístění příslušného radaru na území České republiky.[...] poslanec ODS J. Payne v roce 2000
základní pravidlo smysluplného vládnutí praví: O daních a otázkách národní bezpečnosti se referenda nepořádají.To teda ani v tý Americe neumí smysluplně vládnout (A Brief Analysis of Voter Behavior Regarding Tax Initiatives from 1978 to 1999 / Bill Piper Examines tax initiatives from 1978 to 1999 to develop a blueprint of citizen behavior in these types of initiatives. The evidence shows that when tax measures pass it’s usually the result of long-term dissatisfaction with current tax policy that elected officials have failed to address. Most importantly, this paper concludes that the record shows that the most important fiscal policy that voters seek is stability – stability in tax rates, stability in the level of tax increases, stability in the overall tax structure.). Pro jaké politické režimy tedy platí ono vaše základní pravidlo smysluplného vládnutí? Pravděpodobně pro ty diktátorské, bolševické... A právě protože se v dosavadní historii českých zemí nekonaly referenda o bezpečnostních otázkách (jako je např. akceptance mnichovské dohody, akceptance okupace ČSR Německem, akceptance okupace ČSSR Ruskem), ale vždycky rozhodovaly politické elity, ačkoliv obyvatelstvo dalo zřetelně najevo svou vůli, vychoval tento princip rozhodování "o nás bez nás" z Čechů pověstné podlézavce. Viz např. analýzu americké praxe celostátních referend Proč česká vláda lže o praktických stránkách referenda?, o švýcarské praxi referend nejen k bezpečnostním otázkám nemluvě. Můžete uvést vy nějaké příklady rozhodování vlád "v bezpečnostních otázkách" namísto občanů novodobé historie českých zemí vedla k dlouhodobě něčemu pozitivnímu?
O 40 let zpět by takovýto člověk držel hubu, a ke skutečnému ohrožení demokracie sovětskými vojsky (oblíbená paralela odpůrců radaru) by se nevyjadřoval. To by mohl být za svůj názor bezodkladně zastřelen. Fakt, že dnes zastřelen není, krásně kontrastuje s jeho tvrzením o ohrožené demokracii.Nikoliv, ani před 40 lety by nebyl zastřelen. Stejně jako dnes by mu soudruzi normalizátoři out-sideři vysvětlili, proč je nutné, aby za něj rozhodla strana a vláda, proč je přítomnost ruských vojáků nutná pro ochranu Československa před americkými raketami, ptali se ho, kde byl před 30 lety, když Západ hodil republiku Hitlerovi do chřtánu a jak má být vděčný Sovětskému svazu... Povaha argumentů se nezměnila ani o píď, stejná hra s opačnými znaménky.
Nějak ten český národ nechápu. ale asi mi není přáno...V tomhle se ovšem shodneme.
Já taky přemýšlím, co jsme my Češi vlastně zač. Umíme totiž jen ohýbat po lokajsku hřbet a snažit se zalíbit mocnějším. Hlavně naše politická reprezentace. Je vlastně úplně jedno, jestli jde o mnichovskou dohodu, německou, ruskou okupaci nebo brdský radar. Důležité je, že jsme a priori podlézaví. V tu chvíli se vyrojí pseudoargumenty vděčnosti, geopolitické situace, terorismu, údajné ochrany západních (či socialistických) hodnot a podobné propagandistické žvásty staré jako civilizace sama, které se objeví vždycky, když je třeba oblbovat poddané o Boží vyvolenosti cesty zvolené vládci.Nevím. Opět je tady někdo chytřejší než já, kdo četl připravovanou smluvu dříve než byla zveřejněna. Neznám-li podmínky smlouvy, nemohu se vyjádřit zda podlézáme, nebo je pro nás výhodná. Otázku umístění radaru rozhodovat nechci, na to mám volené zástupce a potom taky lidi, kteřé platíme za to, aby se touto problematickou zabývali. Ale mé osobní stanovisko bude zamítavé v případě, že budu mít pocit, že "ohýbáme hřbet". Bohužel, 50% zdejších diskutujících ho ohýbá dříve, než je vůbec jasné co smlouva obsahuje.
Examines tax initiatives from 1978 to 1999 to develop a blueprint of citizen behavior in these types of initiatives. The evidence shows that when tax measures pass it’s usually the result of long-term dissatisfaction with current tax policy that elected officials have failed to address. Most importantly, this paper concludes that the record shows that the most important fiscal policy that voters seek is stability – stability in tax rates, stability in the level of tax increases, stability in the overall tax structure.Nějak tam nevidím Referendum o daních. Pouze to, že voliči požadují stabilitu. Ale četl jsem to jen zběžně.
Nikoliv, ani před 40 lety by nebyl zastřelen. Stejně jako dnes by mu soudruzi normalizátoři out-sideři vysvětlili, proč je nutné, aby za něj rozhodla strana a vláda, proč je přítomnost ruských vojáků nutná pro ochranu Československa před americkými raketami, ptali se ho, kde byl před 30 lety, když Západ hodil republiku Hitlerovi do chřtánu a jak má být vděčný Sovětskému svazu... Povaha argumentů se nezměnila ani o píď, stejná hra s opačnými znaménky.Tohle je naprosto příšerná demagogie. Máme tady lidi, které jsme si zvolili, a které platíme za to, aby rozhodli. Máme tady také lidí, které si platíme za to, aby se danou problematikou zabývali a byli schopni zaujmout nějaká racionální stanovisko. Nechť ho zaujmou a rozhodnou. Rozhodnou-li blbě, přohraji volby. Žádná vládna jedné strany tady není. Žádné vyslětlování na pankráci obuškem tady taky není. Nevšiml jsem si, že by vojska Varšavské smlouvy byla povinna do 2 let od vypovězení opustit ČSSR!
Ale mé osobní stanovisko bude zamítavé v případě, že budu mít pocit, že "ohýbáme hřbet". Bohužel, 50% zdejších diskutujících ho ohýbá dříve, než je vůbec jasné co smlouva obsahuje.A proč tedy ta vášnivá oponentura snad každého nesouhlasného příspěvku, když o tom nic nevíte?
Je vrcholně absurdní se do té diskuse tedy zapojovat minimálně do doby, než bude smlouva na stole a více informací Přesně to je ono. Nijak nepořvávám po náměstích něco o americké okupaci, o ohrožení demokracie atd. Čekám, až budou informace na stole.To je sice pekne, ale to uz muze byt pozde. Vlada muze odtajnit smlouvu chvili pred jejim projednanim ve snemovne a za par tydnu se rozumny odpor proti smlouve nezorganizuje. A i bez znalosti te smlouvy se da uvazovat o tom na zaklade znalosti obvyklych postupu (napr. na zaklade toho, jak funguji americke zakladny v jinych statech). Pokud vlada chce presvedcit obcany o smysluplnosti onoho umisteni radaru (jakoze asi chce, kdyz si na to najala PR mastera Klvanu), tak ma verejnosti dodavat relevantni informace co mozna nejdrive. To, ze lide predpokladaji horsi variantu, kdyz jim ten, kdo informace ma, je nedava, je jenom zdrava opatrnost.
Nevím. Opět je tady někdo chytřejší než já, kdo četl připravovanou smluvu dříve než byla zveřejněna.Ne, já četl váš názor.
Neznám-li podmínky smlouvy, nemohu se vyjádřit zda podlézáme, nebo je pro nás výhodná.A nevíte-li, jestli politici rozhodují pro vás výhodně či nevýhodně, nemůžete volit.
Otázku umístění radaru rozhodovat nechci, na to mám volené zástupce a potom taky lidi, kteřé platíme za to, aby se touto problematickou zabývali.Vy možná, já je na to nemám. Ti, které jsem volil, o žádném takovém budoucím rozhodování ani nepípli, ačkoliv informace zveřejněny byly. Buď o nich nevěděli nebo je považovali za nedůležité, a pak jsou nekompetentní a nechci, aby za mě nekompetentní zástupci jakkoliv rozhodovali, anebo věděli a chtěli je utajit, a pak nechci, aby mě někdo takový zastupoval. Mají-li politici zastupovat občany při správě věcí veřejných, nemůžou si hrát na vlastním písečku, ale mají prostřednictvím svého mandátu technicky vykonávat vůli svých voličů.
Ale mé osobní stanovisko bude zamítavé v případě, že budu mít pocit, že "ohýbáme hřbet".Víte ale, v čem je problém? Že se vás jako občana a voliče vaši volení zástupci ptát nebudou. Takže vám vaše zamítavé stanovisko bude naprosto nahouby, tím spíše, že bude až post factum.
Bohužel, 50% zdejších diskutujících ho ohýbá dříve, než je vůbec jasné co smlouva obsahuje.Asi se shodneme, že obsahuje dohodu o umístění americké radarové základny na území ČR. Což samo o sobě stačí. Podmínky toho či onoho jsou právě to nedůležité, co mají vyjednávat politici a odborníci - ale až poté, co se rozhodne to základní: ANO nebo NE? Pokud občané pověří své zástupce, že mají vyjednat podmínky umístění základny, prosím. Pokud svým zástupcům vyjádří vůli, že základnu nechtějí, není proč jednat o nějakých podmínkách.
Nějak tam nevidím Referendum o daních. Pouze to, že voliči požadují stabilitu. Ale četl jsem to jen zběžně.Tak čtěte podrobněji. Abyste nemusel papouškovat po jiných bláboly o tom, že občané by rozhodovali o daních zákonitě hloupě.
Máme tady lidi, které jsme si zvolili, a které platíme za to, aby rozhodli. Máme tady také lidí, které si platíme za to, aby se danou problematikou zabývali a byli schopni zaujmout nějaká racionální stanovisko. Nechť ho zaujmou a rozhodnou. Rozhodnou-li blbě, přohraji volby. Žádná vládna jedné strany tady není. Žádné vyslětlování na pankráci obuškem tady taky není. Nevšiml jsem si, že by vojska Varšavské smlouvy byla povinna do 2 let od vypovězení opustit ČSSR!Ale i kdyby lidi rozhodli hloupě (ostatně tak činí každé 4 roky ve volbách, tam se vítěz voleb nad kompetencí voličů nikdy nepozastavuje, jak zvláštní), ponesou si sami následky svého rozhodnutí. Když rozhodne hloupě politik, maximální "trest" je, že nebude příště zvolen. No a? Vždyť je tolik lukrativních možností pro vysloužilé politiky. Tzv. "politická zodpovědnost" vůbec k ničemu nezavazuje (možná někde, kde je vyšší úroveň kultury - to u nás ovšem není a ještě dlouho nebude).
Jinak bude vypnuty, takze jeho celkovy ucinek bude nejspis mnohem mensi nez ten od jeho o par set metru vzdaleneho meterologickeho kolegy, ktery vysila neustale a proti kteremu kupodivu vubec nikdo nikdy neprostesoval ...Jste si jistý?
Vojensky vyznam radaru proti soucasne ruske vyzbroji je temer zadnyCo treba podrobne monitorovani ruskeho vzdusneho prostoru?
A pokud se nemylim, onen radar je navadeci, ne sledovaci, takze bude zapnuty jen pri obcasnecyh testechTipuji, ze u dnesnich radaru se zmena z navadeciho na sledovaci udela updatem software.
Co treba podrobne monitorovani ruskeho vzdusneho prostoru?K tomu by byl radar v Brdech asi nepoužitelný...
Nad Pleseckem radar uvidí objekty ve výšce větší než 400 km. Rusové v Plesecku testují své mezikontinentální balistické rakety Topol-M, o kterých tvrdí, že vzhledem k použití manévrů bojových hlavic ve střední fázi letu dokáží překonat libovolný protiraketový systém. Co však pochopitelně Rusové tají, je princip činnosti, provedení a způsob tohoto manévrování, které lze testovat jedině v kosmu, nikoliv na zemi nebo v atmosféře, tzn. v prostoru, kam by měl detailně vidět XBR radar. Proč Rusy dráždí americký radar v Brdech? Samozřejmě, jde o dohady. To v tvém případě ale taky.Co treba podrobne monitorovani ruskeho vzdusneho prostoru?K tomu by byl radar v Brdech asi nepoužitelný...
což se dá s úspěchem prohlásit i o druhé straněJo, to co predvadeji nekteri odpurci radaru, budi dojem, ze je plati vlada, aby odpurce radaru zdiskreditovala :–) .
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.