Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Tak jsem se chvíli koukal na ČT24. Dávali speciál otázek V. Moravce vysílaný z Brd na téma Americký radar. To vám byla přehlídka!
Rozhodl jsem se navázat na svůj předchozí post a udělat si takovou anktetu. Dopředu předestírám, že požadované zaměření je domácí/nekomerční použití, takže CISCO asi nebude to pravé :-)
Pln napětí očekávám vydání Intel Atom platformy. Vypadá to, že kromě officiálního Intel little falls vydá své varianty také ASUS a Gigabyte. Vzhledem k opravdu minimalistické spotřebě a nízké ceně mě napadlo, že bych si mohl postavit HTTP/FTP server pro moji osobní potřebu přístupný z venku.
Musím si povzdechnout. Nemůžu jinak. Někdo to se svým bojem za pravdu a lásku trapně přehání. Jeden příklad za všechny.
Nemůžu než jen dodat: Go, Steveee, Go Další video do zlatého fondu...:-)
Dnešní zápisek je spíše dotazem. Zajímalo by mě, jak všichni řešíte sdílení dat na domácím počítači mezi jednotlivými uživateli. Problém přiblížím na následujících řádcích...
Můj minulý blogpost mě přivedl k úvahám, jaký smysl vlastně mají "výkonější" grafické karty v Linuxu. Jsem obyčejný uživatel. Dualboot sice provozuji, ale nikoli s Windows . Pokud hraji, tak jen nativní hry, nebo to co zprovozním ve Wine. Logicky jde tedy šílenství Vista, DX10/DX10.1, 3DMark, Crysis, BIOSHOCK a já nevím co ještě zcela mimo mě.
Tak jsem se rozhodl skromě přispět HW prostředky na něco dobrého. Napadá mě termín výpočetní charita , ale to je jedno. Ono jde spíše o vědu. Nejznáměšími sítěmi distribuovaných výpočtů jsou bezesporu Folding@home a BOINC. A tak jsem se na oba projekty podíval blíže.