Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Gmail je vychytany web mail, ale nerekl bych, ze je dokonaly.
Ze strany googlu mi asi nejvic vadi to, ze pristup "Search, don't sort" je doveden do extremu. Jak treba pristupujes k mailum, ktere archivujes. Jak si vytvoris nejakou slozku? To musis znovu a znovu hledat nejakou jasne vymezenou skupinu mailu, ktera by se dala primocare zatridovat do slozky?
Nicmene nejvetsi problem je v nepripravenosti technologii na sofistikovane webove aplikace. Vetsina webovych aplikaci, co znam, je pomala, nespolehliva, nemotorne ovladatelna, zabugovana. Gmail samozrejme patri k tem nejlepsim, ale nekterym vecem se proste nevyhne.
Nedavno jsem se zamyslel nad prave napsanym mailem a v podstate podvedome jsem misto na "Send" kliknul na to tlacitko, ktere pouziva vetsina lidi jednoznacne nejcastej, a to "Zpet". Prisel jsem tim o pekny kus mailu. Nezachranil me ani autosave s nekolikaminutovym intervalem. Rozumne desktopove aplikaci se samozrejme nic takoveho nestane, proste si kazdou nebezpecnou akci necha potvrdit.
Taky interaktivni veci typu popup menu, nebo treba kalendare, jsou bud neskutecne pomale, nebo zatizene tunami JavaScriptu, se kteryma maji nektere prohlizece (Opera 8) vazne problemy.
A takovych drobnosti je tu spousta.
Labely jsou skoro složky, akorát ty položky zůstanou v inboxu. Jediná alternativa je maily (konverzace) archivovat, ale obsah archivu se AFAIK dá zobrazit jen přes položku All Mail, takže tím se vyhodí jen z inboxu, ale nijak se to neseparuje, spíš naopak.
Prostě labely jsou celkem fajn, ale nedají se použít na vyhazování bordelu z inboxu. Na to se hodí archiv. Když se navíc udělá "uplné pokrytí" mailů z archivu labelkami, tak je problém v podstatě vyřešen.
Uznávám, naprosté většině uživatelů to stačí.
Tiskni
Sdílej: