Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »[[:digit:]]*.png body.png header.png
tak mi je to asi smaže
V priloze je nejaky script ktery jsem nekdy nasel. Mozna tam najdes nejakou inspiraci, nevim
Jinak docela dobry ;)
pato@debian:/mnt/data/photo/test$ bash ./gallery_maker.bash -m /mnt/data/movie/Vicky_christina_and_barcelona/vicky_christina_barcelona.avi -d -x 5 -y 7 -s 8000 Maximalna hodnota pre cas prvej snimky je 2866 .
pato@debian:/mnt/data/photo/test$ mplayer -vo null -ao null -identify -frames 0 /mnt/data/movie/Vicky_christina_and_barcelona/vicky_christina_barcelona.avi | grep "ID_LENGTH" ID_LENGTH=5803.01Si si isty, ze to nebolo nieco ine? Dakujem mockrat za reakcie. :)
Tak, pokial to video malo menej nez 360 sekund plus sekunda pre kazdu snimku, tak sa to mohlo stat. Je to preto, ze v pripade nenastavenia casu, sa cas prvej snimky (START) nekontroluje.
Tiez som nepredpokladal, ze niekto bude chciet vytvorit galeriu k "celovecernemu filmu" o dlzke nieco cez 6 minut :) Alebo sa pletiem a je to uplne inak? Keby si pridal set -x do skriptu a do kazdej funkcie zvlast a presmeroval vystup do suboru a poslal, by mi velmi pomohlo.
Teda ak sa ti chce a mas cas. Vdaka za postrehy skutocne.
S relativnymi cestami to uz nema problem, ale malo. Kontrola, ci ide o video, je vyriesena tiez. Stacilo sa troska viac pozriet na file a jeho moznosti. Funguje to teda aj s flash, mkv, mp4 atd.
Co sa tyka toho problemu, ze to vypisuje verziu mplayr-u, tak to zial neviem. U mna nevypisuje a pokial to dalsi nepotvrdi/nevyvrati, tak to necham tak. Bo sam neviem, ako to u mna spravit, alebo za akych podmienok to vypisuje. Config k mplayer-u by mal byt totiz ignorovany pomocou -noconfig all.
Co sa tyka nacitavania suboru bez nutnosti zadavania -m, tak to este nie je. Ale bude aj to.
p.s.: Mozes pokracovat v pripomienkach, nech sa nenudim :D Ziadna frajerina, tak to nebolo myslene, len si mal este dalsie pripomienky, ktore si ale este nevyslovil. Tak by ma to zaujimalo. Vdaka.
p.s.2: Updatnuty kod v blogu.
A ... predsa musim kazdy den aj do prace
a odkud myslíš, že teď píšu ;)
Zdravim.
Takze je tu dalsia verzia. Podstatne je vyrazne skratenie casu potrebneho pre vytvorenie galerie a momentove naroky na mnozstvo miesta. Vid nizsie
porovnanie predchadzajucej verzie a poslednej v poradi ako boli spomenute:
pato@debian:~$ time gallery_maker.bash /mnt/data/movie/300/300.mp4
Vytvaram snimky .........................
Vytvaram galeriu ....
Vytvara sa konecna podoba galerie. Prosim cakajte ...
Velkost docasneho adresara: 97M
Galeria bola vytvorena a ulozena v /mnt/data/movie/300
real 0m39.967s
user 0m40.675s
sys 0m2.292s
pato@debian:~$ time bash ./gallery_maker.bash /mnt/data/movie/300/300.mp4
Vytvaram snimky .........................
Vytvaram galeriu ....
Vytvara sa konecna podoba galerie. Prosim cakajte ...
Velkost docasneho adresara: 5.8M
Galeria bola vytvorena a ulozena v /mnt/data/movie/300
real 0m14.792s
user 0m16.073s
sys 0m1.592s
Rozdiely su skutocne enormne ako je mozno vidiet.
Dalej je este upravena aj vizualna stranka galerie a informacna hodnota hlavicky.
p.s.: Keby sa tu dakto vyjadril, ci to ide bez chyby zatial, pripadne nieco navrhol, budem len rad a vdacny.
Zdravim, takze som tu opat. :)
Najnovsie pribudlo:
Tak a teraz, ci to tu este niekto vobec cita ...
Zdravim,
nova verzia opravuje nemoznost spustit skriptu bez zadania interpretera. Bol domrveny shebang zatulanym znakom navyse.
Zdravim. :)
Vo verzii k dnesnemu dnu bolo hlavne prepracovane parsovanie vstupnych udajov. Uz sa to konecne nedeje v 3 roznych funkciach, ale iba v jednej jedinej. Co mna tesi velmi, lebo to dava omnoho lepsi prehlad. To je zrejme aj vsetko. Tak zatim.
Tiskni
Sdílej: