Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
2) Černou obrazovku zavřít pomocí klávesové zkratky Alt+F4.No to cumim. Premyslim jestli uz to nekoho napadlo pouzit na BSOD ve woknech, az nekdy budu mit BSOD tak si snad vzpomenu a zkusim ...
#!/bin/sh touch ~/.nologout while [ -f ~/.nologout ] do gnome-session sleep 1 done~/bin/logout:
#!/bin/sh rm ~/.nologout killall gnome-session
gnome-shell --replace
. Nevýhoda toho druhého řešení je, že všechny aplikace, pro které nemám pravidlo v devilspie, se objeví na aktuální ploše.
Gnome Shell spuštěný z virtuální konzole místo z gnome-session si nenese některé věci z prostředí a například se na něm nejsem schopný připojit k VPN, protože se z nějakého pochybného důvodnu nespojí NetworkManager, autentizační agent a gnome-shell.
Protože nemá / jede na jiné D-Bus. A nebo ještě lépe se jedná o neúplné nastavení *kitu, který si myslí, že uživatel přihlášený přes display manager je něco víc než na virtuální konzole.
Protože nemá / jede na jiné D-Bus.To by neměl. NetworkManager je systémové služba.
A nebo ještě lépe se jedná o neúplné nastavení *kitu, který si myslí, že uživatel přihlášený přes display manager je něco víc než na virtuální konzole.To už zní o něco pravděpodobněji. Ale dneska už jsou *kity z velké části pohlceny systemd.
To už zní o něco pravděpodobněji. Ale dneska už jsou *kity z velké části pohlceny systemd.Hm, tot pravda. Zda se mi, nebo sem nekde zaslechl ze nektery z kitu se konfiguruje(/-val) pres javascript ? hurray for google v8 in systemd
Ale dneska už jsou *kity z velké části pohlceny systemd.No našťastie nie vo všetkých distrách sme podriadený tomúto démonu.
Protože nemá / jede na jiné D-Bus.To by neměl. NetworkManager je systémové služba.
Jo? A proč se do toho tedy montuje Gnome, když se jedná o systémovou službu?
A nebo ještě lépe se jedná o neúplné nastavení *kitu, který si myslí, že uživatel přihlášený přes display manager je něco víc než na virtuální konzole.To už zní o něco pravděpodobněji. Ale dneska už jsou *kity z velké části pohlceny systemd.
Otázka za dva bludišťáky: Do kterého logu se má člověk podívat, by zjistil příčinu? Dřív se člověk podíval do /var/log/messages, případně do secure/auth, když mu syslog drobil protokol, a bylo jasno. Ale dnes může akorát tak koukat jako tele na nový vrata. Silně mi to připomíná systém z Redmontu.
Jo? A proč se do toho tedy montuje Gnome, když se jedná o systémovou službu?Nerozumím otázce a neznám tvé zdroje informací. Ty mé jsou značně odlišné.
Ještě jedna taková drobnost. Gnome Shell spuštěný z virtuální konzole místo z gnome-session si nenese některé věci z prostředí a například se na něm nejsem schopný připojit k VPN, protože se z nějakého pochybného důvodnu nespojí NetworkManager, autentizační agent a gnome-shell.
Pokud máš nainstalovanýOtázka za dva bludišťáky: Do kterého logu se má člověk podívat, by zjistil příčinu? Dřív se člověk podíval do /var/log/messages, případně do secure/auth, když mu syslog drobil protokol, a bylo jasno. Ale dnes může akorát tak koukat jako tele na nový vrata. Silně mi to připomíná systém z Redmontu.
*syslog*
, tak do /var/log/messages
, jinak journalctl --since=-1h
a pokud víš, že se to týká logind
, tak přidej -u systemd-logind.service
.
Což ať si myslím o lennartově počinech cokoli, vypadá docela geek friendly. Akorát doufám, že můžu vynechat/vytabovat .service.Jo, bez
.service
to funguje taky, stejně jako bash completion.
To nebylo o journald, ale tom, že komponenta, která udělá rozhodnutí, nic nikam nenapíše. Přesně ve stylu Something goes wrong.
To nebylo o journald, ale tom, že komponenta, která udělá rozhodnutí, nic nikam nenapíše. Přesně ve stylu Something goes wrong.To je ošklivé. Ale co my s tím?
Tiskni
Sdílej: