Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
asyncns_isdone(asyncns, q0)
, protoze pred nim se vola asyncns_cancel(asyncns, q0)
, ktera na q0 zavola free. Je to napsane i v tom headeru.
Pak pri asyncns_wait
u failne !q->done
v complete_query
. Teprve po odstraneni toho assertu to failuje jak je popsano ve clanku.
Vypada to ze pri pouziti asyncns_cancel
prijde nejaka odpoved (q1 nebo q2) dvakrat a proto failne ten assert !q->done
. Mozna mam tuseni cim to je. asyncns_cancel
asi zadnym zpusobem nerekne tomu threadu ktere vyrizuje q0, ze se na ten pozadavek ma vykaslat, akorat smaze veskere zaznamy o q0, takze ten thread pak posle odpoved na q0, asyncns_wait
se ji snazi zpracovat a chybne urci, ze se jedna o odpoved na q1 nebo q2. Kdyz dam asyncns_wait(asyncns, 1);
pred ten cancel, test funguje.
Failoval mi asyncns_isdone(asyncns, q0), protoze pred nim se vola asyncns_cancel(asyncns, q0), ktera na q0 zavola free.Tak na ten jsem se zatím nikdy nechytil, ale good catch, tahle kontrola tam nepatří.
Teprve po odstraneni toho assertu to failuje jak je popsano ve clanku.Takže teď jsme na stejné situaci.
Vypada to ze pri pouziti asyncns_cancel prijde nejaka odpoved (q1 nebo q2) dvakrat a proto failne ten assert !q->done.Ale mně failují až ty
getnext
, ne done
, a dokonce jako první odpověď vždy dostanu q1 nebo q2, až potom i to failuje. Trochu jsem to vylepšil.
diff --git a/tests/test-asyncns.c b/tests/test-asyncns.c index 80ed7b8..5194682 100644 --- a/tests/test-asyncns.c +++ b/tests/test-asyncns.c @@ -102,7 +102,6 @@ main(int argc, char **argv) asyncns_cancel(asyncns, q0); assert(asyncns_getnqueries(asyncns) == 0); assert(asyncns_getnext(asyncns) == NULL); - assert(!asyncns_isdone(asyncns, q0)); } /* Start first real query */ @@ -144,6 +143,9 @@ main(int argc, char **argv) status = asyncns_wait(asyncns, 0); assert(status == 0); + /* Check that the first query is no longer there */ + assert(asyncns_getnext(asyncns) != q1); + /* Now second query should be available via `asycns_getnext()` */ assert(asyncns_getnext(asyncns) == q2); @@ -157,6 +159,10 @@ main(int argc, char **argv) status = asyncns_wait(asyncns, 0); assert(status == 0); + /* Check that the old queries are no longer there */ + assert(asyncns_getnext(asyncns) != q1); + assert(asyncns_getnext(asyncns) != q2); + /* Now no more queries should be available via `asycns_getnext()` */ assert(asyncns_getnext(asyncns) == NULL);Zjistil jsem, že když to pustím v cyklu, tak se mi to náhodně zastaví na jedné z těch podmínek, kde to kontroluje, zda next není q1, což mi přijde dost divoké, zvlášť když je libasyncns schopná vrátit q1, po jeho zrušení q2 a po jeho zrušení zrušený q1.
diff --git a/tests/test-asyncns.c b/tests/test-asyncns.c index 5194682..099d78f 100644 --- a/tests/test-asyncns.c +++ b/tests/test-asyncns.c @@ -143,7 +143,8 @@ main(int argc, char **argv) status = asyncns_wait(asyncns, 0); assert(status == 0); - /* Check that the first query is no longer there */ + /* Check that the old queries are no longer there */ + assert(asyncns_getnext(asyncns) != q0); assert(asyncns_getnext(asyncns) != q1); /* Now second query should be available via `asycns_getnext()` */ @@ -160,6 +161,7 @@ main(int argc, char **argv) assert(status == 0); /* Check that the old queries are no longer there */ + assert(asyncns_getnext(asyncns) != q0); assert(asyncns_getnext(asyncns) != q1); assert(asyncns_getnext(asyncns) != q2);To je ale docela problém, protože libasyncns tak drží referenci na zrušená data, jestli to správně chápu, tu referenci dále používá a ještě navíc ji předává volajícímu. Ta funkce
asyncns_cancel()
je tím pádem v podstatě nevolatelná, pokud si člověk nechce rozsypat stav knihovny a aplikace.
Nevidim zadny mechanismus, ktery by mohl zabranit probihajicimu threadu poslat odpovedTo zní jako bug.
takze to k tomu asi neni vubec urcene.Erm...
/** Cancel a currently running query. q is is destroyed by this call * and may not be used any futher. */ void asyncns_cancel(asyncns_t *asyncns, asyncns_query_t* q);Dle dokumentace je to k tomu jednoznačně určené, jen to není naimplementované. Ovšem nemůžu přijít na minimální test, protože pokud vyzvednu zavolám
poll(timeout=100)
a asyncns_wait(block=1)
, tak asyncns_getnext()
správně vrátí NULL
a zdá se, že se to rozsype až s dalším dotazem a to ještě podle všeho nedeterministicky.
zavolám poll(timeout=100) a asyncns_wait(block=1), tak asyncns_getnext() správně vrátí NULL a zdá se, že se to rozsype až s dalším dotazemVe funkci handle_response (kterou vola wait na vsechny odpovedi) je:
if (!(q = lookup_query(asyncns, resp->id))) return 0;Pokud je jedinny query ten smazany, pak lookup_query nenajde zadny query odpovidajici id odpovedi a getnext vraci NULL. Pri vytvoreni noveho query se muze stat, ze se prideli stejne id jako q0. Nedeterministicke je to mozna proto, ze prideleni toho id je ovlivnene tim, jestli thread pro q0 uz skoncil.
MAX_QUERIES
.
diff --git a/libasyncns/asyncns.c b/libasyncns/asyncns.c index bc0b708..ada1d55 100644 --- a/libasyncns/asyncns.c +++ b/libasyncns/asyncns.c @@ -1474,6 +1474,10 @@ void asyncns_cancel(asyncns_t *asyncns, asyncns_query_t* q) { asyncns->n_queries--; free(q); + /* This is needed to avoid allocating the same id for the next query. */ + asyncns->current_index++; + asyncns->current_id++; + errno = saved_errno; }S tímhle patchem mi test probíhá bez problémů.
1) Schopnost redakčního systému kurvit blogy po každém uložení tím, že vyrábí falešné prázdné odstavce mezi kusy textu, které mají být skutečnými odstavci.
To robí wysiwyg. Vypnúť a pôjde to (teda aspoň mne to ide)
3) Emulátor terminálu Terminology zdá se občas vynechá prázdnou řádku a občas ne, netuším proč.
Nie sú tie riadky vypísané nejakým exotickejším spôsobom než \n? Ak sú vypísané pomocou riadiacich sekvencií mohlo by to znamenať, že terminology kopíruje relatívne surové dáta z terminálu. Možno sa mýlim, neskúšal som.
To robí wysiwyg.Nikoliv, ten nepoužívám.
Nie sú tie riadky vypísané nejakým exotickejším spôsobom než \n?Jsou to úplně stejné nové řádky jako ty, které to vezme. Ale není se čemu divit, celý Enlightenment 0.19 je tak nějak po různu pojebaný, chtělo by to ještě trochu péče.
Tiskni
Sdílej: