Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
asyncns_isdone(asyncns, q0)
, protoze pred nim se vola asyncns_cancel(asyncns, q0)
, ktera na q0 zavola free. Je to napsane i v tom headeru.
Pak pri asyncns_wait
u failne !q->done
v complete_query
. Teprve po odstraneni toho assertu to failuje jak je popsano ve clanku.
Vypada to ze pri pouziti asyncns_cancel
prijde nejaka odpoved (q1 nebo q2) dvakrat a proto failne ten assert !q->done
. Mozna mam tuseni cim to je. asyncns_cancel
asi zadnym zpusobem nerekne tomu threadu ktere vyrizuje q0, ze se na ten pozadavek ma vykaslat, akorat smaze veskere zaznamy o q0, takze ten thread pak posle odpoved na q0, asyncns_wait
se ji snazi zpracovat a chybne urci, ze se jedna o odpoved na q1 nebo q2. Kdyz dam asyncns_wait(asyncns, 1);
pred ten cancel, test funguje.
Failoval mi asyncns_isdone(asyncns, q0), protoze pred nim se vola asyncns_cancel(asyncns, q0), ktera na q0 zavola free.Tak na ten jsem se zatím nikdy nechytil, ale good catch, tahle kontrola tam nepatří.
Teprve po odstraneni toho assertu to failuje jak je popsano ve clanku.Takže teď jsme na stejné situaci.
Vypada to ze pri pouziti asyncns_cancel prijde nejaka odpoved (q1 nebo q2) dvakrat a proto failne ten assert !q->done.Ale mně failují až ty
getnext
, ne done
, a dokonce jako první odpověď vždy dostanu q1 nebo q2, až potom i to failuje. Trochu jsem to vylepšil.
diff --git a/tests/test-asyncns.c b/tests/test-asyncns.c index 80ed7b8..5194682 100644 --- a/tests/test-asyncns.c +++ b/tests/test-asyncns.c @@ -102,7 +102,6 @@ main(int argc, char **argv) asyncns_cancel(asyncns, q0); assert(asyncns_getnqueries(asyncns) == 0); assert(asyncns_getnext(asyncns) == NULL); - assert(!asyncns_isdone(asyncns, q0)); } /* Start first real query */ @@ -144,6 +143,9 @@ main(int argc, char **argv) status = asyncns_wait(asyncns, 0); assert(status == 0); + /* Check that the first query is no longer there */ + assert(asyncns_getnext(asyncns) != q1); + /* Now second query should be available via `asycns_getnext()` */ assert(asyncns_getnext(asyncns) == q2); @@ -157,6 +159,10 @@ main(int argc, char **argv) status = asyncns_wait(asyncns, 0); assert(status == 0); + /* Check that the old queries are no longer there */ + assert(asyncns_getnext(asyncns) != q1); + assert(asyncns_getnext(asyncns) != q2); + /* Now no more queries should be available via `asycns_getnext()` */ assert(asyncns_getnext(asyncns) == NULL);Zjistil jsem, že když to pustím v cyklu, tak se mi to náhodně zastaví na jedné z těch podmínek, kde to kontroluje, zda next není q1, což mi přijde dost divoké, zvlášť když je libasyncns schopná vrátit q1, po jeho zrušení q2 a po jeho zrušení zrušený q1.
diff --git a/tests/test-asyncns.c b/tests/test-asyncns.c index 5194682..099d78f 100644 --- a/tests/test-asyncns.c +++ b/tests/test-asyncns.c @@ -143,7 +143,8 @@ main(int argc, char **argv) status = asyncns_wait(asyncns, 0); assert(status == 0); - /* Check that the first query is no longer there */ + /* Check that the old queries are no longer there */ + assert(asyncns_getnext(asyncns) != q0); assert(asyncns_getnext(asyncns) != q1); /* Now second query should be available via `asycns_getnext()` */ @@ -160,6 +161,7 @@ main(int argc, char **argv) assert(status == 0); /* Check that the old queries are no longer there */ + assert(asyncns_getnext(asyncns) != q0); assert(asyncns_getnext(asyncns) != q1); assert(asyncns_getnext(asyncns) != q2);To je ale docela problém, protože libasyncns tak drží referenci na zrušená data, jestli to správně chápu, tu referenci dále používá a ještě navíc ji předává volajícímu. Ta funkce
asyncns_cancel()
je tím pádem v podstatě nevolatelná, pokud si člověk nechce rozsypat stav knihovny a aplikace.
Nevidim zadny mechanismus, ktery by mohl zabranit probihajicimu threadu poslat odpovedTo zní jako bug.
takze to k tomu asi neni vubec urcene.Erm...
/** Cancel a currently running query. q is is destroyed by this call * and may not be used any futher. */ void asyncns_cancel(asyncns_t *asyncns, asyncns_query_t* q);Dle dokumentace je to k tomu jednoznačně určené, jen to není naimplementované. Ovšem nemůžu přijít na minimální test, protože pokud vyzvednu zavolám
poll(timeout=100)
a asyncns_wait(block=1)
, tak asyncns_getnext()
správně vrátí NULL
a zdá se, že se to rozsype až s dalším dotazem a to ještě podle všeho nedeterministicky.
zavolám poll(timeout=100) a asyncns_wait(block=1), tak asyncns_getnext() správně vrátí NULL a zdá se, že se to rozsype až s dalším dotazemVe funkci handle_response (kterou vola wait na vsechny odpovedi) je:
if (!(q = lookup_query(asyncns, resp->id))) return 0;Pokud je jedinny query ten smazany, pak lookup_query nenajde zadny query odpovidajici id odpovedi a getnext vraci NULL. Pri vytvoreni noveho query se muze stat, ze se prideli stejne id jako q0. Nedeterministicke je to mozna proto, ze prideleni toho id je ovlivnene tim, jestli thread pro q0 uz skoncil.
MAX_QUERIES
.
diff --git a/libasyncns/asyncns.c b/libasyncns/asyncns.c index bc0b708..ada1d55 100644 --- a/libasyncns/asyncns.c +++ b/libasyncns/asyncns.c @@ -1474,6 +1474,10 @@ void asyncns_cancel(asyncns_t *asyncns, asyncns_query_t* q) { asyncns->n_queries--; free(q); + /* This is needed to avoid allocating the same id for the next query. */ + asyncns->current_index++; + asyncns->current_id++; + errno = saved_errno; }S tímhle patchem mi test probíhá bez problémů.
1) Schopnost redakčního systému kurvit blogy po každém uložení tím, že vyrábí falešné prázdné odstavce mezi kusy textu, které mají být skutečnými odstavci.
To robí wysiwyg. Vypnúť a pôjde to (teda aspoň mne to ide)
3) Emulátor terminálu Terminology zdá se občas vynechá prázdnou řádku a občas ne, netuším proč.
Nie sú tie riadky vypísané nejakým exotickejším spôsobom než \n? Ak sú vypísané pomocou riadiacich sekvencií mohlo by to znamenať, že terminology kopíruje relatívne surové dáta z terminálu. Možno sa mýlim, neskúšal som.
To robí wysiwyg.Nikoliv, ten nepoužívám.
Nie sú tie riadky vypísané nejakým exotickejším spôsobom než \n?Jsou to úplně stejné nové řádky jako ty, které to vezme. Ale není se čemu divit, celý Enlightenment 0.19 je tak nějak po různu pojebaný, chtělo by to ještě trochu péče.
Tiskni
Sdílej: