Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
http://www.youtube.com/watch?v=QrtydD2u1N0&feature=kp
You won't be able to do local builds easily as they rely on the local RPM metadata. I didn't package the tools necessary to do a local mockbuild as I didn't need it.I believe I've seen a tool that is able to mirror the package database in different formats, but I wouldn't recommend(*) using that; mock is the way to go (*) really, don't do that, I've seen all kinds of troubles having their origin in build environment differences that haunt our RHEL developers
quilt setup
doesn't always do the job well. Mock is too slow and too complicated for many developer tasks. That could be more or less fixed by adding --nodeps
to fedpkg compile
.
Mock is too slow and too complicated for many developer tasks.well ... in that case you should rethink the workflow probably, because I usually do not need to run mockbuild more than once for each release, so I'm not bothered by the slowness
well ... in that case you should rethink the workflow probablyI love when people ask me to use a less effective workflow just because they think it's the right thing to do.
because I usually do not need to run mockbuild more than once for each release, so I'm not bothered by the slownessI thought it was pretty clear that I'm not talking about basic maintainance tasks like bumping a release, rebuilding and leaving it until a new one comes. But to be honest, I'm not even using a local mockbuild for that, instead I'm using
koji build --scratch
.
and I'm not getting the "too complicated" part - for packager, it's just a matter of `fedpkg mockbuild`I'm not specifically talking about cases
fedpkg mockbuild
and waiting for a resulting RPM works well.
The use case for local builds is when you need to repeatedly try to compile the source with relatively small changes until the result of the compilation is good. From SUSE folks I know they're using quilt setup
for that but that doesn't work for all packages, although it has the advantage of keeping the patches ready for editing. You could theoretically use rhpkg prep
but that doesn't do the configure stage which is not a simple cut-n-paste as it uses some system-level rpmbuild variables.
When you're done with that, a slow final koji build is a natural followup, as you need to handle the dependencies properly and you want to get the installable RPM. Sometimes a local mock build can be useful as an alternative to the koji build, but that's another topic.
I can hardly imagine that a workflow that does not rely on a slow tool (be it mock or koji) that much could be less effective than the one which makes extensive use of itwell ... in that case you should rethink the workflow probablyI love when people ask me to use a less effective workflow just because they think it's the right thing to do.
I thought it was pretty clear that I'm not talking about basic maintainance tasks like bumping a release, rebuilding and leaving it until a new one comes. But to be honest, I'm not even using a local mockbuild for that, instead I'm using koji build --scratch
.
but that's the only point where do you need to actually build the package, be it local rpmbuild/mock/koji (the last being the slowest in a typical case, so ...) - I'm not getting why do you talk about mock slowness then ...
I'm not specifically talking about cases fedpkg mockbuild
and waiting for a resulting RPM works well.
I'm completely lost then ...
The use case for local builds is when you need to repeatedly try to compile the source with relatively small changes until the result of the compilation is good.ok, but "compile the source" != "build the package" ... seems we're too generic here, I'd need some concrete example to understand what are you trying to achieve ... but I can live without that happily
%prep
phase and also part of the %configure
phase as RPM is pretty dumb and doesn't distinguish between configuration and compilation, as some other build systems do.
When I want to check whether something works while doing my own little tweaks, I need to step in the build process when it's about to call make
, or I can live with stepping in just after. That's possible with mock as well, but it's incredibly slow. And it's just as incredibly slow to reset the state with mock, as its caching capabilities don't seem to be very good.
That you can live without that is fair. Bud to advise an active developer to use a slower way using mock just because you're not familiar with the faster way is just ridiculous.
To sa čudeješ, vieš koľko Jílkových blogových zápiskov tu musel prečítať, to musí zanechať stopyKdo se pročetl až na konec, tak ví, že ten článek je needitovaný výblitek, protože na nějaké vyšperkované povídání jsem neměl čas. Už tak jsem šel spát dost pozdě.
Mňa by skôr od Pavlixa zaujímalo prečo chce balíčkovať bez riešenia závislostí na konkrétnej vetve Fedorky, alebo mi niečo uniklo?Pokud reaguješ na článek, tak uniklo. Ty zabalené nástroje komunikují s fedoří build infrastrukturou, která závislosti řeší tak jak je u RPM distribuce zvykem. Pokud na komentář výše, tak
fedpkg compile
používám proto, abych bez zbytečného zdržování dostal adresář, ve kterém můžu dělat úpravy a pouštět make
.
Popravdě řečeno, kontrola závislostí ve fedpkg compile
je úplně na hovno. Ve Fedoře stejně předtím zavolám yum-builddep
a tudíž mám závislosti nainstalované a zkontrolované. Mimo Fedoru nemá fedpkg compile
data pro nějakou relevantní kontrolu.
Předpokládám, že se mi právě ozvali dva zapálení fedoří maintaineři.hm, třetí do party.
Tiskni
Sdílej: