abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 30
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1999 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    Heron avatar 9.1.2006 10:32 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fedora+YUM: instalace jaderných modulů při aktualizaci jádra
    Zdravím, tobě jede livna.org bez problémů? Používám apt-get na FC4 a poslední dobou s ní mám problémy:
    Failed to fetch http://rpm.livna.org/fedora/4/i386/base/pkglist.lvn  404 Not Found
    Failed to fetch http://rpm.livna.org/fedora/4/i386/base/pkglist.lvn-testing  404 Not Found
    Failed to fetch http://rpm.livna.org/fedora/4/i386/base/pkglist.extras  404 Not Found
    Failed to fetch http://rpm.livna.org/fedora/4/i386/base/pkglist.updates  404 Not Found
    
    9.1.2006 12:23 Pavel Vymetálek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fedora+YUM: instalace jaderných modulů při aktualizaci jádra

    Livna v apt-get na FC4 mi taky nejde, hlášky stejné... Přitom v yum to jede, asi nemají funkční repozitáře pro apt-get...

    9.1.2006 12:29 Non_E | skóre: 24 | blog: hic_sunt_leones | Pardubice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fedora+YUM: instalace jaderných modulů při aktualizaci jádra
    To asi bude tím, že:
    Since it seems 98% of our FC4 users are using yum, and since apt/rpm is no longer maintained, and since apt is quite useless on x86_64 and ppc for the reasons we know, we will stop providing apt support for FC4 and later core releases for the i386 architecture by the time FC5 Test 2 is released.
    Česky: apt na livně už nepůjde.

    viz http://rpm.livna.org/
    Only Sith deals in absolutes.
    xpj avatar 9.1.2006 12:39 xpj | skóre: 22 | blog: Malé linuxové radosti... a strasti | Řevnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fedora+YUM: instalace jaderných modulů při aktualizaci jádra
    Ráno (když jsem psal ten článek), to bez problémů jelo...
    9.1.2006 11:08 Pavel 'lingeek' Szalbot | skóre: 54 | Třinec
    Rozbalit Rozbalit vše OT: Amarok a mp3 ve FC4
    Trochu se stydím, ale jak rozchodit mp3 v Amaroku ve FC 4? Stahnul jsem si gstreamer-plugins-extra-audio, ale stejně nic. Tak jsem zkusil i gstreamer-plugins-mp3, se kterým to fungovat nemělo a nefunguje to;-). Nejvíce mě štve, že se mi kdysi nějak podařilo vložit pár mp3 souborů do playlistu (teď už to nejde) a daly se i přehrávat. Další soubory jsem ale nevložil. Nevíte někdo, co s tím?
    Math, as Barbie says, is hard.
    Heron avatar 9.1.2006 11:22 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OT: Amarok a mp3 ve FC4
    V Amaroku používám arts engine a v něm mp3 jedou. Dříve jsem používal xine engine a taky bez problémů. Zkusím ten gstreamer... Jo ten mi taky přehrává mp3.

    Mám
    amarok 1.3.7
    artsd 1.5.0
    KDE 3.5.0
    do gstreamer 0.8.11 mám gstreamer-plugins-extra-audio
    z livna.org (kam se teď nedostanu :-( )
    
    To jsem vám teda moc neporadil :-(

    Ale narazil jsem už na pár mptrojek, které mi amarok prostě omítl přehrát přitom v xmms hrály...
    9.1.2006 11:29 Pavel 'lingeek' Szalbot | skóre: 54 | Třinec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OT: Amarok a mp3 ve FC4
    Používám gstreamer s balíčky z livna.org. aRts sice s mp3 nemá problém, ale vůbec nezačne hrát (artsd běží). Musí asi nastudovat situaci kolem zvuku v Linuxu.
    Math, as Barbie says, is hard.
    Heron avatar 9.1.2006 11:40 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OT: Amarok a mp3 ve FC4
    Přesně tohle mi dělá těch pár mptrojek...
    9.1.2006 11:57 Pavel 'lingeek' Szalbot | skóre: 54 | Třinec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OT: Amarok a mp3 ve FC4
    Najednou to začalo fungovat:/. Nechápu.
    Math, as Barbie says, is hard.
    Heron avatar 9.1.2006 12:10 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OT: Amarok a mp3 ve FC4
    Hmm, gratuluju. Pokud přijdete na to, čím to bylo, tak to sem napište (nebo pokud máte blog tak tam - tohle mělo být o updatu modulů :-) )
    9.1.2006 15:43 joey
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OT: Amarok a mp3 ve FC4
    Dlouho jsem přemýšlel, proč mi v Amaroku nejdou přehrát některé skladby, pak jsem na to náhodou přišel, v cestě byl adresář se znakem #...xmms je normálně přehrál, ale Amarok ne, dokud jsem z názvu toho adresáře neodstranil #.
    Heron avatar 9.1.2006 17:58 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OT: Amarok a mp3 ve FC4
    Nic takovýho v názvu nemám. Teď jsem to přejmenoval totálně jinak a názvem to fakt nebude. Dělá to celé jedno album, které předtím (nevím předčím) 100% hrálo.
    Heron avatar 9.1.2006 11:25 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OT: Amarok a mp3 ve FC4
    Nejvíce mě štve, že se mi kdysi nějak podařilo vložit pár mp3 souborů do playlistu (teď už to nejde) a daly se i přehrávat. Další soubory jsem ale nevložil. Nevíte někdo, co s tím?

    To je taky divný... Co takhle smazat zkusit databasi amaroku ~/.kde/share/apps/amarok ?

    9.1.2006 11:36 Pavel 'lingeek' Szalbot | skóre: 54 | Třinec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OT: Amarok a mp3 ve FC4
    Už vím... Asi jsem si zvolil jiný engine, s ním vyplnil playlist, pak přepnul na gstreamer a skladby v playlistu hrály...
    Math, as Barbie says, is hard.
    xpj avatar 9.1.2006 12:41 xpj | skóre: 22 | blog: Malé linuxové radosti... a strasti | Řevnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OT: Amarok a mp3 ve FC4
    Hraje...
    amarok-1.3.7-1.fc4
    kdemultimedia-extras-3.5.0-0.lvn.1.4
    gstreamer-plugins-extra-audio-0.8.11-0.lvn.2.4
    
    a jako engine GStreamer přes OSS sink.
    xpj avatar 9.1.2006 12:43 xpj | skóre: 22 | blog: Malé linuxové radosti... a strasti | Řevnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OT: Amarok a mp3 ve FC4
    Hraje...
    amarok-1.3.7-1.fc4
    kdemultimedia-extras-3.5.0-0.lvn.1.4
    gstreamer-plugins-extra-audio-0.8.11-0.lvn.2.4
    
    a jako engine GStreamer přes OSS sink.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.