Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
No. Raději to ani nebudu komentovat. Vídím, že za tu momentální oblíbenou značku se mediáně bojuje čím dál hlasitěji a komplexněji.
Vidím, že se tu čím dál hlasitěji a komplexněji komentují rozcestníky zajímavých odkazů pro lidi, které to zajímá. Žádné srovnávání, žádný otěr, žádný výpad, žádná osobní rovina, že jsem si myslel, že na to nejde nic říct, a stejně se najde někdo, komu to musí vadit.
Mě to nevadí, já to nekritizuji. Jen mi to přijde lehce úsměvné, s jakou horlivostí vždycky kopeš za tým, který si pro daný časový úsek vybereš. Kdybys byl řekněme vývojář Opensuse, tak by mi to přišlo tak nějak normální, ale tohle už je přehnané. Zvlášť, když mě jako dlouholetého uživatele opensuse ani nenapadne koukat na release notes či rozcestníky o mé distribuci do blogu Petra Tomeše. Abych byl přesný jako článek či zprávička proč ne. Ale v zápise do blogu mi to připadá, jako že "nikde mi to nevzali, ale já to hone stejně zveřejním abych splnil normu". Jinak na to neříkám křivého slova.
To ti připadá špatně. Napsal jsem to, protože jsem to chtěl napsat, ne proto, aby se nad tím někdo divil. S horlivoství vůbec za nic nekopu, to si vymýšlíš právě nějaká křivá slova.
Expliticně pro tebe to transponuju ještě do jiných slov: Je mi srdečně úplně jedno, kdo co používá, ať si používá kdo chce co chce. Ale už mi nejsou jedno nějaké lži, které se k tomu pojí. A vzhledem k tomu, že jsem se na novou verzi docela těšil a pod odkazy se skrývá spousta zajímavých informací nevidím na svém zápisku nic špatného. Pokud nemáš rád takovou informační hloubku, OK, nečti to. Pro lidi jako ty jsem to nepsal.
Musím říct, že zrovna na tomhle zápisku nic závadného nevidím.
V odkazovaném podrobnějším seznamu novinek - to se opravdu všechny ty věci stihly? U některých vidím status "implementation", u některých test result "failed", a celé je to označeno Testing: Features. To mi přijde podezřelé...
Tiskni
Sdílej: