V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Tiskni
Sdílej:
No. Raději to ani nebudu komentovat. Vídím, že za tu momentální oblíbenou značku se mediáně bojuje čím dál hlasitěji a komplexněji.
Vidím, že se tu čím dál hlasitěji a komplexněji komentují rozcestníky zajímavých odkazů pro lidi, které to zajímá. Žádné srovnávání, žádný otěr, žádný výpad, žádná osobní rovina, že jsem si myslel, že na to nejde nic říct, a stejně se najde někdo, komu to musí vadit.
Mě to nevadí, já to nekritizuji. Jen mi to přijde lehce úsměvné, s jakou horlivostí vždycky kopeš za tým, který si pro daný časový úsek vybereš. Kdybys byl řekněme vývojář Opensuse, tak by mi to přišlo tak nějak normální, ale tohle už je přehnané. Zvlášť, když mě jako dlouholetého uživatele opensuse ani nenapadne koukat na release notes či rozcestníky o mé distribuci do blogu Petra Tomeše. Abych byl přesný jako článek či zprávička proč ne. Ale v zápise do blogu mi to připadá, jako že "nikde mi to nevzali, ale já to hone stejně zveřejním abych splnil normu". Jinak na to neříkám křivého slova.
To ti připadá špatně. Napsal jsem to, protože jsem to chtěl napsat, ne proto, aby se nad tím někdo divil. S horlivoství vůbec za nic nekopu, to si vymýšlíš právě nějaká křivá slova.
Expliticně pro tebe to transponuju ještě do jiných slov: Je mi srdečně úplně jedno, kdo co používá, ať si používá kdo chce co chce. Ale už mi nejsou jedno nějaké lži, které se k tomu pojí. A vzhledem k tomu, že jsem se na novou verzi docela těšil a pod odkazy se skrývá spousta zajímavých informací nevidím na svém zápisku nic špatného. Pokud nemáš rád takovou informační hloubku, OK, nečti to. Pro lidi jako ty jsem to nepsal.
Musím říct, že zrovna na tomhle zápisku nic závadného nevidím.
V odkazovaném podrobnějším seznamu novinek - to se opravdu všechny ty věci stihly? U některých vidím status "implementation", u některých test result "failed", a celé je to označeno Testing: Features. To mi přijde podezřelé...