Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Uvidime co z toho vyleze. Holedbaji se s jednou nespekulativni domenou zdarma a tak jsem si zaregistroval prijmeni, uvidim zda jednou slavnostne mi poslou e-mail at si domenu nasmeruju v administraci.
Hledal jsem nějakou službu, kde bych si mohl zaregistrovat doménu třetího řádu a mít možnost editovat záznam k této doméně + aby to bylo zadara.Moment, myslíš fakt třetího (ee.hrach.eu)? Na to je spousta služeb, podle mě serióznějších než ty .tk (nepřesměrovávali kdysi web na reklamu?) - NoIP, Dyndns, afraid.org…
Neexistujici domeny jsou presmerovany na prazdnou stranku a nebo na stranku s moznosti registrace.
Zaregistrovane domeny jenz nemaji zadny zonovy (ani nastaveno presmerovani na URL) zaznam jsou presmerovany na stranku s reklamou.
Rekl bych ze to obcas menijou tj jednou jsou reklamy, jednou prazdna stranka, stranka s nabidkou registrace.
>>> Moment, myslíš fakt třetího (ee.hrach.eu)?
Ano tretiho radu konkretne neco jako: moje.cz.cc nebo moje.cu.cc
Taky jsem se ted dival ze si lze pod jednim uctem zaregistrovat i vice domen tretiho radu, nezavisle spravovat.
.tk se mi tez nelibi neb ma strohe moznosti, bez AAAA, zaznam snad ani nelze zpetne upravit ci sem neprisel jak na to.
cz.cc i cu.cc lze zaznamy editovat stejnetak jako u poskytovatele placeneho hostingu. Administraci domeny sic znam akorat od Forpsi a tady je to zrovna tak.
Nabizene domeny druheho radu jsou u noip i dyndns zbytecne dlouhe, casto obtizne zapamatovatelne narozdil od cz.cc ci cu.cc tyto totiz vypadaji tak jakoze pekne zrovnatak jako domeny co.uk, co.ao, net.do ..... a spousta dalsich (casto velmi drahych) domen.
Dovolil bych si pripomenout ze stejne sluzby jako http://www.registry.cu.cc/ nabizi i http://www.registry.cx.cc/
Tiskni
Sdílej: