Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Ctený súd, môj klient si pred prvým použitím Zázračnej paličky dôkladne naštudoval návod na použitie. Nakoľko však v ňom nebolo uvedené, že prípadná oprava vyžaduje zásah odborníka, v dobrej viere, že sa nemôže nič pokaziť, pokúsil sa so svojimi znalosťami čarov a kúziel paličku opraviť.
Výsledky tejto opravy sú nám všetkým známe. Zduplikovaná svokra! A preto žiadam, aby môjmu klientovi bolo vyplatené odškodné 300 € za novú paličku, 15000 ako odškodnenia duševných útrap a povinnosť zabezpečiť duplikátu svokry eutanáziu!
A jak bych si ten přístup výrobce představoval? Nějak takhle...+1 BTW jsem posílal maily třeba firmě, co udělala řadič ve scanneru (a který si po usb vždy natahal firmware), aby mě poslala datasheety, že bych se chtěl naučit ho programovat (volně přepsáno) a prej, že mám smůlu, neposkytujou. Stejně tak firma, co vyrobila barevnej LCD do jedné Nokie, tam jsem podle nějakýho maníka, co tu nokii hacknul zjistil, že komunikace je snad standardizovaná (takže ani neměli co skývat). Některý firmy mě ani neodpověděly
Tiskni
Sdílej: