Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
"umělohmotná jakožerajčata"Říká se tomu Amaroun Rajčatový, ale než »umělohmotná« tak spíše »vosková«, protože rajčata se voskují - dobrou chuť
je pravda, že se před několika lety na hranicích mezi Francií a Španělskem srazily dva kamiony s rajčaty: jeden vezla francouzská na prodej ve Španělsku, druhý španělská pro francouzský trh.V principu ano, nejednalo se ale o kamiony nybrz o osobni auta a take se nejednalo o rajcata, ale o francouze a spanely. Vsechno ostatni souhlasi.
Říká se, že dobré zboží se prodává samo.Toto si myslim ze fungovalo jeste tak v 90 letech kdy (tady) nic nebylo a kazdy kdo dokazal aspon neco to okamzite bez problemu prodal. Dneska uz je naopak vyrobene/vyrobitelne vsechno a marketing je proste potreba aby se prodalo aspon neco. A jestli nejaky blazen vozi rajcata z jednoho konce sveta na druhy tak je to jenom jeho problem
A jestli nejaky blazen vozi rajcata z jednoho konce sveta na druhy tak je to jenom jeho problemNo on to neni jeho problem, protoze kvuli dotacim, fondum, danovym ulevam, povolenkam a dalsim kurvitkum EU, se mu ekonomicky vyplati prevazet vyrobky z jednoho konce Evropy na druhy (se vsemi externalitami jako pretizene silnicni a zeleznicni site). Zdravime soudruhy do Bruselu, at zije ekologie ..
Naprosto jsem nepodhopil, v čem má jako spočívat to "naruby"
Implikace druhým směrem. Obvykle se provozuje marketingová kampaň, abych si koupil výrobek/službu. Ale v tomhle případě si koupím výrobek proto, aby pokračovala propagace výrobku výrobcem.
Tiskni
Sdílej: