Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Cupiditate sit voluptatibus architecto minus voluptatem quia et in. Facere repellendus natus ullam sunt eius non. Tempore inventore et nihil alias. Possimus sequi voluptates repellat odio quia suscipit dolores. Et nihil nihil dolore nemo harum qui quidem excepturi. Sit ut ipsa eum.
Tiskni
Sdílej:
"umělohmotná jakožerajčata"Říká se tomu Amaroun Rajčatový, ale než »umělohmotná« tak spíše »vosková«, protože rajčata se voskují - dobrou chuť
je pravda, že se před několika lety na hranicích mezi Francií a Španělskem srazily dva kamiony s rajčaty: jeden vezla francouzská na prodej ve Španělsku, druhý španělská pro francouzský trh.V principu ano, nejednalo se ale o kamiony nybrz o osobni auta a take se nejednalo o rajcata, ale o francouze a spanely. Vsechno ostatni souhlasi.
Říká se, že dobré zboží se prodává samo.Toto si myslim ze fungovalo jeste tak v 90 letech kdy (tady) nic nebylo a kazdy kdo dokazal aspon neco to okamzite bez problemu prodal. Dneska uz je naopak vyrobene/vyrobitelne vsechno a marketing je proste potreba aby se prodalo aspon neco. A jestli nejaky blazen vozi rajcata z jednoho konce sveta na druhy tak je to jenom jeho problem
A jestli nejaky blazen vozi rajcata z jednoho konce sveta na druhy tak je to jenom jeho problemNo on to neni jeho problem, protoze kvuli dotacim, fondum, danovym ulevam, povolenkam a dalsim kurvitkum EU, se mu ekonomicky vyplati prevazet vyrobky z jednoho konce Evropy na druhy (se vsemi externalitami jako pretizene silnicni a zeleznicni site). Zdravime soudruhy do Bruselu, at zije ekologie ..
Naprosto jsem nepodhopil, v čem má jako spočívat to "naruby"
Implikace druhým směrem. Obvykle se provozuje marketingová kampaň, abych si koupil výrobek/službu. Ale v tomhle případě si koupím výrobek proto, aby pokračovala propagace výrobku výrobcem.