Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Len co si vymyslia pekne slovo continuation, musia ho nahradit skaredym slovom effect.Algebraické efekty a kontinuace jsou dvě různé věci. V handleru jsme sice používali vymezené kontinuace, ale obecně lze mít jazyk s efekty bez handlerů (například měnitelný stav v mainstreamových jazycích) nebo mít handlery bez kontinuací (například handlery výjimek v mainstreamových jazycích).
Místo toho, abychom time a print předávali pomocí parametrů, můžeme je uložit do globálních proměnných. Globální proměnné inicializujeme pomocí Unix.time a print_endline. Kdykoliv někdo bude chtít logovat jinam, změní hodnotu globální proměnné print a poté, co skončí, tak obnoví její původní hodnotu. Toto řešení bohužel nefunguje pro vícevláknový kód. .NET Framework to řeší použitím globálních proměnných indexovaných vláknem (thread local).Co takhle mít jednu proměnnou pro všechny vlákna a přístup nějak ochránit proti race condition, třeba mutexem? Logování se typicky nevolá moc často a beztak je to typicky I/O operace, takže overhead zámku mi nepřijde jako problém...
V takovým případě bych dal těm výpočtům nějaký kontext (v klasických OOP jazycích by to byla nejspíš nějaká třída)Ano, to lze. Nicméně, pak je třeba vyřešit předávání (nebo nastavování) těch kontextů – například, když mám jeden výpočet a z něj zavolám druhý výpočet, tak aby ten druhý výpočet dostal správný kontext.
Tiskni
Sdílej: