Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Všechny zničené síťovky u nás na síti byly integrované na desce. Jak zákazníků, tak naše. Ve slotu neshořela ani jedna.
To je nevyhnutelný důsledek zákona schválnosti.
Zatím ta nejhorší kombinace se kterou jsem měl tu čest se setkat bylo právě: Windows, Realtek, SMB a pomalý procesor, takže doporučuji zauvažovat o výměnně některé z výše jmenovaných komponent. Jinak s Realteky největší spokojenost. 98Mbps pktgen a 94.5Mbps normální TCP spojení. Kdyby byl zájem, můžu ještě otestovat kolik paketů za sekundu je schopna vyprodukovat.
Navíc Windowsí síťový stack také není nic moc. Někteří hlásí, že jim podařilo z toho vytáhnout až 64Mbps, ale já se přes 20Mbps na TCP nedostal(resp 25Mbps na UDP) nikdy i na cross-linku.
Podobných výsledků jsem dosahoval s Kerio Firewallem. Bez FW i na realteku 12MB/s resp 60MB/s na GLanu.
Podobných výsledků jsem dosahoval s Kerio Firewallem.Kerio má na inkriminovaném PC otec ještě dodnes a s ním to bylo tak 12-15Mbps.
Bez FW i na realteku 12MB/s resp 60MB/s na GLanu.Asi mám smůlu na Windows nebo co. Teď mám k dispozici na notesu Windows, tak vyzkouším.
Asi mám smůlu na Windows nebo co. Teď mám k dispozici na notesu Windows, tak vyzkouším.Podle mých zkušeností to bylo na stejném stroji při stejném datovém toku vždy tak, že si Windows vzaly až desetkrát více času procesoru než Linux. Bylo tomu tak na každém počítači (s různými síťovkami), kde jsem to zkoušel (někde to nebylo desetinásobný, ale třeba "jen" trojnásobný rozdíl). Na konkrétních Windows nezáleželo (Win2k, WinXP Home, WinXP Pro, WinXP Embedded atd.).
Zkus.583Mbps. 30cm cross-link kabelu mezi Acerem Extensou 5620(WinXP, karta nějaký integrovaný Broadcom - jsem líný to hledat, klient) a Acerem Aspire 7520(Win Vista, karta nVidia nForce - znovu jsem líný hledat, ale běží na tom forcedeth od verze 0.61, takže nová řada pro PCI-X, server). Testováno s
iperf
em, čas testu 30s, TCP. Vytížení serveru cca. 30% a vytížení klienta 50%. Všechny firewally, AVGčka a podobné cypoviny z paměti bez milosti odstraněny. Když jsem testoval router oběma notebooky s Linuxem, tak zvládal přeroutovat 800Mbps, takže si myslím, že tentokráte je omezením Win. Pokud bude zájem, můžu zítra vyzkoušet i s Linuxem oba notebooky a nebo ten můj Desktopový šrot s Realtekem.
neznáte něko lepšípktgen, iperf, n/ttcp, netperf, netcat jsou nejlepší testery co znám.
multiplatformní?V Javě? Abych pravdu řekl, tak multiplatformní znám právě jen iperf, ale bohatě mi stačí. No, znám teda ještě BTest, ale to je strašný šrot, takže to nestojí za řeč.
Intel vs Intel to dalo 917 Mbits/sec (přes switch).Asi dělají dobré ovladče či co.
Měření s NTB IBM ThinkPad R60e (Broadcom BCM5751M, CPU Intel Celeron M 420@1.6GHz):
NTB vs Server: 930Mbits/s, zátěž cpu na NTB cca 45%
NTB vs Win: 877Mbits/s, zátěž 43%
Pro úplnost, Linux na obou strojích je CentOS 5.2, na serveru 64bit, aktuální. Windows jsou XP64b Prof, taktéž aktuální. Ovladač Intel na Win je z Microsoft Update. U linuxů v jádře
Nelíbí se mi ta tvoje zátěž CPU.Proč? Já se pomalu s jinou hodnotou ještě nestkal.
Ještě jsem ten můj Acer 7XXX zkusil oproti Desktopu. Hodnoty stejné jako v předchozím případě. Desktop Celeron 2,8Ghz, a NIC RTL-8139/8139C/8139C+, Ubuntu (distribuční jádro se všemi těmi ptákovinami jako netlink, netfilter apod.): 94Mbps. Zkoušel jsem server na obou stranách ale rozdílí zanedbatelné. 10-15% na notebooku a 15-25% na Desktopu se zapnutou televizí(jdou Nub3rs a nechce se mi to vypínat).
Tiskni
Sdílej: