Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Všechny zničené síťovky u nás na síti byly integrované na desce. Jak zákazníků, tak naše. Ve slotu neshořela ani jedna.
To je nevyhnutelný důsledek zákona schválnosti.
Zatím ta nejhorší kombinace se kterou jsem měl tu čest se setkat bylo právě: Windows, Realtek, SMB a pomalý procesor, takže doporučuji zauvažovat o výměnně některé z výše jmenovaných komponent. Jinak s Realteky největší spokojenost. 98Mbps pktgen a 94.5Mbps normální TCP spojení. Kdyby byl zájem, můžu ještě otestovat kolik paketů za sekundu je schopna vyprodukovat.
Navíc Windowsí síťový stack také není nic moc. Někteří hlásí, že jim podařilo z toho vytáhnout až 64Mbps, ale já se přes 20Mbps na TCP nedostal(resp 25Mbps na UDP) nikdy i na cross-linku.
Podobných výsledků jsem dosahoval s Kerio Firewallem. Bez FW i na realteku 12MB/s resp 60MB/s na GLanu.
Podobných výsledků jsem dosahoval s Kerio Firewallem.Kerio má na inkriminovaném PC otec ještě dodnes a s ním to bylo tak 12-15Mbps.
Bez FW i na realteku 12MB/s resp 60MB/s na GLanu.Asi mám smůlu na Windows nebo co. Teď mám k dispozici na notesu Windows, tak vyzkouším.
Asi mám smůlu na Windows nebo co. Teď mám k dispozici na notesu Windows, tak vyzkouším.Podle mých zkušeností to bylo na stejném stroji při stejném datovém toku vždy tak, že si Windows vzaly až desetkrát více času procesoru než Linux. Bylo tomu tak na každém počítači (s různými síťovkami), kde jsem to zkoušel (někde to nebylo desetinásobný, ale třeba "jen" trojnásobný rozdíl). Na konkrétních Windows nezáleželo (Win2k, WinXP Home, WinXP Pro, WinXP Embedded atd.).
Zkus.583Mbps. 30cm cross-link kabelu mezi Acerem Extensou 5620(WinXP, karta nějaký integrovaný Broadcom - jsem líný to hledat, klient) a Acerem Aspire 7520(Win Vista, karta nVidia nForce - znovu jsem líný hledat, ale běží na tom forcedeth od verze 0.61, takže nová řada pro PCI-X, server). Testováno s
iperf
em, čas testu 30s, TCP. Vytížení serveru cca. 30% a vytížení klienta 50%. Všechny firewally, AVGčka a podobné cypoviny z paměti bez milosti odstraněny. Když jsem testoval router oběma notebooky s Linuxem, tak zvládal přeroutovat 800Mbps, takže si myslím, že tentokráte je omezením Win. Pokud bude zájem, můžu zítra vyzkoušet i s Linuxem oba notebooky a nebo ten můj Desktopový šrot s Realtekem.
neznáte něko lepšípktgen, iperf, n/ttcp, netperf, netcat jsou nejlepší testery co znám.
multiplatformní?V Javě? Abych pravdu řekl, tak multiplatformní znám právě jen iperf, ale bohatě mi stačí. No, znám teda ještě BTest, ale to je strašný šrot, takže to nestojí za řeč.
Intel vs Intel to dalo 917 Mbits/sec (přes switch).Asi dělají dobré ovladče či co.
Měření s NTB IBM ThinkPad R60e (Broadcom BCM5751M, CPU Intel Celeron M 420@1.6GHz):
NTB vs Server: 930Mbits/s, zátěž cpu na NTB cca 45%
NTB vs Win: 877Mbits/s, zátěž 43%
Pro úplnost, Linux na obou strojích je CentOS 5.2, na serveru 64bit, aktuální. Windows jsou XP64b Prof, taktéž aktuální. Ovladač Intel na Win je z Microsoft Update. U linuxů v jádře
Nelíbí se mi ta tvoje zátěž CPU.Proč? Já se pomalu s jinou hodnotou ještě nestkal.
Ještě jsem ten můj Acer 7XXX zkusil oproti Desktopu. Hodnoty stejné jako v předchozím případě. Desktop Celeron 2,8Ghz, a NIC RTL-8139/8139C/8139C+, Ubuntu (distribuční jádro se všemi těmi ptákovinami jako netlink, netfilter apod.): 94Mbps. Zkoušel jsem server na obou stranách ale rozdílí zanedbatelné. 10-15% na notebooku a 15-25% na Desktopu se zapnutou televizí(jdou Nub3rs a nechce se mi to vypínat).
Tiskni
Sdílej: