abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2000 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    27.3.2008 17:12 Ondrej 'SanTiago' Zajicek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: WA-2204 - open firmware?
    protože původní firmware mění source MAC adresu odchozích rámců za svojí vlastní a v původním tohle neovlivním.
    Tohle je docela obvykle chovani, ktere je dusledkem toho, ze puvodni koncepce 802.11 wifi siti nepocitala s tim, ze za wifi klientem by byla ethernetova sit. Alternativy jsou dve - bud se wifi klient tvari jako mnoho nezavislych wifi klientu (pro kazdy pocitac za wifi klientem), nebo nove pouziti WDS ramcu (4 MAC adresy v ramci namisto trech), coz by to melo resit.

    Jinak jeden s mych dlouhodobych veci v TODO listu je portnout Openwrt na RTL8181 a RTL8186 based zarizeni, nicmene vzhledem k nedostatku casu to moc nevidim.
    28.3.2008 12:49 snajpa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: WA-2204 - open firmware?
    To nezni spatne, ale pro me je jednodussi vymyslet pro tak malou flash (2Mbyte) vlastni reseni, nez se snazit pochopit a zmenit cizi.
    28.3.2008 22:09 Ondrej 'SanTiago' Zajicek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: WA-2204 - open firmware?
    Co se tyce malych a jednoduch reseni, tam se me libil shortlinux (pro rtl8181).
    27.3.2008 19:21 Ctirad Feřtr | skóre: 43 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: WA-2204 - open firmware?
    Jeden firmware je linux4rtl. Ve 2204A chodí, ale prakticky nic neumí a vývoj podle všeho neprobíhá. Další je tady. To už vypadá líp, má tob ýt generický systém pro všechna zařízení s tímhle čipem, nicméně předkompilované image ve 2204 nechodí a nemám sériovou konzoli, abych se podíval, co je špatně. Pak jsou nějaké komerční, co fungují (appro).
    28.3.2008 12:46 snajpa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: WA-2204 - open firmware?
    Jo, o tom vim, ale jak pises, vyvoj linux4rtl je defakto mrtvy. O rtl8186 at sourceforge vim, ale nelibi se mi jejich pristup k veci, navic je to mizerne dokumentovane.

    Momentalne to vypada tak, ze se pokusim s Markem Czardybonem (jeho prace) splacat neco pouzitelnyho.
    28.3.2008 18:52 Ctirad Feřtr | skóre: 43 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: WA-2204 - open firmware?
    A to co tam má na stažení by mělo fungovat nebo ne?
    29.3.2008 17:21 snajpa | skóre: 20 | blog: snajpuv_blocek | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: WA-2204 - open firmware?
    No, ale jak pise sam Marek, ma to jeste nejaky problemy, potrebuje to jeste dost prace. A lidi, co maji zajem pomoct, prijdou vhod.
    --- vpsFree.cz --- Virtuální servery svobodně
    29.3.2008 18:44 Ctirad Feřtr | skóre: 43 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: WA-2204 - open firmware?
    OK, testnu to.
    27.3.2008 20:33 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: WA-2204 - open firmware?
    Znovu a znovu a znovu porad dokola....

    http://www.abclinuxu.cz/forum/show/219274#25

    firmware je napytel, kdyby sis koupil WRT-314, nemusis takovy veci resit. To samo od sebe umi tolik veci, ze netreba resit dalsi veci.

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    27.3.2008 21:13 Ctirad Feřtr | skóre: 43 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: WA-2204 - open firmware?
    Umí to routovat mezi všema třema rozhraníma se statickými tabulkami a bez NATu?
    28.3.2008 11:25 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: WA-2204 - open firmware?
    3 rozhrani bohuzel neumi (teda aspon verze 312, ale melo by to byt identicky firmware), vzdy si musis vybrat bridge na dvou rozhranis, ale mas na vyber vsechny mozne varianty. Staticke routovani umi, vypnout/zapnout nat taky.

    Pokud chces 3 interfacy tak zkus Wline4000, sice se konfiguruje asi trochu slozitejc, moc jsem se v nem nevyznal pri rychloprohlidce, ale umi to pry vsechno.

    http://wifi.aspa.cz/zbozi.php?detail=81696

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    28.3.2008 12:30 Haaja
    Rozbalit Rozbalit vše Re: WA-2204 - open firmware?
    Otazka je, jestli uz rovnou neuvazovat o nejakem RB s MikrotikOS, to zvladne vsechno na co si clovek vzpomene a rozhrani to ma pouzitelne a "celkem" stabilni.
    28.3.2008 18:35 Ctirad Feřtr | skóre: 43 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: WA-2204 - open firmware?
    3 rozhrani bohuzel neumi (teda aspon verze 312, ale melo by to byt identicky firmware), vzdy si musis vybrat bridge na dvou rozhranis, ale mas na vyber vsechny mozne varianty. Staticke routovani umi, vypnout/zapnout nat taky.
    Pak to ale není o nic lepší než to WA-2204. Ta tohle všechno umí taky, ale já potřebuju routovat.
    2.4.2008 08:13 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: WA-2204 - open firmware?
    WRT umi routovat pres 2 rozhrani, ackoliv rtl8186 ma fyzicky 3 rozhrani.

    2204 mi do site nesmi, tuhne to, kazdou chvili se odpojuje od AP, spousta problemu s tim je. Na jednom AP je nekolik WRT a mezi nima (ve stejny vzdalenosti) je 2204 a jen s tim jsou problemy.

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    28.3.2008 12:40 snajpa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: WA-2204 - open firmware?
    ...kdyby sis koupil WRT-314...
    A to je prave to co nechci.
    31.3.2008 13:05 latrína.
    Rozbalit Rozbalit vše Re: WA-2204 - open firmware?
    jaj, čtu to trošku s odstupem času; první co jsem udělal bylo kliknutí na ten obrázek a úplně mě zamrazilo. stejnou potvoru mám doma, jenom je v černé a nikde není žádné logo výrobce. pokud je to ale stejný krám jako ten můj, tak potěš koště. ta ludra se neskutečně přehřívá, několikrát do měsíce tuhne komunikace a je potřeba restart a jako bonus mě před týdnem začala odmítat přihlášení jménem a heslem. no prostě krám obrovský!
    31.3.2008 13:10 snajpa | skóre: 20 | blog: snajpuv_blocek | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: WA-2204 - open firmware?
    jo, pravda je, že u původních 2204ek jsem měl podobej problém. Když jsem se koukal do novějších (2204A-TX, 2204C), je tam jakejsi plech, co se dotýká CPU -> clazení. celkem to pomáhá. i když.. daly by se na tom opékat topinky.
    --- vpsFree.cz --- Virtuální servery svobodně
    1.4.2008 14:16 latrína.
    Rozbalit Rozbalit vše Re: WA-2204 - open firmware?
    no právě tenhle šmejd mi sehnal kamarád jako nejlevnější wifi router na trhu. ale když sem se na to pak díval, nikde nebylo jméno výrobce. prostě totální noname:)nakonec sem podle fcc čísla našel nějakou polskou diskuzi, kde sem viděl obrázky otevřeného routru a amatérsky přidělaný chladič "na míru". a pod tím byli nejspíš nějaké sprosté nadávky s hromadou vykřičníků a něco o přehřívání:)
    13.3.2009 12:55 Drew | skóre: 15 | blog: Supi_hnizdo | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: WA-2204 - open firmware?
    Dopadlo to s tím firmwarem jinak? Já mám verzi wa-2204b, nevíte náhodou, co za alternativní firmwary i placené se tam dá dát? Taky bych potřeboval routovat.
    18.3.2009 13:45 snajpa | skóre: 20 | blog: snajpuv_blocek | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: WA-2204 - open firmware?
    Dopadlo to tak, že se tyhle krabičky moc nesnesou s jiným HW, pár jsem jich odeslal do věčných lovišť. Mno ve finále člověk zjistí, že je lepší si koupit něco jinýho než nespolehlivou 2204 (můj případ). Je to dost špatnej kousek hw. Takže progress => 0.
    --- vpsFree.cz --- Virtuální servery svobodně

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.