Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
protože původní firmware mění source MAC adresu odchozích rámců za svojí vlastní a v původním tohle neovlivním.Tohle je docela obvykle chovani, ktere je dusledkem toho, ze puvodni koncepce 802.11 wifi siti nepocitala s tim, ze za wifi klientem by byla ethernetova sit. Alternativy jsou dve - bud se wifi klient tvari jako mnoho nezavislych wifi klientu (pro kazdy pocitac za wifi klientem), nebo nove pouziti WDS ramcu (4 MAC adresy v ramci namisto trech), coz by to melo resit. Jinak jeden s mych dlouhodobych veci v TODO listu je portnout Openwrt na RTL8181 a RTL8186 based zarizeni, nicmene vzhledem k nedostatku casu to moc nevidim.
3 rozhrani bohuzel neumi (teda aspon verze 312, ale melo by to byt identicky firmware), vzdy si musis vybrat bridge na dvou rozhranis, ale mas na vyber vsechny mozne varianty. Staticke routovani umi, vypnout/zapnout nat taky.Pak to ale není o nic lepší než to WA-2204. Ta tohle všechno umí taky, ale já potřebuju routovat.
...kdyby sis koupil WRT-314...A to je prave to co nechci.
Tiskni
Sdílej: