abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1997 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    12.10.2018 21:38 Mirek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Logické programování v malém
    pěkný, díky.
    12.10.2018 23:14 dumblob | skóre: 10 | blog: dumblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Logické programování v malém
    Zajímavé. Také jsem netušil, že existovata "čitelnější" syntaxe než "dnešní" Prolog a Datalog.
    14.10.2018 13:50 Andrej | skóre: 9
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Logické programování v malém
    prolog nedavam, ale ta linka na AGD tutorial je skvela!
    Any sufficiently advanced magic is indistinguishable from technology. --Larry Niven
    pushkin avatar 28.10.2018 22:10 pushkin | skóre: 43 | blog: FluxBlog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Logické programování v malém
    Prolog nedávám, ale citát:
    Na brutální omezenou paměť se dá nahlížet i pozitivně. Nutí programátora k psaní efektivnějších programů.
    by chtělo tesat do kamene. Když dnes člověk vidí, jaké kraviny jsou neskutečně pomalé a nenažrané, možná by to ty lidi naučilo opravdu programovat.*

    Jinak na doby ZX Spektra/Atari 800 rád vzpomínám. Vyučen BASICem na číslování řádků a GOTO a GOSUB jsem se dlouho blbě přeučoval na vyšší jazyky.

    *) Ne, že bych byl jiný případ. To, jak blbě programuju mi ukázalo, když jsem se pokoušel analyzovat data ze čtyřkanálového osciloskopu a vyžral jsem s tím 6 GiB RAM, načež počítač začal swapovat (OK, 5GS/s a šlo o dvě periody 50 Hz signálu). Pak teprve jsem si uvědomil, jak je důležité po každém kroku mazat z paměti mezivýsledky :-)
    10.4.2020 21:06 carol
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Logické programování v malém
    Programming is too typical and hard for those who have no interest in it but Some students have their programming course in their syllabus so they had to study it but booking app development is not that hard you can make it or you can order it on our site.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.