Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Odměnu jako kdyz si do Amiga 500 nainstalujete akcelerator piStorm(pohaneny ARM based rPi3A) emulujici 68x00 CPU, v nem si spustite PCtask emulujici x86 nainstalujete MS DOS + Windows 3.0 a zahrajete Solitaire?
https://youtu.be/ehrqBP2rjVgDnešné drivery maju ohromne objemy dat ,len také Nvidia drivery zaberajú okolo 400 - 800 MB Taký Kickstart na Amige zaberal 256kB a obsahoval kopu základných komponentov systému : - multitaskingové jadro Amigy - funkčnosť pre GUI, obrazovky, okná a manipuláciu so vstupnými/výstupnými zariadeniami - funkcia na automatickú inicializáciu alebo zavádzanie z kompatibilného rozširujúceho hardvéru - Ovládač disketového zariadenia a súborový systém na čítanie a zavádzanie z diskety - Knižnica DOS pre prístup k súborom a manipuláciu s nimi - Funkcionalita rozhrania príkazového riadka (CLI) a množstvo základných príkazov CLI - Grafická knižnica pre základné funkcie kreslenia a rastrovej grafiky pomocou natívnej čipovej sady Amiga - Ovládač zvukového zariadenia pre natívny zvukový hardvér Amiga - Ovládače zariadení pre klávesnicu a myš / herné porty Amiga Kickstart 1.3 bola prvá verzia, ktorá podporuvala bootovanie z pevného disku .
Despite the architecture name "i386", support for actual 80386 and 80486 processors (and their clones) was dropped with the Sarge (r3.1) and Squeeze (r6.0) releases of Debian, respectively.
Tiskni
Sdílej: