Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »To proto, že se jedná o USK, který v blogu není zmíněn?
v jednom archive je to len pre moju lenivost. Kym som to uploadol, tak mi to zabralo 5 alebo 6 dni, takze pri stahovani mozes pocitat s polovicou... co nie je az tak hrozne... Takto stacia dve-tri kliknutia a mas vsetko. Ak by to bolo porozdelovane, urcite by si si stiahol 5-6 archivov, kde su tvoji oblubeni spisovatelia takze by si mal 5-6x viac klikania... a pre mna samozrejme uploadnut nejakych 20 archivov... bleee
mozno v buducnosti, ak sa tam zopa ludi da dokopy a zacnu vo velkom uploadovat co tam chyba, tak by som sa premohol...
ale ak je zaujem o jedneho-dvoch-troch autorov, kludne staci napisat bud na Sone alebo na Froste do skupiny cs.freenet a uploadnem len to, co chces...
zjednodušene tie typy kľúčov sú naozaj iba dva (ten tretí typ, ksk, by som nepočítal) ;), zacitujem z freenet wiki: Note that USKs are really just a user-friendly wrapper around SSKs, which hide the process of searching for more recent versions of a site.
Tiskni
Sdílej: