Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Jeden srandovní chlápek z Apache Foundation se mě snažil přesvědčit ať dám projekt k nim. Že prý získám 'komunitu', bohužel ale o nikom konkrétním z této 'komunity' nevěděl. Že prý mě Apache Foundation bude podporovat, (plat samozřejmě nee, ale dají mi website). Na oplátku projekt bude mít reklamní banner 'supported by Apache Foundation' a všechny dary půjdou jim. Jako bonus mi nabídl že mi bude dělat šéfa (mentor tomu říkal), a že bude diktovat feature a datumy vydání. A k tomu plná huba keců jak je open-source revoluce. Nasrat!Ha tak to je hustý
Nech si to jen projít hlavou a neobtěžuj se něco psát. Pokud možno už nepiš vůbec nic o CWS.
Vždy, když jsme použil nějakou open source knihovnu, dopadl jsem podobně jako autor zápisku. Poté, co jsem si v ní opravil x věcí se to dalo používat. Už se bojím používat open source kód, není nad to, co si napíšete sami.No opensource dává aspoň možnost si ty chyby opravit, kdežto u closed source nezbývá než nadávat, anebo být VeliceVýznamnýZákazník™.
kdežto u closed source nezbývá než nadávat, anebo být VeliceVýznamnýZákazník™.Tohle taky neplati. I kdyz jste vice nez VeliceVýznamnýZákazník tak se obcas musite smirit s tim, ze to proste nejde. Pokud si nejaka monstr. firma najme na implementaci nejakou garazovku z Indie, ktera se za par mesicu rozpadne, tak vam chybu nikdo nefixne. Ani kdyz si stezujete u SEO,CEO ... Dnesni SW se prodava tak, ze hnedka na zacatku vam nabidnou 50% slevu a kdyz zjistite, ze je to sunt a ze to nefunguje tak vam nabidnou dalsich 20-30%.
Tak tomu živému člověku řekni, ať si v Googlu opraví barvičky, protože já (výchozí barevné schéma prohlížeče bílá na černé) tam (například domovská stránka tvého projektu) vidím houbelec (bílý text na bílém pozadí).
Já jsem živého člověka kdysi hledal a vždy po mně chtěli účet na Googlu, protože prý mám napsat do webového fóra, a pak jsem se dozvěděl, že pro to žádné fórum nemají.
Mladším naopak asi řekne víc 'embedded key-value database' nebo BerkleyDB Java EditionČistě pro informaci, asi to nebude mít nic společného s Oracle BerkeleyDb. I když malé programy (JAR má asi 80 KB) asi doménou Oracle nikdy nebudou, takže předpokládám, že ne.
Obe knihovny (JDBM2 a BerkleyDB Java Edition) delaji v podstate totez.Já to pochopil tak, že JDBM a BerkeleyDB měli společnou historii - ne že dělají v zásadě stejnou věc.
Tiskni
Sdílej: