Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Jeden srandovní chlápek z Apache Foundation se mě snažil přesvědčit ať dám projekt k nim. Že prý získám 'komunitu', bohužel ale o nikom konkrétním z této 'komunity' nevěděl. Že prý mě Apache Foundation bude podporovat, (plat samozřejmě nee, ale dají mi website). Na oplátku projekt bude mít reklamní banner 'supported by Apache Foundation' a všechny dary půjdou jim. Jako bonus mi nabídl že mi bude dělat šéfa (mentor tomu říkal), a že bude diktovat feature a datumy vydání. A k tomu plná huba keců jak je open-source revoluce. Nasrat!Ha tak to je hustý
Nech si to jen projít hlavou a neobtěžuj se něco psát. Pokud možno už nepiš vůbec nic o CWS.
Vždy, když jsme použil nějakou open source knihovnu, dopadl jsem podobně jako autor zápisku. Poté, co jsem si v ní opravil x věcí se to dalo používat. Už se bojím používat open source kód, není nad to, co si napíšete sami.No opensource dává aspoň možnost si ty chyby opravit, kdežto u closed source nezbývá než nadávat, anebo být VeliceVýznamnýZákazník™.
kdežto u closed source nezbývá než nadávat, anebo být VeliceVýznamnýZákazník™.Tohle taky neplati. I kdyz jste vice nez VeliceVýznamnýZákazník tak se obcas musite smirit s tim, ze to proste nejde. Pokud si nejaka monstr. firma najme na implementaci nejakou garazovku z Indie, ktera se za par mesicu rozpadne, tak vam chybu nikdo nefixne. Ani kdyz si stezujete u SEO,CEO ... Dnesni SW se prodava tak, ze hnedka na zacatku vam nabidnou 50% slevu a kdyz zjistite, ze je to sunt a ze to nefunguje tak vam nabidnou dalsich 20-30%.
Tak tomu živému člověku řekni, ať si v Googlu opraví barvičky, protože já (výchozí barevné schéma prohlížeče bílá na černé) tam (například domovská stránka tvého projektu) vidím houbelec (bílý text na bílém pozadí).
Já jsem živého člověka kdysi hledal a vždy po mně chtěli účet na Googlu, protože prý mám napsat do webového fóra, a pak jsem se dozvěděl, že pro to žádné fórum nemají.
Mladším naopak asi řekne víc 'embedded key-value database' nebo BerkleyDB Java EditionČistě pro informaci, asi to nebude mít nic společného s Oracle BerkeleyDb. I když malé programy (JAR má asi 80 KB) asi doménou Oracle nikdy nebudou, takže předpokládám, že ne.
Obe knihovny (JDBM2 a BerkleyDB Java Edition) delaji v podstate totez.Já to pochopil tak, že JDBM a BerkeleyDB měli společnou historii - ne že dělají v zásadě stejnou věc.
Tiskni
Sdílej: