Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Co si o tom myslíte? Jaké další jazyky kompilované do C++ znáte?...hlavně neznám ten jazyk ve kterym je to napsaný, takže dávám "špatné".
Jen čekám kdy začne někdo psát blogy korejsky...
Co si o tom myslíte? Jaké další jazyky kompilované do C++ znáte?
Žádné. Ale znám mnoho jazyků, co se kompilují do C.
Myslíte si ze mají smysl nebo je to zbytečnost když tu máme C++?
Myslím si, že takové jazyky mají smysl. Třeba proto, že mohou mít například silnější typový systém nebo mohou obsahovat konstrukce, které v cílovém jazyce, do něhož se překládá, nejsou.
A co si myslíte o jazyku Ocaml? Mě přijde zajímavé mít jazyk který se může zkompilovat do nativního kódu, běžet ve virtuální mašině a zároveň sloužit jako skriptovací jazyk...
U OCamlu se mi nelíbí syntax.
Ktorá syntax konkrétne? Tá základna vyzerá ako každý druhý funkcionálny jazyk. Takže objekty?
A že vraj je to viacmenej jediný jazyk mimo Lispovej rodiny, ktorý má niečo ako makrá (hoci len v podobe preprocesoru), ale počul som, že je to dosť veľký humus
Tiskni
Sdílej: