Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Jelikož se tu občas objevují zajímavé patičky s ještě zajímavějšími paznaky, napadlo mě, že by to chtělo utilitku, pomocí které by se člověk mohl dozvědět víc detailů. Tady je.
Utilitka funguje tak, že při startu načte obsah "PRIMARY SELECTION", tj. pravě označeného textu v jiné aplikaci a zobrazí informace o jednotlivých znacích. Je možné taky přímo (krz tlačítka v toolbaru) načíst obsah clipoardu, nebo "SECONDARY SELECTION" (haha, používá to ještě někdo?) a zobrazit určité detaily. V detailech je taky možnost seznam codepointů zkopírovat jako plaintext do jiného programu. ESC program zavře.
Není to dokonalý, např. se mi nepodařilo zjistit, odkud vzít názvy čínských a japonských znaků a mám taky v úmyslu udělat ještě jeden tab, který by zobrazil "histogram", tj. zobrazil četnost u jednotlivých znaků. Nicméně raději to teď zveřejňuju aspoň takto, kdoví, kdy se k tomu zase dostanu :-O...
Bohužel se mi nepodařilo zdrojáky nahrát jako přílohu tady k blogu, tak alespoň externě tady (i když nevím, jak dlouho tam vydrží). Pokud máte nápad, kam jinam s tím (případně, kde to kolektivně vyvíjet dál), nechám si poradit
DOPLNĚNO: utilitka se vytvoří pomocí "make" - nikam se nekopíruje, ani neinstaluje, binárkou je "uninspect_gtk". Jako bonus je "uninspect", který vypíše obdobné info na STDOUT...
Tiskni
Sdílej: