Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
OpenAds (původně phpMyAds a phpPgAds) je software pro správu reklamních bannerů. Nenašel jsem k němu lepší a volnou alternativu (pomiňme řešení "všechno si napíšu sám") a tak jsem se ho nasadil.
Do dokonalosti má sice daleko, k použitelnosti u mne však stačilo pár patchů.
Jak je to nasazené:
Problémy:
Patche jsou bez záruky, ale "u mně to funguje". Není testováno na čínštinu a podobné jazyky, takže jsem to neposlal do mainstreamu. Také nevylučuji, že pro jiné způsoby doručování mohou nastat problémy, na které jsem nenarazil.
Pokud někdo zná lepší variantu, rád se poučím, neb jazykem PHP nevládnu.
Tiskni
Sdílej:
Řeším nyní stejný problém. Ač jsem vyzkoušel vše, co bylo navrženo v tomto fóru i na http://forum.openads.org, tak jsem zatím neuspěl a české znaky v administraci mi to stále ukazuje s otazníky (či s jinými chybnými znaky, podle toho, jak změním kódování).
Moje konfigurace je následující: Openads 2.0.11-pr1, Apache 2.2.4, PHP 5.2.2 a MySQL 5.0.37-standard.
Podle toho, co jsem našel v diskusních fórech, je nejdůležitější zřejmě úprava souboru admin/lib-gui.inc.php, kde se za řádek 314:
echo "\t\t<meta name='generator' content='".$phpAds_productname." ".$phpAds_version_readable." - http://www.phpadsnew.com'>\n";
přidá nová řádka 315 která upraví kódování UTF-8, windows1250, ISO-8859-2, apod., např.:
echo "\t\t<meta http-equiv='content-type' content='text/html; charset=UTF-8'>\n";
Bohužel to vůbec nepomáhá. Stále se mi v administraci zobrazují různé podivné znaky...