abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    21.6. 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    21.6. 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1967 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    7.8.2010 18:49 Marián André | skóre: 10 | blog: Qblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Miniblog noutbúkovitý
    A čo takto nejaká herná konzola ?

    Nová slim Xbox 360 je celkom tichá, so slušným výkonom a dizajnom hodným postavenia k TV stolíku, alebo PS3 (detto tichá, výkonná, dizajn sa mi síce až tak nepáči, prehráva blu-ray)
    xxxs avatar 7.8.2010 20:24 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Miniblog noutbúkovitý
    konzoly mi nesedia. ide o obcasne lan party pre pc.
    =^..^= AmigaPower® avatar 7.8.2010 19:17 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Miniblog noutbúkovitý
    Ser na notebooka, přidej 100,39€ a máš super kočku! :-D
    xxxs avatar 7.8.2010 20:26 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Miniblog noutbúkovitý
    stovku som dal za siamku. presne 100 Kcs. nejako tie zvieratka zdrazeli, alebo euro klesa rychlejsie ako sa patri.
    =^..^= AmigaPower® avatar 7.8.2010 20:29 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Miniblog noutbúkovitý
    To bude nějaká blbost, jenom rodokmen stojí jednou tolik (a bez rodokmenu je to jen kočka domácí, typově připomínající siamku). ;-)
    xxxs avatar 7.8.2010 20:32 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Miniblog noutbúkovitý
    vy papierovi blazni...
    =^..^= AmigaPower® avatar 7.8.2010 20:49 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Miniblog noutbúkovitý
    :-D vždyť mně znáš :-D ale já jsem ještě relativně "normální" :-D
    Nejdražší kočkou světa je Bengálský kocour Cato, který byl v únoru roku 1998 zakoupen za 25.000 liber (v přepočtu za 1.146.500,- Kč). Novou majitelkou se stala paní Cindy Jacksonová z Londýna. Prodával jej chovatel koček Lord C. Esmond Gay z Bedfordshire v Anglii.
    xxxs avatar 7.8.2010 20:56 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Miniblog noutbúkovitý
    myslim, ze som kupil lepsie.
    =^..^= AmigaPower® avatar 7.8.2010 21:50 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Miniblog noutbúkovitý
    No, to záleží na tom, kolik pak brali za krytí tim kocourem... :-D
    xxxs avatar 7.8.2010 22:01 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Miniblog noutbúkovitý
    to je krute. nutit niekoho k sexu za peniaze. k nechranenemu sexu.
    =^..^= AmigaPower® avatar 7.8.2010 22:40 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Miniblog noutbúkovitý
    nutit
    ???????? áááááá!!!!!
    k nechranenemu sexu.
    ???????????? ááááááááááá!!!!! ááááááá!!!!!!!

    Tywoe, já bych ti toho svýho na tři dny pučil, vedle toho i roznberk vypadá jak chcíplej impotent! :-D
    xxxs avatar 7.8.2010 23:01 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Miniblog noutbúkovitý
    nemozes mi ho pozicat, ja som zly a skaredy, mozno by ho to traumatizovalo.

    chapes, ze si kupliar? to je urcite trestny cin.
    =^..^= AmigaPower® avatar 7.8.2010 23:37 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Miniblog noutbúkovitý
    Já ne :-D
    Kiar Rex is not aviable as a public stud.
    7.8.2010 19:49 retroslava | skóre: 9 | blog: TryCatch | Žižkoff
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Miniblog noutbúkovitý
    Acer ti vydrží na hraní (když počítám tvoje častý přenášení) tak půl roku.
    Pozor! Jsem naprostý idiot. Co jsem napsal včera dnes už dávno neplatí. Zavazuji se, že budu diskutovat nezávazně.
    xxxs avatar 7.8.2010 20:30 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Miniblog noutbúkovitý
    az take caste to nebude. tipoval by som to na asi 3 party mesacne. jasne, trochu drahy spas kvoli par akciam, ale co by clovek neurobil pre socialne aktivity.
    otasomil avatar 7.8.2010 20:43 otasomil | skóre: 39 | blog: puppylinux
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Miniblog noutbúkovitý

    Kupte jakykoli moderni notebook ve Vami uvadene cenove relaci.

    K čemu hudba, která nevede k extázi... Stop MDMA !!! I spam umí být roztomilý
    xxxs avatar 7.8.2010 20:59 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Miniblog noutbúkovitý
    ludia vacsinou chcu za malo co najviac. aj ja by som rad.
    otasomil avatar 7.8.2010 21:15 otasomil | skóre: 39 | blog: puppylinux
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Miniblog noutbúkovitý

    No jasne pac nikdo nema zajem podporovat vyrobce a hlavne obchodniky.

    K čemu hudba, která nevede k extázi... Stop MDMA !!! I spam umí být roztomilý
    xxxs avatar 7.8.2010 21:22 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Miniblog noutbúkovitý
    rad podporim. styl vlk syty, koza cela, je fajn. nenasytny obchodnik nie je fajn.
    7.8.2010 22:46 retroslava | skóre: 9 | blog: TryCatch | Žižkoff
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Miniblog noutbúkovitý
    A co přesně hraješ ? Napiš tituly.
    Pozor! Jsem naprostý idiot. Co jsem napsal včera dnes už dávno neplatí. Zavazuji se, že budu diskutovat nezávazně.
    xxxs avatar 7.8.2010 22:59 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Miniblog noutbúkovitý
    stare veci. stacil by na to aj prastary stroj, ale treba sa divat aj do buducnosti. cs, civ4, generals. co pride casom, netusim. techniku kupujem tak, aby moralne vydrzala co najdlhsie.
    7.8.2010 23:35 lukove
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Miniblog noutbúkovitý
    v alze maju teraz ponuku. Xbox za 160eur. odporucam.. jedna sa sice o klasicky Jasper pre ozrejmenie tohto mesiaca sa dostane do predaja nova verzia Slim s kodovym oznacenim Vallhala.. ale to je v podstate to iste len je tihsia krajsi vzhlad a cpu a grafika v jednom cipe inac to je vykonovo ta ista konzola.. sam mam na hry konzolu Jasper verziu a fajne hry su na to. napr. Forza Motosport 3.. ziadny NFS sa tomu nevyrovna.. epka Gears Of War je daco nenormalne premakane. Halo3 mam 3 ale nejako je to moc na mna a pre starych fanusikov zatracovany Fallout 3 je aj na konzolke.. len skoda ze mam nemecku verziu falloutu bo som na rychlo zhanal no nic musim zohnat anglicku inac parada... hry sa daju zohrat na forach legalne od hracov ktory ich presli v cene za 10 az 15 auer a to sa oplati... teda ziadny flash a ine hluposti len legal.. xbox ma tu vyhodu ze sa da pripojit aj na klasicky monitor od pc... ps3 nepripojis len na hdcp monitor sa da..
    Jardík avatar 9.8.2010 11:46 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Miniblog noutbúkovitý
    Já myslím, že můžeš koupit všechno kromě Aceru. Důvodem jsou zkušenosti známých i neznámých jak s funkčností, tak ze servisem, s kvalitou zpracování a s přeplácaností předinstalovaného systému samými kravinami, co zobrazujou jednu hlášku za druhou. U Dellu pouze nedoporučím levné řady, jako Studio apod., nepřežijou ani pád z 20cm, prohýbá se klávesnice, slot-in mechanika je naho*no (např. se zasekne celej notebook při nabíhání BIOSu, když zmáčknete eject, dokud se CD nevysune, někdy to dotykový tlačítko né a né reagovat, dokud se nezačne zavádět OS, prostě naho*no).
    Věřím v jednoho Boha.
    9.8.2010 14:36 Mandarinka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Miniblog noutbúkovitý
    Za 13000kč je Lenovo G550. Koupený v alzasoftu přišlo s W7 Premium 64bit, i když 64bit nebyl v specifikacích :) Funguje pěkně, málo předinstalovaných blbostí, jediná výhrada je k touchpadu, který je pomalejší, takže se s ním přes celou obrazovku nedostanete najednou. Mluvím o modelu s integrovanou grafikou (laptop, ne?), ale měl by být i model s Radeonem nebo GeForckou, už nevím.
    Jardík avatar 9.8.2010 20:06 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Miniblog noutbúkovitý
    Že by ten touchpad nešel nastavit? Je teda pravda, že když se "zvýší" rychlost takového Alps touchpadu, tak jeho citlivost stojí za velký kulový, vynechává a přeskakuje, ale jestli to má Synaptics touchpad, tak by to mohlo být v poho.
    Věřím v jednoho Boha.
    xxxs avatar 10.8.2010 03:15 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Miniblog noutbúkovitý
    nevyzeraju zle. problem lenova je v tom, ze to nie je ibm. zle jazyky tvrdia, ze sa stale zhorsuje kvalita. spominany acer je zase lepsi ako pred rokmi. cez vikend budem dokladne porovnavat.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.