abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:00 | Humor

    Agent umělé inteligence Claude Opus ignoroval uživatelovu odpověď 'ne' na dotaz, zda má implementovat změny kódu, a přesto se pokusil změny provést. Agent si odpověď 'ne' vysvětlil následovně: Uživatel na mou otázku 'Mám to implementovat?' odpověděl 'ne' - ale když se podívám na kontext, myslím, že tím 'ne' odpovídá na to, abych žádal o svolení, tedy myslí 'prostě to udělej, přestaň se ptát'.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 3
    dnes 00:44 | IT novinky

    Po 8. květnu 2026 už na Instagramu nebudou podporované zprávy opatřené koncovým šifrováním. V chatech, kterých se bude změna týkat, se objeví pokyny o tom, jak si média nebo zprávy z nich stáhnout, pokud si je chcete ponechat.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    dnes 00:33 | IT novinky

    V lednu byla ve veřejné betě obnovena sociální síť Digg (Wikipedie). Dnes bylo oznámeno její ukončení (Hard Reset). Společnost Digg propouští velkou část týmu a přiznává, že se nepodařilo najít správné místo na trhu. Důvody jsou masivní problém s boty a silná konkurence. Společnost Digg nekončí, malý tým pokračuje v práci na zcela novém přístupu. Cílem je vybudovat platformu, kde lze důvěřovat obsahu i lidem za ním. Od dubna se do Diggu na plný úvazek vrací Kevin Rose, zakladatel Diggu z roku 2004.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 12:33 | Zajímavý projekt

    MALUS je kontroverzní proprietarní nástroj, který svým zákazníkům umožňuje nechat AI, která dle tvrzení provozovatelů nikdy neviděla původní zdrojový kód, analyzovat dokumentaci, API a veřejná rozhraní jakéhokoliv open-source projektu a následně úplně od píky vygenerovat funkčně ekvivalentní software, ovšem pod libovolnou licencí.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 16
    včera 03:55 | Bezpečnostní upozornění

    Příspěvek na blogu Ubuntu upozorňuje na několik zranitelností v rozšíření Linuxu o mandatorní řízení přístupu AppArmor. Společně jsou označovány jako CrackArmor. Objevila je společnost Qualys (technické detaily). Neprivilegovaný lokální uživatel se může stát rootem. Chyba existuje od roku 2017. Doporučuje se okamžitá aktualizace. Problém se týká Ubuntu, Debianu nebo SUSE. Red Hat nebo Fedora pro mandatorní řízení přístupu používají SELinux.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    12.3. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 19 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. Podrobný přehled novinek v changelogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.3. 03:44 | Nová verze

    Bitwig Studio (Wikipedie) bylo vydáno ve verzi 6. Jedná se o proprietární multiplatformní (macOS, Windows, Linux) digitální pracovní stanici pro práci s audiem (DAW).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    12.3. 02:11 | Komunita

    Společnost Igalia představila novou linuxovou distribuci (framework) s názvem Moonforge. Jedná se o distribuci určenou pro vestavěné systémy. Vychází z projektů Yocto a OpenEmbedded.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.3. 00:44 | Nová verze

    Google Chrome 146 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 146.0.7680.71 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 29 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.3. 00:22 | Nová verze

    D7VK byl vydán ve verzi 1.5. Jedná se o fork DXVK implementující překlad volání Direct3D 3 (novinka), 5, 6 a 7 na Vulkan. DXVK zvládá Direct3D 8, 9, 10 a 11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (16%)
     (7%)
     (0%)
     (12%)
     (29%)
     (2%)
     (5%)
     (1%)
     (13%)
     (24%)
    Celkem 1076 hlasů
     Komentářů: 26, poslední 12.3. 08:56
    Rozcestník


    Vložit další komentář
    4.4.2006 10:29 Liborek | skóre: 18 | blog: Liborkovo | (momentálně) Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Potápky
    Já se potápím.
    Co se týká dive softwaru pod linux doporučuju linuxdiving.org. Jinak počítač mám Suunto Mosquito, který je přímo podporovaný projektem mosquitotools. Bral jsem ho i z toho důvodu, že jede pod linuxem a má na webu slušnou podporu (škoda, že ne přímo od Suunta). Originální i DIY interface na sériový port by pod linuxem měly fungovat, ale nejsem si jistý, jak je to s novou USB verzí.
    Máš-li zájem o něco jako trimix nebo podobné techdive věci, neznám k tomu nic, ale asi to nebude v linuxu úplně rozšířené vzhledem k tomu, že bys měl licencovat tkáňové modely a deco-algoritmy. Ale třeba se mýlím :-)
    4.4.2006 10:33 Liborek | skóre: 18 | blog: Liborkovo | (momentálně) Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Potápky
    Komerční deco-software existuje i pro linux, nějaké odkazy jsou na již zmíněném linuxdiving.org.
    4.4.2006 11:04 kory.cz | skóre: 20 | blog: Moje cesta GNU/Linuxem | Polná
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Potápky

    Zatím se potápím jen sportovně se vzduchem, takže tech-diving jde mimo mě, idkyž jednou ... :-)

    Deko.počítač bohužel nemám, ale jsem právě ve fázy výběru. Co by jsi mi doporučil? Pokukuji po Sunto Vyper.

    Co říkáš na gdivelog?

    4.4.2006 12:14 Liborek | skóre: 18 | blog: Liborkovo | (momentálně) Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Potápky
    Vyper je běžné potápění naprosto vyhovující, taky jsem nad ním uvažoval, ale vzal jsem Mosquito protože je víc sexy :-) a má mód na freediving. Ale to je otázka osobního vkusu, jako decopočítače jsou úplně stejné (až na pár detailů v nastavení). Pokud jsi ochoten investovat vice peněz, tak si kup počítač, který má vzduchovou integraci (buď přímo z hadice nebo bezdrátovou)(od Suunta Cobra, Vytec, D9 nebo třeba Uwatec Aladin Air) je to úžasná vychytávka a mnoho lidí na to nedá dopustit.
    Gdivelog vypadá dobře, otázkou je, jak funguje import dat (pokud jsem se díval dobře, podporuje jen seriový port). Jinak me napadalo, že by možná mohl jít rozjet ten originalní soft od Suunta (Suunto Dive Maanger) přes Wine, protože se podobným způsobem se spouští i na Applech (je to ve FAQ na webu Suunta). Kdybych sehnal originální interface (nevím, kdy potkám kamarádku, která ho má doma), tak bych to zkusil a pak případně sdělil zkušenosti.
    4.4.2006 12:49 kory.cz | skóre: 20 | blog: Moje cesta GNU/Linuxem | Polná
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Potápky

    To by bylo super, jestli něco zjistíš, tak dej vědět.

    30.3.2007 14:05 otaznik | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Potápky
    Suunto Dive Manager se mi pod wine nepovedlo rozjet(gentoo). Kdyby se suunto rozhodlo, zcela jiste muze nechat vytvorit linuxi verzi a kdyz by nepouzili knihovny pod GPL, nemusel by ani vysledky porgam byt licencovany pod GPL, lec si by bylo lepsi ho licencovat dvojmo a k neGPL verzi udelat jako plug-in planovatko ponoru =)

    Gdivelog vypada hodne nadejne. Dneska se pustim do pokusu o import z pocitace(Vytec) pres USB. Planovani v pocitaci by bylo hezky, ale tak planovat bezdekompresni ponory muzes nad hladinou pomerne rychle podle tabulek? S tim, ze na miste provedes nutne korekce podle pocitace.
    Já jsem tohle četl...
    30.3.2007 14:51 otaznik | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Potápky
    takze...pro praci s gdivelog potrebujete jaderny modul ftdi_sio (Device drivers -> USB support -> USB serial converter support -> USB FTDI Single Port Serial Driver (EXPERIMENTAL) ) v neposledni rade si i nainstalovat ten gdivelog modul pro nacitani z Suunto pocitacu.

    jakmile ho mate, nechate ho nacist, staci prehodit zarizeni do TR-PC modu a muzete zacit cucat pravdepodobne z /dev/ttyUSB0 (kdyztaxe kouknete do dmesg). Nacteni logu slo bezproblemu (pod uzivatelem opravnenym ke cteni z vyse uvedeno zarizeni =) )...gdivelog je sqeley =)
    Já jsem tohle četl...
    4.4.2006 12:14 diverman | skóre: 32 | blog: život s tučňáčkem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Potápky
    deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
    4.4.2006 13:01 Martin Beránek | skóre: 33 | blog: mousehouse | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Potápky
    Zásadně se ohrazuji k tvrzení že padáčkáři "skáčí s padákem" (proto jsem taky na konec svého příspěvku psal "padáčkář = letec na paraglide"). To je jako bych řekl že vy se potápíte doma ve vaně! :-D
    never use rm after eight
    4.4.2006 13:06 kory.cz | skóre: 20 | blog: Moje cesta GNU/Linuxem | Polná
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Potápky

    Aha, tak to sorry ;-)

    4.4.2006 14:34 Liborek | skóre: 18 | blog: Liborkovo | (momentálně) Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Potápky
    Ve vaně ne, když už, tak v umyvadle... :-d
    26.12.2006 02:23 Delfajz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Potápky
    Snad se take muzu pocitat do skupiny potapniku. OWD jsem si udelal pred 4 rokama a zatim mi to staci. A linuxe pouzivam take uz nejaky ten patek. Oboji tak spis rekreacne, ale ode dneska jsem v dalsim levelu:-) (nebo snad initu?)

    Jsem totiz vcera pri rozbalovani darku zustal jak oparen:-o Ale v pozitivnim slova smyslu. Pritelkyne (teda Jezisek) mi nadelil pod strom Suunto Mosquito :-o To jssem fakt necekal ani v tom nejruzovejsim snu. A pak na mne hned vybalila, ze to aj chodi pod linuxem, a ze se to diskutovalo na abclinuxu (a to je rada, ze si pod Widlema dokaze pustit OOffice), tak jsem fakt omdlel. Timhle mne maximalne dostala (a ani si snad neuvedomuje tu hloubku zasahu). Chtel bych ji jeste jednou moc podekovat a vzdat hold (za vsechno)!

    Jinak diky za tipy jaky SW pod linux a vse nej nej v roce 2007! *deljfajz*

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.