Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
a máš samsunga?
No ale tu je rec o laserovych tlaciarnach kde je situacia trochu ina.. pred istym casom som tiez uvazoval o kupe tlaciarne ale zatial som to odlozil.. a bolo mi povedane takto.. Samsung a Minolta su tiez ok.. ale predavac mi poradil radsej HP 1005 koli tomu ze lahsie sa da zohnat tonner do nich resp. doplnit tonner. Samsung ma tusim rozlisenie 1200x600 co je super. a pritom je lacnejsia.. ja osobne by som asi volil samsung.. co sa tyka atramentoviek HP to je kvalita a atramentova napln ti urcite vydrzi dlhsie nez u epsonky alebo canon ktore maju mensie naplne. ale to zavisi aj od typu.. a v dnesnej dobe uz nie su tie naplne ani tak drahe ani do HP.
A co takový Samsung ML-2850DR. Sice nemá LAN, ale zase k Postscript level 3 člověk dostane i full duplex. (specifikace), a totožný model s LAN aka Samsung ML-2851NDR stojí jen o pár stovek navíc.
mam samsung ml2010 a som s nou nadmieru spokojny, zasunul som ju do usbca a do 3 sekund(!!!) bola v linuxe pripravena tlacit.
nedavno kamos kupil hp 1006 ci nieco take. Pouziva mac, vysledok → vytlaci vsetko az tak na 5. pokus a 2. restart pocitaca a tlaciarne. pod linuxom skoro to iste. (tlaciaren si po kazdom zapnuti musi tahat firmware cez USB z compu co je fakt hruza a des)
preto HP uz nikdy viac → samsung je jednoznacne prepracovanejsi a kvalitnesi
Já jsem kupoval přes půl rokem inkoustovou tiskárnu a koupil jsem HP. Tu jsem ještě toho dne reklamoval, a protože už neměli další kus, tak jsem na radu kamaráda vzal Canon PIxma ip4500. Jakmile jsem jej přinesl domů, byla mi nějak divné, že vypadá tak nějak solidněji, HP byl prostě vrzající plastový krám, kde bylo vidět, že je to dělané tak, aby to drželo pohromadě a nic víc. Kdybych neměl tu Canonku, nevšiml bych si toho. A dál, když jsem porovnával Canonku s tím předchozím HP, došlo mi, že nad HP nikdo nepřemýšlel, ale udělal jen to nejnutnější. HP měla zvlášť trafo, od Canonu vedla jenom šňůra na 220V, takže žádná krabička další nepřekáží. HP se nedalo složit do kvádru, když jste jí chtěli přenést, Canon ano. Instalční program od HP byl hnus, instalační program od Canonu byl krásně jednoduchý a přehledný a také daleko inteligentnější. Atd..
Na druhé straně bych na Canon pěl jenom samou chválu, ale bohužel má očipované náplně a strašně drahý inkoust. Pokud byste brali inkoust běžně v kamenných obchodech, je pro Vás levnější koupit celou novou tiskárnu, které má plnou sadu inkoustů, než koupit tu plnou sadu inkoustů.
Jediné co vím, že HP už nechci, když to porovnáte s jakoukoli solidní tiskárnou, pak je HP děsný krám. Na druhé straně, HP si vybudovalo značku, a tak pro většinu lidí je HP tiskárna prostě značková tiskárna. Kdysi mívali dobré tiskárny.
Mě dycky přišli provozně nejlacnější Kyocery
Tiskni
Sdílej: