Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Tam bych si ale naběhl úplně stejně, kdybych taky zapomněl změnit uuid, navíc by přenos po síti trval déle. Nebo bych do virtuálu musel instalovat nový systém a řešit, které nastavení překopírovat a které ne… to se mi kvůli té chvíli, co poběží server virtualizovaně nechtělo. Ideální postup měl být tenhle: zkopírovat oddíly, jak jsem psal v blogu, zastavit databáze a poštu, překopírovat znovu jejich data, změnit uuid a spustit ve VMWaru – to by šlo s třeba pětiminutovým výpadkem.
VMware Converter 4.0, ktery je aktualne v public beta stavu, uz velice dobre podporuje i migraci Linuxovych OS.. Je mozno vyzkouset zde:
communities.vmware.com/docs/DOC-8712
M.
To je ale jen pro migraci Windows, ne?* Ty jsem tím jednou virtualizoval a zafungovalo to. Ale na Linux takový nástroj ani není potřeba, tam prostě stačí vzít původní fyzický disk, připojit do virtuálního stroje a jede to. Já jsem si to akorát zkomplikoval tím, že jsem nepoužil původní disk a tím se změnily UUID oddílů.
*) Source physical machines running 64-bit Windows XP/2003, WinNT SP4+, Windows 2000, Windows XP, Windows 2003
4.0 uz umi i Linux
M.
Odkaz k anketě: Kouzlo a svoboda open-source software
BTW: proč GPL, nebo BSD, nebo EULA?
Ta třetí možnost je nesmyslná ... Takže obsahem takové licence může být prakticky cokoli.Pokud člověk není šťoural za každou cenu, tak si všimne, že EULA většinou obsahuje to samé - zákaz šíření, zákaz disasemblování, žádná odpovědnost výrobce...
Dobře, tak upřesnění: EULA ve zdejší anketě znamená MS EULA
(kdo komu to stále není jasné, EULA k Windows Vista)
Tiskni
Sdílej: