V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Neverim, ze zeme silne napojena na Rusko bude oplyvat obcanskymi (a jinymi) svobodami.IMHO víc než v současném stavu davového lynčování a obecného bezpráví…
jedné z největší (i historicky) diktatur?Umm ted sem tak trochu ztracen... napoveda by nebyla?
stačí, nebo je to moc abstraktní a neurčité?Dost neurcite, protoze porad nechapu, co maji ty diktatury ktere popisujes, zpred 50+ let, spolecne s tou krajinou dnes. Jedno vysvetleni by bylo, ze si moc sedel pred CT, a malo pritom pouzival mozek. V tom pripade nezbyva nez poblahoprat a poprosit o adresu - rad bych ti poslal susak, cerstve vypranej mozek je potreba peclive vysusit... Ty bys mi na oplatku mohl poslat nejake ty fotky tech milionu mrtvych te diktatury o ktere mluvis...
Miliardár George Soros vyzval Západ, aby zvýšil pomoc Ukrajine. Soros načrtol kroky smerujúce k poskytnutiu balíčka pomoci v sume 50 mld. USD, ktorý by sa podľa neho mal považovať sa záštitu pred čoraz agresívnejším Ruskom. Medzinárodný menový fond (MMF) narýchlo pripravil pre Ukrajinu program pomoci v sume 17 mld.USD, ale hovorí, že potrebná bude ďalšia pomoc v objeme 15 mld. USD. Soros vyzval poskytovateľov úverov, aby sľúbili viac s cieľom podnietiť Ukrajinu k radikálnym reformám a vyslať signál Rusku.
Podľa Sorosa program Európskej únie na podporu platobných bilancií Maďarska a Rumunska má nevyčerpané financie v sume 47,5 mld. USD. Z mechanizmu finančnej stability pre Portugalsko a Írsko sa nevyčerpalo 15,8 mld. USD. Soros naznačil, že tieto financie by sa mohli použiť na podporu Ukrajiny, ak by sa modifikovali smernice.
Zdroj: SITA, Reuters
Má to ovšem jeden háček, členství v eurozóně je nezrušitelné.Mno, nezrusitelne, ono i pratelstvi se sovetskym svazem bylo na vecne casy... a pravdepodobne mali neco podobneho i v Uhersku a dalsich... nicmene ani jedno "nezrusitelne" a "vecne" netrvalo dlouho
Tiskni
Sdílej: