Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Neviem aké máte vy skúsenosti, ale momentálne používam MIUI7 na Lenovo A328 a je jednoducho skvelé. Keby nebola ROM určená pre iné rozlíšenie zrejme by som MIUI označil ako brilantné.
No na mojom je rýchlejšie než iné ROM. Chyby okrem drobností kvôli tomu, že mám iné rozlíšenie som nezaznamenal. Takto to beží u mňa.
Prudce vyrovnaný článek.
Co třeba to odhalení, že jistí výrobci bez vysvětlení posílají veškeré soukromé uživatelské údaje nešifrovaným spojením na svoje servery, o tom ani slovo?
Z toho už jsem vyléčen.
Výkonný hardware není všechno. K čemu je rychlý procesor, když máte každou chvíli chuť mrštit s telefonem do kouta kvůli nějaké stupidní chybě ve firmwaru. Všelijaké nadstavby Androidu jsou spíše naškodu - zpomalují mobil, zanášejí do něj další chyby a nekonzistence a v neposlední řadě také nutí uživatele se podřídit způsobu práce, který vymyslel nějaký čínský výrobce s minimální představou o místních reáliích.
Prostě čím čistší Android, tím lépe - Google možná také dělá chyby, ale má nepoměrně více prostředků a disciplíny k vývoji slušného firmwaru než nějaká čínská rychlokvaška.
Ještě, že jsem se zbavil mobilů s OS, které jenom šmírovaly (iPhone i Android) a koupil jsem si odolný mobil Evolveo s výdrží (běžné telefonování + SMS) 12 dnů... Kterej z těch smartfounů tohle má???
Myslím, že neodesílá nikam moje data, páč nemá jak, když tam není ani pořádný internet a ani ho nemám aktivovaný a už vůbec nemám data u operátora
Já se ale nebavím o odposlechu hovorů nebo čtení SMS třeba policií nebo tajnými službami ;)
Myslím, že neodesílá nikam moje data, páč nemá jakMá to GSM a nejspíš to má k basebandu trvale připojený mikrofon. Může tedy trackovat polohu a poslouchat okolí.
a koupil jsem si odolný mobil EvolveoKdyž to nejde porovnávat… Já bych chtěl zařízení, které bude mít ssh klienta, bude umět šifrovat fotky a záznamy z navigace atd.
To je to z abclinuxu tak spatne ze vydavaji takovehe srackoidni clanky? Nejen ze je to hnusne PR, ale jeste k tomu se spoustou chyb omilu. Toto je fakt pod uroven cehokoliv.
s, takovehle, chyb, omylu
taktováno na plnohodnotných 1,5 GHz
Pětipalcový displej je ideální pro multimediální zábavu v podobě filmů, videí
Čínské mobilní telefony - kombinace výkonu a ceny, které je stěží odolatTak zatím úspěšně odolávám. Moje Nokia 6610 a N900 se mají čile k světu a za nic na světě bych je nevyměnil.
Tiskni
Sdílej: