Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
pull based přístupu scalaz-stream (následující články řetězu tahají data od předchozích)Ano, scalaz-stream je pull based. Push lze nasimulovat například pomocí fronty:
val p = (Process(1, 2, 3).toSource ++ eval_(Task.delay(println("print")))).repeat val processItem: Sink[Task, Int] = io.stdOutLines.contramap(_.toString) // Vytvorime frontu. val q = async.unboundedQueue[Int] // Prvky produkovane procesem p posleme do fronty. p.to(q.enqueue).run.runAsync(x => println("enqueue end")) // q.dequeue je proces prvku z fronty. // Prvky z fronty posilame do Sinku processItem, ktery prvky zpracovava. // Az jsou prvky zpracovany (nebo po vyhozeni vyjimky) frontu zavreme // -- zavreni fronty zajisti ukonceni procesu, jenz dava prvky do fronty // -- tj. ukonceni p.to(q.enqueue).run.runAsync(x => println("enqueue end")). (q.dequeue.to(processItem).take(2) onComplete eval_(q.close)).run.runKód obvykle několikrát vypíše řetězec print – počet vypsaných řetězců print závisí na tom, jak rychle se prvky produkované
p
posílají do fronty q
. Kromě neomezené fronty async.unboundedQueue
existuje i omezená fronta async.boundedQueue
.
A jaký je vlastně rozdíl mezi pull-based přístupem a obyčejnými streamy?Myslím, že obyčejné streamy jsou také pull based.
Tiskni
Sdílej: