Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Neexistuje možnost, jak načíst soubor se stylem, metodě se zkrátka musí zadat řetězec, ...
Není pravda, že to nejde, jen je třeba na začátek řetězce s cestou k souboru přidat file:///
, např.: "file:////home/user/stylesheet.qss", na widlích by to mohlo vypadat "file:///c:\Program Files\xyz/stylesheet.qss" (možná s normálními lomítky, nezkoušeno)
Navíc pokud se style sheet načte tímto způsobem a ne vložením obsahu souboru jako v článku, může se v QSS souboru použít relativních cest (vzhledem k tomuto souboru) např. k obrázkům s pozadím, což dost zpřehlední zápis a usnadní práci.
Jinak článek dobrý, jen by to chtělo koukatelnější ukázku možností. Za takovou barevnou změť by se styděli i v cirkuse
jen by to chtělo koukatelnější ukázku možností
Neviem, či to je len o farbách ... celý príklad sa mi zdá taký dosť umelý. Mám z neho pocit, že autor qss nikdy nepoužil ;)
Skúsim sa na to pozrieť z pohľadu človeka, ktorý qss nikdy nevidel a nevie na čo by sa to mohlo hodiť. Takže si prečítam článok, vidím, že sa qss dá použiť na nejaké to ofarbenie prvkov, ale načo to je dobré sa moc nedozviem.
Ak by som ja vymýšľal nejaký príklad na qss asi by som skúsil skôr niečo čisto praktické. Pri prefarbovaní inputov má ako prvé asi napadne zmeniť farbu pozadia pri nevalidnom vstupe (v niektorých dialógoch kde je viacej inputov môže byť mierne podfarbenie do červena veľmi užitočné na nájdenie chyby).
Ako prvé ma napadne označenie inputov nejakou sémantickou značkou. To je možné dosiahnuť dynamickými property, takže zavoláme input->setProperty("inputInvalid", true alebo false)
pri zmene obsahu inputu.
Ďalším krokom bude napísanie príslušného qss. To je pre tento prípad jednoduché: *[inputInvalid='true'] { background-color: red; }
Poctivý čitateľ skúšajúci si príklad by asi v tomto momente zistil, že takto to jednoducho nefunguje. Po zmene dynamických property je potrebné ručne vnútiť widgetu prekreslenie aby nastala viditeľná zmena.
input->style()->unpolish(input); input->ensurePolished();
Posledným detailom v tomto príklade je farba, ktorá je daná napevno. Omnoho lepším riešením by bolo zobrať farbu z aktuálnej palety a v určitom pomere ju zmiešať s červenou. Výsledok môžte skúsiť v prílohe. Pekný príklad použitia qss a dynamických property je napríklad tu.
Tiskni
Sdílej: