Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Neexistuje možnost, jak načíst soubor se stylem, metodě se zkrátka musí zadat řetězec, ...
Není pravda, že to nejde, jen je třeba na začátek řetězce s cestou k souboru přidat file:///
, např.: "file:////home/user/stylesheet.qss", na widlích by to mohlo vypadat "file:///c:\Program Files\xyz/stylesheet.qss" (možná s normálními lomítky, nezkoušeno)
Navíc pokud se style sheet načte tímto způsobem a ne vložením obsahu souboru jako v článku, může se v QSS souboru použít relativních cest (vzhledem k tomuto souboru) např. k obrázkům s pozadím, což dost zpřehlední zápis a usnadní práci.
Jinak článek dobrý, jen by to chtělo koukatelnější ukázku možností. Za takovou barevnou změť by se styděli i v cirkuse
jen by to chtělo koukatelnější ukázku možností
Neviem, či to je len o farbách ... celý príklad sa mi zdá taký dosť umelý. Mám z neho pocit, že autor qss nikdy nepoužil ;)
Skúsim sa na to pozrieť z pohľadu človeka, ktorý qss nikdy nevidel a nevie na čo by sa to mohlo hodiť. Takže si prečítam článok, vidím, že sa qss dá použiť na nejaké to ofarbenie prvkov, ale načo to je dobré sa moc nedozviem.
Ak by som ja vymýšľal nejaký príklad na qss asi by som skúsil skôr niečo čisto praktické. Pri prefarbovaní inputov má ako prvé asi napadne zmeniť farbu pozadia pri nevalidnom vstupe (v niektorých dialógoch kde je viacej inputov môže byť mierne podfarbenie do červena veľmi užitočné na nájdenie chyby).
Ako prvé ma napadne označenie inputov nejakou sémantickou značkou. To je možné dosiahnuť dynamickými property, takže zavoláme input->setProperty("inputInvalid", true alebo false)
pri zmene obsahu inputu.
Ďalším krokom bude napísanie príslušného qss. To je pre tento prípad jednoduché: *[inputInvalid='true'] { background-color: red; }
Poctivý čitateľ skúšajúci si príklad by asi v tomto momente zistil, že takto to jednoducho nefunguje. Po zmene dynamických property je potrebné ručne vnútiť widgetu prekreslenie aby nastala viditeľná zmena.
input->style()->unpolish(input); input->ensurePolished();
Posledným detailom v tomto príklade je farba, ktorá je daná napevno. Omnoho lepším riešením by bolo zobrať farbu z aktuálnej palety a v určitom pomere ju zmiešať s červenou. Výsledok môžte skúsiť v prílohe. Pekný príklad použitia qss a dynamických property je napríklad tu.
Tiskni
Sdílej: