Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Piledriver je ideální procák pro rodinku humanisticky zaměřeného páru, kteří nerozumějí počítačům, a chtějí levný počítač „jenom na hry“. Trefíte se s ním do nízké pořizovací ceny, kdy mají limit kolem 10 tisíc na komp.
Mno, nevím, ale humanisticky zaměřené páry většinou choděj do divadla, na koncerty, čtou knížky, nebo choděj na výlety do přírody. Když už sedaj k počítači, pak ne, aby pařili nějaký dementní hry (to si radši zahrajou večer u stolu nějakou deskovou hru), ale protože se živej tím, co napíšou...
Coz znamena jen to, ze vykon BD je znacne nevyrovnany, coz neni zrovna lichotiva vizitka.
Proč by ten druhý procesor, se kterým se to porovnává, měl být automaticky ten správný etalon "vyrovnanosti"? Není to spíš tak, že jeden procesor je vhodnější pro určité typy zátěže a druhý pro jiné?
Mimochodem, v plne zatezi ma temer 2 nasobnou spotrebu (mereno na 230V zasuvce).
Pominu-li přirozeně se nabízející otázku, jak chcete měřit "spotřebu" procesoru "na 230V zásuvce", mají osmijádrové bulldozery při plné zátěži příkon 120-130 wattů. Opravdu víte o procesoru, který zvládne totéž při příkonu 60-65 wattů?
Podle me se meri vzdy cela platforma (sestavu)
Pak ovšem musíte konkrétně napsat, jaké sestavy vlastně porovnáváte. Napsat
Spotreba v plne zatezi sestavy Core i7 je lehce nadpolovicni oproti sestave s BD
je totiž naprostý nesmysl. To je asi jako napsat "motor značky X má poloviční spotřebu oproti motoru značky Y" bez uvedení toho, jaké dva motory vlastně porovnáváte, v jakých autech a v jakém testu.
On to až takový problém není. Teď jsem třeba cvičně zkusil na FX-8150 spustit paralelně 4 resp. 8 instancí "openssl speed
" na rsa2048
a aes-256-cbc
(ve druhém případě s využitím AES-NI přes EVP). U obou algoritmů byl rozdíl ve výsledcích menší než 10 procent. Stejně se kdysi lidé tvářili nedůvěřivě na DX2 a DX4 verze 486 a dnes už nás ani nenapadne, že by mohl procesor uvnitř běžet na stejné frekvenci jako navenek.
On je vůbec celý ten humbuk "Bulldozer je propadák" do značné míry spíš výsledkem skvělé PR práce Intelu. :-(
Namísto toho všechno shodili ze stolu a začali znovu na čisté louce s Bulldozerem.Mozna ze kdysi nabrali manazery z Netscape ?
Tiskni
Sdílej: