Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Jo jo pravda, že by nějaká líheň?No, tak v prognosťáku, pokud měli aspoň trochu dobře prognózovat, tak museli vědět, co je špatně (jen to nesměli veřejně říkat). Takže vpodstatě jo, líheň lidí, kteří věděli proč jsme byli tam kde jsme byli i po teoretické stránce. A protože jsou to oba pánové chytří, tak měli/mají fundovaný (nikoli však nutně jediný správný) názor na to jak z toho ven a jak dnes pokračovat. No a protože jsou oba jací jsou, tak se ten svůj názor pokusili prosadit. (Jestli úspěšně nebo správně hodnotit nebudu, začlo by to další zbytečný flame).
přispívání do linuxového kernelu ze strany MicrosoftuOkolo toho byl akorát velký humbuk. Ve skutečnosti jenom hodili vývojářům na hlavu nějaké ovladače pro běh Linuxu pod Hyper-V, o ty ovladače se pár měsíců nikdo nestaral, takže z mainline zase vypadly.
Ked nie je iste, ze x86 vobec bude pokracovat, lebo o novejzmluve vzdy obe firmy hulakaliJá myslím, že jisté to je. Sice "nehulákají", ale to je tak všechno, není to IMHO vůbec dostatečný důvod k vyvozování, že agreement nebude prodloužen a x86 by se dostalo do problémů. Ten průšvih, do který by to uvrhlo nejen Intel/AMD, ale i celé IT by byl tak drahý, že si to zúčastnění nelajznou. I kdyby se třeba Intel úplně dočista zbláznil, tak by ho velcí klienti dávno dotlačili k změně názoru (HP, Dell, Lenovo, Asus, Apple, Acer, Microsoft, ale dále by to pokračovalo velkými provozovateli datacenter, jako je Amazon, Google, Facebook - ten používá vedle Xeonů i ARMy, ale stejně by to pro něj byl průšvih, kdyby se najednou Xeony vypařily z trhu. ETC ETC).
Tiskni
Sdílej: