V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Drtivá většina firem si uvědomuje negativní důsledky úniku citlivých dat. Pro firmu to pak může znamenat ztrátu dobré pověsti, zákazníků nebo postavení na trhu. K útokům dochází jak na tradiční datová centra, tak i na cloudová. Praxe ukazuje, že první scénář je mnohem pravděpodobnější. Narušení bezpečnosti datového centra pak může mít pro firmu velmi vážné důsledky. Dostatečná úroveň zabezpečení je nejdůležitějším požadavkem nejen managementu podniku, ale i IT oddělení.
Proč je hybridní cloud stále populárnější? Dvě třetiny firem naplno využívají výhod hybridního prostředí, což znamená kombinaci tradiční IT infrastruktury a cloudové infrastruktury. Firma díky hybridnímu cloudu může optimalizovat náklady na digitální transformaci a zároveň výrazně zvýšit svoji produktivitu. A co víc, v těchto firmách se stává hybridní cloud odrazovým můstkem pro moderní trendy jako je Internet věcí (Internet of Things) nebo cognitive computing.
Hybridní cloud je platforma pro budování, provozování a správu cloudových aplikací. IBM nabízí pro tuto oblast technologie, které mohou být plně u klienta v datacentru nebo mohou být ve veřejném cloudu. Oba tyto světy, veřejný a privátní, lze integrovat tak, aby se jednalo o hybridní model.
Přijďte 7. září do IBM Česká republika na snídaňový seminář přesvědčit se, že vám IBM může nabídnout infrastrukturu, případně platformu jako službu (IaaS/PaaS). Za dopoledne budete umět postavit jednoduchou aplikaci v prostředí IBM Cloud (www.softlayer.com, www.bluemix.net), přístupnou z webového prohlížeče, se škálováním výkonu a provozovanou na otevřeném aplikačním serveru (NodeJS, PHP nebo Java).
Služby IBM jsou z více než 50 % na open source a jsou výhodnější než od jiných dodavatelů. Více na ibm.biz/cloudtrends.
Vstup pro registrované účastníky ZDARMA!
Rovněž pro vás 11. října chystáme zahraniční konferenci na téma „Trendy v cloudu“. Účast ZDARMA!
Přihlaste se u Anety Klímové.
S pozdravem a přáním hezkého dne,
Aneta Klímová, IBM
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej:
document.body.innerHTML = document.body.innerHTML.toString().replace(/cloud/gi,'vaše soukromá data na cizím počítači'); false;