Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Registrujte se zdarma na webinář (online seminář) IBM PowerLinux, který se uskuteční dne 22. 3. 2016 od 15:00 h. Registrujte se pomocí emailu na michaela_zajoncova@cz.ibm.com.
Společnost IBM je díky „ďábelským“ laboratořím a obrovským investicím do vývoje po dlouhá léta právem považována za průkopníka technologií, které akcelerovaly IT průmysl do současné podoby. Poněkud v kontrastu je cena takových řešení a produktů s dnešní orientací trhu na cenově „příznivější“ řešení. Zřejmě toto a další rozšíření unikátních technologií vedlo IBM k založení komunity, která má hlavním krédo v používaní „open-source“ technologií a šíření řešení, která využívají platformu PowerLinux.
Kam vlastně spěje dnešní svět a jak nahlíží na technologie? Na předních místech zájmu je orientace na Cloud aktivity, analytické zpracování dat, konsolidace datových center a to vše doprovázeno neustálým snižováním nákladů. Mezi trendy se zcela vytrácí důraz na hardware technologie, které jsou však zcela nezbytné pro zajištění kýžených cílů. Bez rychlejších serverů a diskových polí analytické nástroje stěží dodají výsledky v požadované době.
Může zmíněný PowerLinux server od IBM naplnit takové cíle? Pro určité typy úloh rozhodně ano! V současném serveru bije výkonné procesorové srdce POWER8 s bezkonkurenčními schopnostmi virtualizace, paměťovou a I/O propustností tak něčím naprosto neobvyklým. Procesor je totiž možné rozšířit prostřednictvím CAPI rozhraní o další funkcionalitu přidáním programovatelného FPGA hradlového pole, které může plnit funkce například analytického off-load engine, akcelerace zákaznických výpočetních operací, šifrování dat atd. Očekávají se návrhy možných řešení právě od OpenPOWER partnerů, kteří rozšiřují možnosti použití POWER8/CAPI technologie. Případy užití hledejme tedy všude, kde je očekávána rychlost zpracování, vysoký výkon pro výpočetní operace, analýza velkého objemu dat a všude kde je možné využít schopnosti paralelizace zpracování – multi-threading.
Díky těmto vlastnostem se servery již úspěšně etablovaly pro SAP HANA in-memory databáze. Open-source komunitu oslovila možnost zkrácení doby zpracování transakcí v oblíbených databázích: EDB Postgres, MariaDB nebo NoSQL databáze jako MongoDB nebo Redis. Právě komerční databázové a middleware platformy jsou trnem v oku mnoha zákazníků, kteří aktivně přistupují ke správě IT infrastruktury. Náklady na provoz jsou často neúměrně vysoké. Celkem logicky se tedy nabízí využití spojení PowerLinuxu, jako výkonné a stabilní platformy v kombinaci s open-source produkty, které nahradí například Oracle produkty všude, kde je to možné.
Jaká je budoucnost PowerLinux serverů? V současné době jsou servery hlavní nosnou platformou pro OpenPOWER Foundation jejíž partneři rozšiřují možnosti použití. IBM se zavázala podpořit další rozvoj POWER procesoru investicí 3 mld. USD. Očekávat tedy můžeme nové generace procesoru POWER a odvozené servery od řady výrobců. (Dnes POWER Servery vyrábí tři společnosti, kromě IBM také firmy Tyan a Wistron). V neposlední řadě bude možné si servery vybrat jako IaaS službu prostřednictvím IBM SofLayer Cloud.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: