Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Vzhledem k tomu, že v (druhé) odpovědi od Dana Williamse je i id commitu, není zase až tak těžké si to zjistit.Rád se nechám poučit. S tím ID commitu jsem to právě chtěl najít a nepovedlo se mi to. Poradíš postup?
Pokud je k dispozici naklonovaný Linusův git, tak např. pomocí
git describe --contains e35f30c1
Momentálně to napíše "fatal: cannot describe ...
", příští týden (?) už by to mělo ukázat něco, co bude začínat "v3.5-rc1-", kdyby byl commit ve 3.4, byl by na začátku odpovídající tag.
Přes webové rozhraní mne nic elegantního nenapadá, ale fungovalo by např. najít si ten commit, kliknout si na odkaz "commitdiff", pak si z hlavní stránky kliknout na tag v3.4
, pak na "tree" a podívat se na některý ze souborů, které commit mění, jestli je tam patch aplikovaný nebo ne.
Pokud je k dispozici naklonovaný Linusův git, tak např. pomocíTahle informace mi jaksi chyběla. Já jsem totiž vůbec netušil, jestli to v Linusově gitu bude (a v tu chvíli mi to nestálo za stahování), když to ještě vůbec není zařazeno.
Momentálně to napíše "fatal: cannot describe ...", příští týden (?) už by to mělo ukázat něco, co bude začínat "v3.5-rc1-", kdyby byl commit ve 3.4, byl by na začátku odpovídající tag.Aha. Myslel jsem, že byl můj dotaz srozumitelný, ale jak vidím, tak jsem se měl napsat, že chci funkční postup a nepředpokládat, že je to zřejmé.
není zase až tak těžké si to zjistit.Tedy ještě jednou. Rád bych k téhle velkohubé větě dostal i jeden funkční postup.
Přes webové rozhraní mne nic elegantního nenapadá, ale fungovalo by např. najít si ten commitMně je jedno jestli přes webové rozhraní nebo příkazovou řádku. Stačí mi jeden funkční obecný postup na nalezení commitu, o kterém se píše na mailing listu. Když sám píšeš, že to není až tak těžké. Kdybych věděl, že budeš odpovídat totální nesmysly, budu se ptát jinde, že.
v3.4
") jasné, že ten commit ve verzi 3.4 není.
Ale to je přece správně.Správně ano, jen je to odpověď na jinou otázku :). Viz níže.
Aha. Myslel jsem, že byl můj dotaz srozumitelný, ale jak vidím, tak jsem se měl napsat, že chci funkční postup a nepředpokládat, že je to zřejmé.
Co je na tom postupu konkrétně nefunkčního? Mně dává přesně takový výsledek, jaký dávat má.
Tedy ještě jednou. Rád bych k téhle velkohubé větě dostal i jeden funkční postup.
Uvedl jsem dva.
Mně je jedno jestli přes webové rozhraní nebo příkazovou řádku. Stačí mi jeden funkční obecný postup na nalezení commitu, o kterém se píše na mailing listu.
Ve webovém rozhraní je možné vyhledávat podle subjectu nebo autora. Podle hashe bohužel ne, ale to lze triviální obejít tak, že si zobrazím jakýkoli náhodně vybraný commit a přepíšu hash v URL.
Jako bonus ještě přidám zlepšovák pro Firefox:
%s
" (bez uvozovek)Kdybych věděl, že budeš odpovídat totální nesmysly, budu se ptát jinde, že.
Kdybych měl šanci uhodnout, že chcete vědět něco jiného (jak najdu commit X), než na co se ptáte (jak zjistím, je-li commit X obsažen v release Y), tak bych odpovídal rovnou. Křišťálové koule nemaje, odpovíděl jsem na dotaz, který byl položen.
Kdybych měl šanci uhodnout, že chcete vědět něco jiného (jak najdu commit X), než na co se ptáte (jak zjistím, je-li commit X obsažen v release Y)Já se ptal pouze na replikaci tvého zjištění, že commit e35f30c1 bude v release 3.5.
Křišťálové koule nemaje, odpovíděl jsem na dotaz, který byl položen.Byl bych potěšen, kdyby tomu tak bylo.
Já se ptal pouze na replikaci tvého zjištění, že commit e35f30c1 bude v release 3.5.
Nelze samozřejmě zcela stoprocentně vyloučit, že Linus ten patch z nějakého důvodu revertne. Ale jelikož už v gitu je, tak pokud se tak nestane, tak prostě v 3.5 bude.
Byl bych potěšen, kdyby tomu tak bylo.
Ufff… Tak ještě jednou: zeptá-li se mne někdo, zda je něco v jádře 3.4, já mu odpovím že ne a on na to, jak to zjistit, pak prostě z kontextu předpokládám, že se ptá na to, jak zjistí, že v jádře 3.4 to není. To, že je-li patch v gitu a není v poslední dosud vydané verzi, pak bude v nejbližší vydané verzi (pokud ho někdo nerevertne, Linus se nerozhodne místo 3.5 vydat verzi 4, nenastane konec světa atd.), jsem prostě považoval za znalost, kterou lze v diskusi k Jaderným novinám předpokládat.
Dan Williams uvedl pouze hash, který může mít commit v jakémkolik gitovském repozitáři v jakékoli větvi, což by měl vědět průměrný uživatel Gitu.
Pokud mne nějaká chyba nebo feature zajímá natolik, že se na ni zeptám v netdev listu, a dostanu odpověď "řeší to commit X" (bez určení repozitáře), tak se nejdřív podívám, jestli to není v tom hlavním Linusově, případně dalších, které by připadaly v úvahu (v tomto případě net a net-next Davea Millera). A když to nebude ani v jednom, tak se holt zeptám.
Naposledy: odpověděl jsem na otázku, která byla položena. Hluboce a poníženě se tedy omlouvám vašemu blahorodí, že jsem si dovolil neuhodnout, co ráčilo vědět, a místo toho přízemně odpověděl na to, na co se ptalo. Slibuji, že už to víckrát neudělám a radši vám nebudu odpovídat vůbec, abych se podobného faux pas nedopustil znovu.
Howgh.
?board files? … Než se dopracujeme ke skutečné multiplatformní podpoře, tak se toho bude muset ještě hodně udělat ? například jde o práci na náležité abstrakci přerušení a hodin ? strom zařízení ale představuje důležitý krok.Asi se někde poztrácely české uvozovky a pomlčky, jsou místo nich otazníky. Zkoušel jsem Chrome a Firefox, v obou je to stejné, takž eto nevypadá na problém v přijímači.
jsou ?najatí? z jiných direm
Tiskni
Sdílej: