Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Začleňovací okno 4.11 bylo v době psaní tohoto článku stále otevřené. Přehled toho, co bylo začleněno, najdete níže.
Stabilní aktualizace: 4.9.12 a 4.4.51 byly vydány 23. února a 26. února následovaly verze 4.10.1, 4.9.13 a 4.4.52.
Obnovený jaderný podcast Jona Masterse se dočkal druhého dílu. „Tento týden v Jaderném podcastu: začleňovací okno 4.11 je otevřené a aktualizace plní Linusovu schránku, oprava určení uzlu NUMA za chodu, Virtual Machine Aware Caches, Advisory Memory Allocations a nefixní TASK_SIZE přinesou vzruch do vašeho života. Tohle všechno a shrnutí probíhajícího vývojového cyklu v aktuálním dílu Jaderného podcastu.“
V době psaní tohoto článku bylo od otevření začleňovacího okna 4.11 začleněno 10 132 neslučovacích sad změn do hlavního repozitáře. Z toho zhruba 5700 bylo začleněno od shrnutí z minulého týdne. I když se většina práce soustřeďovala na „vnitřní úklid“ a podporu zařízení, přibylo také několik nových zajímavých funkcí. Mezi ty viditelné uživatelům patří:
Změny viditelné jaderným vývojářům zahrnují:
%Z
určená k formátování řetězců. Místo ní by se při tisku hodnot size_t
a ssize_t
měla používat varianta %z
(malé písmeno).Touto dobou se příliv patchů výrazně zpomalil, takže se dá říct, že všechny významné změny již byly do 4.11 začleněny. Jednou výjimkou by mohlo být přepracování sched.h, které pokud bude začleněno v tomto vývojovém cyklu, tak těsně před jeho uzavřením.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: