Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Současné vývojové jádro je 4.11-rc1, vydané 5. března. Linus k tomu řekl: „Vypadá to jako obvyklé vydání. Patří k těm menším, ale to hlavně ve srovnání s 4.9 a 4.10, takže není až _tak_ malé (nedávná jádra, 4.1, 4.3, 4.5, 4.7 a nyní 4.11, měla v začleňovacím okně skoro stejný počet commitů).“ Celkem bylo začleněno 10 960 neslučovacích commitů, takže se určitě nejedná o nezvykle malé vydání.
Stabilní aktualizace: Žádné nebyly v tomto týdnu vydány.
Jen to, že patch neřeší světový hlad, ještě není důvod ho zamítnout.
Ale to jsou paměťové bariéry! Ty -mají- vypadat divně.
V době, kdy Linus vydal 4.11-rc1 a zavřel začleňovací okno tohoto vývojového cyklu, bylo do hlavního repozitáře začleněno 10 960 neslučovacích commitů. Něco přes 800 jich bylo začleněno od předchozího shrnutí. Takže nám toho do tohoto shrnutí moc nezbylo, ale některé významné změny zůstaly až na konec.
Jádro 4.11 je nyní ve stabilizační fázi. Pokud půjde vše podle plánu, dočkáme se finálního vydání 4.11 buď 16., nebo 23. dubna.
Další jaderný podcast Jona Masterse vyšel 6. března. „V tomto díle jaderného podcastu Linus Torvalds oznamuje vydání Linuxu 4.11-rc1 a stěžuje si, že lidé pořádně nevyužívají linux-next, připomenutí novinek tohoto začleňovacího cyklu a oznámení o konci podpory některých funkcí.“
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: