Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Přihlašovací formulář, program akce a další důležité informace najdou zájemci na internetové adrese www.nic.cz/it13.2. Pokud by se již zaregistrovaný účastník rozhodl, že se z různých důvodů konference osobně nezúčastní, žádají pořadatelé, aby je o tom co nejdříve informoval na e-mailové adrese akademie@nic.cz. Vstup na konferenci je pro registrované zájemce zdarma.
„Podzimní konferenci jsme si vyzkoušeli už v loňském roce. A protože o ni byl zájem, rozhodli jsme se v této nové tradici pokračovat. V programu tentokrát jistě zaujme blok věnovaný routerům Turris, jednomu z našich klíčových projektů, který aktuálně směřuje do závěrečné fáze. Pozvat bych chtěl všechny také na naše workshopy. Opět mezi nimi nechybí routovací démon BIRD, o který byl na posledních dvou akcích zájem,“ uvedl Ondřej Filip, výkonný ředitel CZ.NIC.
Program konference Internet a Technologie 13.2 je tentokrát rozdělen do několika tematických bloků – Projekt Turris, DNS, Projekty CESNET a Vzdělávací aplikace. Hlavní část konference potom doplňují čtyři workshopy věnované otevřené platformě Arduino, smartkartám, routovacímu démonu BIRD a nejčastějším zranitelnostem webových aplikací.
Pořadatelé konference upozorňují, že kapacita v sále je omezena, a doporučují všem, aby se na akci přihlásili včas. V rámci registračního formuláře je také možné se přihlásit do e-mailové konference a dostávat tak informace o aktivitách sdružení dříve než ostatní. Ze stránky je také možné se snadno dostat na web Akademie CZ.NIC, kde najdou zájemci nabídku kurzů věnovaných například DNS, DNSSEC, IPv6, BGP nebo nově také 3D tisku.
„Podle počtu registrací vidíme, že je o konferenci zájem. Je velice pravděpodobné, že kapacita sálu bude vyčerpána ještě před 25. listopadem. Proto jsme se i tentokrát rozhodli nabídnout zájemcům, kteří se nestačí přihlásit nebo se nemohou konference z jakýchkoliv důvodů zúčastnit a nechtěli by o různé přednášky přijít, možnost sledovat program akce online. Přímý přenos bude k dispozici na stránkách www.nic.cz/it13.2,“ dodává Vilém Sládek z CZ.NIC.
Konference Internet a Technologie 13.2 je jedním z řady projektů sdružení CZ.NIC. Vedle tohoto odborného setkání provozuje správce registru domén .CZ také například službu mojeID, ve vlastní Edici CZ.NIC vydává odborné knihy, provozuje specializované výukové centrum Akademie CZ.NIC nebo v rámci vzdělávacích a osvětových aktivit spolupracuje se školami po celé České republice.
Mediálními partnery konference Internet a Technologie 13.2 jsou také informační portály AbcLinuxu.cz a ITBiz.cz.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: